Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Małe dziecko (94 Wątki)

Choroba lokomocyjna?

Data utworzenia : 2018-05-25 13:25 | Ostatni komentarz 2019-02-12 19:42

Olka123

2514 Odsłony
18 Komentarze

Witam. Piszę tutaj, bo może ktoś podpowie mi coś mądrego. Moja córcia w sierpniu skończy 2 latka. Od miesiąca jesteśmy bez smoczka. Nie ma problemów z zasypianiem. W domu jest wszystko ok. Aleee, nastąpiła zmiana jeśli chodzi o jazdę autem. Nie wiem, czy to ma związek ze smoczkiem i jego brakiem, ale kojarzę to czasowo. Mianowicie, Pola (moja córka) przestała lubić jazdę w aucie. Płacze, nawet podczas krótkiej drogi ze żłobka do domu. Ostatnio zwymiotowała dwa dni z rzędu jak wracałyśmy. Nie wiem, czy to choroba lokomocyjna, czy wymioty są skutkiem płaczu. Jest ogólnie niezadowolona z jazdy samochodem. Wcześniej takiego problemu nie było. Byliśmy na wakacjach w Chorwacji w ubiegłym roku, więc ilość kilometrów nie stanowiła żadnego problemu. Proszę, powiedzcie mi, czy ktoś miał podobną sytuację i jak to ogarnąć, bo teraz każdy powrót do domu mnie tak stresuje, że niedługo sama będę wymiotować z tych nerwów....

2019-02-12 19:42

Dużo również zależy od stylu jazdy. Czasami przy dynamicznej jeździ dzieci potrafią się bardzo źle czuć co można pomylić z chorobą lokomocyjna

2019-01-17 14:51

Mama Gratki tak wiem to. Sama przechodziłem chorobe lokomocyjną. Choroba lokomocyjna może minąć, może się nasilać lub wtecz odwrotnie. Ja tylko się odnosiłam do głównego postu :) By podzielić się tym z czym się spotkałam.

2019-01-17 14:45

Patrycja, choroba lokomocyjna może ujawnić się w każdym wieku, tak samo jest z alergiami. W takich sytuacjach najlepiej jest skonsultować się z pediatrą, wybrać wspólnie leki (zawsze wspominamy lekarzowi o lekach, które dziecko przyjmuje - nie wszystkie można ze sobą łączyć) i oprócz tego przed podróżą dziecko nie powinno za dużo zjeść, pic słodkich gazowanych napojów, a w trakcie podróży rezygnujemy z książeczek i telefonu lub innego wyświetlacza z np grami - wpatrywanie się w jeden punkt powoduje/nasila zawroty głowy i mdłości

2019-01-12 01:11

Wydaje mi się, ze smoczek nie ma związku z taką sytuacją podczas jazdy samochodem. Mojego męża siostrzeniec ma chorobe lokomocyjna. Ujawniła się gdy chłopczyk mial dwa lata. I to doslownie z dnia na dzień. Któregoś dnia szwagierka z synem jechali do teściów-trasa okolo 100km. podróż była spokojna i wszystko ok. Pare dni pozniej w drodze powrotnej pojawily się wymioty. Pierwsze podejrzenia to choroba. Jednak wszystko było ok. Kolejna podróż i znów wymioty. I tak kończyła się każda podróż. W czasie gdy to się działo chłopczyk dostawał smoka, ale tylko na noc przed zaśnięciem. Teraz minęły dwa lata i niestety nadal choroba lokomocyjna występuje. Wiem, że używają plasterki, jest lepiej. One są na pępek, ale z tego co kojarze również na nadgarstek

2018-11-05 18:52

Dużo dzieci ma chorobę lokomocyjna. Nawet jest lek, który można podac dziecku. Ale to bym musiała się dokładnie kuzynki zapytać bo ona u swojej dwu letniej córeczki stosuję.

2018-08-08 21:33

Pomyślałam jeszcze o temperaturze w samochodzie. Jeśli jest gorąco i duszno to często robi się nie dobrze. Przed podróżą warto przewietrzyć samochód, najlepiej jest parkować w cieniu. Jeśli używamy klimy to musimy zadbać o to aby nie było zbyt dużej różnicy temperatur (maks 5 stopni). Warto też schłodzić dziecku kark i czoło wilgotna chusteczką

2018-08-02 11:54

Na chorobę lokomocyjną najlepiej Aviomarin

2018-06-27 09:36

Również nie wracałabym już do smoczka, jak i nie jestem za jazdą przodem, ale jeśli problem byłby tak duży to przy 2 latach faktycznie można by spróbować. Daj znać, jak to teraz u Was wygląda.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna