Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Dokarmianie mm noworodka dotychczas karmionego wyłącznie piersią

Data utworzenia : 2017-09-19 17:57 | Ostatni komentarz 2024-04-26 16:15

Mama_Ola

2467 Odsłony
35 Komentarze

Drogie mamy, niestety podczas piątkowej wizyty położnej okazało się, że nasz malutki szkrab nie bardzo przybiera na wadze. Urodził się z wagą 3830 g, następnie spadł do 3580 g i przybrał do 3650 g (w szpitalu, w dniu wypisu). Podczas wizyty położnej w poniedziałek ważył niestety już 3540 (po 4 dniach), a w piątek 3560 g. A on naprawdę niemal ciągle by jadł... Pocieszam się troszkę, że to była inna waga, ale mimo wszystko odnotowaliśmy spadek. Położna poleciła wizytę u pediatry. Niestety nasz pediatra uchwytny jest dopiero jutro, więc skonsultowaliśmy się z pediatrami ze szpitala, w którym pracuje szwagier, a oni stwierdzili, że maluszkowi nic nie dolega, ale powinniśmy go dokarmiać mm. Dotychczas był tylko na piersi, ale długo bardzo jadł, często zasypiał przy piersi po 20 minutach ssania i budził się na przykład po pół godzinie, aby znowu jeść... Zz bólem serca podałam mu więc pierwszą butelkę - zgodnie z zaleceniami zaraz po tym jak skończył ssać pierś. Wypił niemal 40 ml, co zdaniem lekarzy oznaczało, że jest głodny... Od tego czasu (piątek) podaję mu 40 ml mm dwa razy dziennie, gdy widzę, że mimo długotrwałego ssania nie może zasnąć i robi się nerwowy (przypuszczam, że może jest głodny), czyli wieczorem przed snem i rano ok. 10:00 po długutrwałym ssaniu w nocy i o poranku. Nie wiem czy dobrze robię. Wizyta u naszego pediatry jutro - w zależności od jej przebiegu planuję umówić się do poradni laktacyjnej. Bo maluszek chętnie ssie pierś, butelka niczego nie zmieniła. I dużo je, a ja mam wrażenie, że mam dużo pokarmu, więc nie wiem gdzie tkwi \"błąd\". Oczywiście wolę myśleć, że mały nie najada się moim pokarmem, niż, żę coś mu dolega. Czy któraś z Was miała może podobne problemy?

2024-04-26 16:15

Jeśli trzeba to jak najbardziej , dziecko nie może być głodne 

2024-04-23 06:49

Też miałam mało pokarmu i lekarze już się poddali. Więc po kp jak była potrzeba , a była dorkamialam mam. Czasami tak bywa i to nie jest niczyja wina. Po prostu nie zawsze się da karmić kp.

2024-04-10 13:34

U nas początkowe wzrosty wagi również były słabe, ale to przez żółtaczkę. Mały był bardzo ospały i zanim zdążył się najeść to zasypiał. Przy każdym karmieniu starałam się go pobudzać tak, żeby nie zasnął za szybko. Dodatkowo uciekałam pierś, żeby mleko szybciej leciało (nazywa się to kompresja piersi). Te zabiegi pomogły i mały zaczął ładnie przybierać na wadze.

2024-04-09 16:39

Również miałam tę samą sytuację, mało brakowało a musielibyśmy zostać w szpitalu dłużej bo spadek wagi był już na pograniczu 10%. Później też słabe przybieranie. Ja akurat miałam mało pokarmu, dokarmiałam MM. Ale w końcu przeszłam na samo MM.

2024-04-09 10:02

Znam ten temat, ponieważ miałam taką samą sytuację. Zarówno syn jak i córka nie przybierali a tracili na wadze.  Musieli być dokarmiani butelką. Ciężko mi się było z tym pogodzić, ponieważ chciałam karmić wyłącznie piersią.  Początkowo był problem , ponieważ syn nie mógł załapać jak się pije butelką.  Ale jak już załapał , że mleko szybko leci i łatwo się najeść to butelka okazała się super rozwiązaniem.  Zaczęłam się jednak stresować czy nie odrzuci w tej sytuacji piersi , ale całe szczęście nic takiego się nie stało. 

2017-11-27 09:11

No właśnie, niektóre dzieci będąc na samej piersi przybierają bardzo ładnie, nam pediatra zawsze mówiła, że aż niewiarygodne, że na samej piersi mała tyle nabiera. :) Z czasem oczywiście te wzrosty były coraz mniejsze, ale spokojnie sama pierś wystarczyła. Kryzys oczywiście też był i to nie jeden, nie powiem, ale przez głowę parę razy przeszła mi myśl o mm, ale na szczęście nie weszła w czyn :)

2017-11-17 22:48

Mama_Ola super! Czuję że już za chwilę koniec z butelka u Was bo sama pierś w zupełności wystarczy. Bebusiaa super że i u Was laktacja się rozhulała. To bardzo dobrze a skoro są przyrosty to nie ma niczego lepszego. Moj młody na samej piersi przybierał super. Nie wiem teraz ile dokładnie bo musiałabym spojrzec w książeczkę ale na tyle że położna mówiła że osiąga super wyniki.

2017-11-16 07:55

Mama_Ola, gratulacje sukcesu, bo naprawdę jest on duży. Bardzo życzę Ci tego, byś z karmienia mm zrezygnowała już zupełnie. Ja karmiłam córę prawie 2 lata, samą piersią, bardzo jestem ciekawa czy uda mi się powtórzyć ten sukces z drugim maluchem. Bebusia, moja córa na samej piersi też dużo przybierała, nawet 500g tygodniowo na początku :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna