Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Karmienie piersią, a nadwaga

Data utworzenia : 2018-09-16 01:59 | Ostatni komentarz 2018-09-27 19:23

Mama_Gratki

1210 Odsłony
24 Komentarze

Dziewczyny, moja córa jest dość pulchna jak na swoje 5 miesięcy. Waży już 7,5 kg. Co prawda wyznacznikiem nie jest tylko waga, ale też długość dziecka i jego budowa, jednak wydaje mi się, że córa waży sporo jak na swój wiek. W związku z tym temat pulchniejszego dziecka jest mi niedawno coraz bliższy i sama się zastanawiałam jak to jest i czy mamy jakikolwiek wpływ na taką sytuację. W zasadzie nie mamy. Możemy karmić, czekać i obserwować. Usłyszałam już nawet o możliwości rozcieńczania mleka matki wodą, podobno tak kiedyś robiono. Ciężko mi znaleźć przyczynę takich praktyk, być może przyczyną było chęć ograniczenia kaloryczności pokarmu, a może \"dorobienia\" jego ilości gdy mama borykała się z niewystarczającą ilością pokarmu w piersiach. Obecnie takich praktyk nie stosujemy. Niedawno usłyszałam od położnej, że do drugiego roku życia dziecka nie ma mowy o nadwadze, dziecko karmione piersią je ile zapragnie, również kiedy. Takiego dziecka nie przekarmimy, jednak powinnyśmy zwrócić uwagę na częstotliwość karmień tak aby dziecko miało rutynę, czas na strawienie mleczka. Pamiętajmy również, że już od samego początku kształtują się nawyki żywieniowe naszego malucha (a to one mają decyzyjny wpływ na przyszłość dziecka i jego podatność do nadwagi czy otyłości). Dlatego tak istotne jest przyzwyczajenie dziecka do picia wody. Często też mówi się, że dziecko \"wybiega\" - to prawda. Obserwuję też na mojej córce, że smukleje. Jest to związane z wzmacnianiem się mięśni brzucha. Im więcej dziecko ćwiczy, czyli podnosi nóżki to aktywizuje mięśnie brzucha. Powinnyśmy jak najczęściej zachęcać dziecko do takiej aktywności. Pytanie brzmi jak zachęcić do tego kilkumiesięczniaka? Ja nakrywam córce nóżki pieluszką lub kocykiem - córa tego nie lubi więc się \"odkopuje\" ćwicząc w ten sposób mięśnie brzucha. Dobrze też się u nas sprawdzają skarpetki z grzechotkami na stópki. Takie ćwiczenia są ważne, ponieważ poprzez zachęcanie malucha do aktywności, wzmacniają się wszystkie mięśnie oraz rozwija się mnóstwo umiejętności w tym samym czasie. Mamusie, jak jest u Was? Borykacie się z podobnym problemem? Wydaje mi się, że ten problem jest dość popularny bo moje koleżanki również się z nim borykały. Teraz mają już starsze dzieci i jedno z nich nie \"wybiegało się\", ale tu przyczyna być może jest inna: maluch pochłania słodycze.

2018-09-27 19:23

Mama gratki niekoniecznie owszem czasem tak bywa ale nie koniecznie to przez wagę wiadomo każdy maluch rozwija się po swojemu mojej kuzynki maluch zaczął chodzić na 16 miesięcy dopiero A mój już przed roczkiem dużo stawiał kroki z kolei mój był wielki jest cięższy od swojego kuzyna starszego o pół roku aktualnie ale za to dużo sprawniejszy. Generalnie zależy dużo od wysokości malucha im maluch jest wyższy tym większe może mieć problem z przewracaniem czy raczkowaniem próbami chodzenia choć to też nie powiedziane bo mój syn urodził się dlugi (61) A 1 dnia już na brzuchu podnosił ładnie głowę do góry na 3 miesiące ładnie się zaczął przewracac choć nie pokazywał tego często kilka razy się udało I cisza była A pediatra powiedziała na 4 miesiące jakoś że on za duży za gruby otyly bo taki pączek z niego ale też dlugi był nosił wtedy już 74 na 80 ciuszki i mówiła właśnie że będzie problem bo nie będzie mógł utrzymać swojej wagi nie będzie się przewracac siadać wstawać itd jakie jej zdziwienie było jak jej w gabinecie usiadł sam. Później widziała to jak czekaliśmy do szczepień to już stał i wokół mebli chodził A miał 7 miesięcy zaczął ciut wcześniej raczkowac nauczył się co prawda później sądziłam że już nie będzie raczkowac bo w sumie sama nie raczkowalam jako dziecko ale jednak zaczął bo nie udawało mu się samemu jeszcze iść A wszędzie nie mógł się dostać gdzie chciał chodząc trzymając się czegoś więc zaczął raczkowac tylko w docelowe miejsca A chodził jak miał czego się trzymać. Powiem z doświadczenia że nie ma co się przejmować i poczekać maluch będzie bardziej ruchliwy będzie bardziej aktywny zacznie chodzić i znikną te papusne kształty. A jak zacznie chodzić wyszczupleje.

2018-09-27 14:19

A co do wagi to też usłyszałam od lekarza, że córka przez masę może niektóre czynności wykonywać później bo jest „większa”. Nie wiem czy to możliwe ale mnie się już wydaje, że córa wysmuklała

2018-09-24 07:22

No bo za ciężki itd tak mówiła dlatego zmieniłam pediatre bo takich bzdur słuchać się nie da.

2018-09-22 21:26

Aisa, dlaczego ma nie chodzić? Bo karmisz? Nie widzę związku. Każdy lekarz jak jazdy fachowiec ma swoje zdanie i jest przywiązany do swoich teorii - niestety. Wiele rzeczy, również w medycynie się zmienia i żeby być specjalista w swojej Dziedzinie należy wiedzę uaktualniać

2018-09-22 08:15

Mama gratki tak jak już się rozszerzy dietę A jest lato to może być tak że maluch chce pić ale u nas było to z racji że maluch dużo przybieral i mi pani dr powiedziała że mam oszukiwać w nocy zamiast mleka woda A mały był nie miał rozszerzonej diety bo za dużo przybiera i że będzie otyly że nie będzie się rozwijał prawidłowo itd tak straszyła zmieniłam lekarke bo już miałam dość tego braku wiedzy aktualnej. I tak się zdziwiła że dalej karmię jak widziała w przychodni przed szczepieniem nas i zdziwiona była że mały chodzi itd.

2018-09-22 04:54

Aisa, w nocy nie chodzi zawsze o oszukiwanie malucha. Na przykład latem starsze dzieci się często budzą inprzyczybà nie jest głód tylko pragnienie. Dlatego wtedy warto podać dziecku wodę

2018-09-20 21:07

Ja też usłyszałam że dziecka w nocy nie karmić tylko oszukiwać woda i przez to zmieniłam pediatre bo jak widać nie miała wiedzy aktualnej.

2018-09-20 21:01

Kochana nie martw się i nie myśl nawet o rozcieńczaniu mleka wodą.Moje dziecko urodziło się z wagą 4100 i teraz ma 5 miesięcy i waży już 9 kg.Jest wesolutkim i zdrowym chłopczykiem.Oczywiście karmimy się na żądanie -każde dziecko potrzebuje innej ilości mleczka aby zdrowo się rozwijać i jeśli maluch jest na piersi to nie ma mowy o tzw.\"tyciu\" malucha :) Pamiętajmy też że każde dziecko jest inne i rozwija się w swoim własnym tempie :) Kiedyś słyszałam że pewna pani doktor kazała mamie karmiącej podawać wodę co drugie karmienie :/:( brakuje trochę wyedukowania i nowoczesnego podejścia wśród lekarzy co mnie martwi.No nic :) zdrówka życzę i długiej mlecznej drogi :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna