Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ploteczki (470 Wątki)

Formy pomocy dla dzieci chorych oraz ich rodziców

Data utworzenia : 2019-06-28 19:38 | Ostatni komentarz 2019-07-05 12:25

Darulka04

1627 Odsłony
39 Komentarze

Postanowiłam utworzyć ten wątek, ponieważ uznałam, że będzie dobrze jak wszystkie formy pomocy będą w jednym miejscu. Opisuję te formy pomocy, z których ja korzystałam i zachęcam mamy aby dzieliły się swoimi. Dla wielu rodziców chorych dzieci problemem jest brak środków finansowych na specjalistyczne badania, leczenie, rehabilitację, operację, sprzęt rehabilitacyjny, lekarstwa czy nawet podstawowe rzeczy potrzebne do funkcjonowania na co dzień. Wyjazdy do poradni specjalistycznych wiążą się z dużymi kosztami lub pobyt w szpitalu. 1. Jak już wspomniała justynamamajasia dostałam 4000 z programu \" za życiem\". Może z niego skorzystać: -każda kobieta w ciąży, która urodziła chore dziecko z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą jego życiu. - kobiety, które otrzymały informację o tym, że ich dziecko może umrzeć w trakcie ciąży lub porodu, - kobiety, których dziecko umarło bezpośrednio po porodzie na skutek wad wrodzonych, - kobiety, które po porodzie nie zabiorą do domu dziecka z powodu: poronienia, urodzenia dziecka martwego, urodzenia dziecka niezdolnego do życia, urodzenia dziecka obarczonego wadami wrodzonymi albo śmiertelnymi schorzeniami. WNIOSEK SKŁADAŁAM W GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ musiałam dostarczyć zaświadczenie o chorobie, powstałej w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, które można otrzymać od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, który posiada specjalizację II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie: położnictwa i ginekologii, perinatologii lub neonatologii. Oprócz tego na zaświadczeniu musiało być napisane, że byłam objęta opieką ginekologa przynajmniej od 10 tygodnia ciąży. 2. Kolejne co zrobiłam to: złożyłam wniosek o orzeczenie stopnia niepełnosprawności. Do tego potrzebna była skserowana cała dokumentacja medyczna wraz z badaniami i wynikami badań. Następnie wyznaczają w ciągu 30 dni termin Komisji. Na komisji stawiałam się z córką, była przeprowadzona z nami rozmowa odnośnie dokumentacji medycznej oraz tego do jakich przychodni specjalistycznych jeździmy. Po rozmowie z lekarzem, obowiązkowa rozmowa z psychologiem. W ten sam dzień dostałyśmy orzeczenie, w którym było napisane na ile lat, że mamy dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego. Nie dostałyśmy jedynie karty parkinkowej, a szkoda bo bardzo dużo jeździmy po lekarzach i bardzo często nie ma gdzie zaparkować. 3. Gdy dostałam już orzeczenie o niepełnosprawności złożyłam w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej podanie o świadczenie pielęgnacyjne i zasiłek pielęgnacyjny Razem ze świadczeniem pielęgnacyjnym opłacane są dla matki składki: - społeczne z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w związku z opieką nad dzieckiem - zdrowotne z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w związku z opieką nad dzieckiem MAM PRACĘ, ODPROWADZANE SĄ SKŁADKI, LATA OPIEKI WLICZANE SĄ DO LAT PRACY Do wniosku musiałam dołączyć kserokopie świadectwa maturalnego, dyplomów ze studiów, świadectw pracy. 4. Chodziłam z dzieckiem na rehabilitację i powinnyśmy dostawać także zasiłek rehabilitacyjny, ale niestety o tym nie wiedziałam i mi przepadło. Mamusie, dzielcie się swoją wiedzą :)

2019-06-29 00:41

Darulka nie mogę sie w tym temacie wypowiedzieć, ale wątek jest świetny . Z pewnością wielu mamą pomoże

2019-06-28 23:43

Jak dziecko nie ma ukończonych 18 lat to dostaję się orzeczenie o niepełnosprawności bez grupy. Grupe przyznają po 18 roku życia. Darulka to nie dostajesz zasilki rechabilitacyjnego bo już z dzieckiem na rehabilitacje nie chodzisz czy jak? Zasiłek rehabilitacyjny jest zależny od dochodów?

2019-06-28 22:28

Darulka myślę że to dlatego że ludzie nie lubią się tym chwalić ja też nie widziałam że mając mniej niż 1000 zł na osobę w rodzinie można pobierać żywność np .

2019-06-28 22:25

Powiem szczerze, że ciezo jest z podwowiedziami na te tematy. często bywa tak że nawet znajomi mają jakąś wiedzę i pobierają jakieś zasiłki, ale nie przyznają się do tego. Ja o programie \"za życiem\" dowiedziałam się 2 tygodnie przed przedawnienie sprawy, całkiem przypadkowo. O świadczeniu opiekunczym od dziewczyny, która leżała z synkiem na oddziale nefrologia razem z nami na sali. Jej synek należał także do fundacji. Teraz będąc na oddziale Pani przyjmująca nas też się zapytała czy należymy pod jakaś fundację.

2019-06-28 21:39

A ja dodatkowo dodam że można dostać jeszcze skierowanie na wydawanie żywności raz na miesiąc w rodzinie gdzie jest osoba niepełnosprawna ma się próg 2 razy większy na osobę tzn ponad 2000 na osobę nie można przekroczyć. I z racji choroby można też dostać zasiłek okresowy z tego co kojarzę i zasiłek celowy

2019-06-28 21:15

Darulka, super, ze dzielisz sie doswiadczeniem! Widze, ze nie jest az tak zle, jesli chodzi o wspieranie rodzin i osob niepelnosprawnych. Duzo jeszcze na pewno mozna zrobic i nie watpie ze sporo jest do poprawy, ale tez wiele sie juz poprawilo. Moja siostra jest niepelnosprawna i niestety tych X lat temu moi rodzice nie mieli tylu mozliwosci i takiego wsparcia. Dobrze, ze piszesz tu o tych mozliwosciach bo jednak nikt sam z siebie tych zasilkow ani pomocy nie udzieli, jak sie o nia nie dopomnimy - a zeby sie dopomniec, trzeba byc swiadomym, ze jest w ogole taka mozliwosc. Mam nadzieje ze Twoj watek pomoze potrzebujacym tego rodzinom :)

2019-06-28 21:09

Ja zawsze też składam wniosek w starostwie o wydanie legitymacji osoby niepełnosprawnej do korzystania z przysługujących ulg i uprawnień.Czesto korzystałam z przejazdów busem lub autobusami gdy musieliśmy jeździć na rehabilitację do miasta , wtedy nie opłacało się własnym autem bo bilety dla nas dwóch kosztowały tylko po złotówce. I w sumie to tylko w taki sposób ja wykorzystywałam bo nie wiem w jaki jeszcze sposób można :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna