Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Karmienie piersią

Data utworzenia : 2019-04-25 21:17 | Ostatni komentarz 2020-03-09 10:49

Monka123456

3823 Odsłony
102 Komentarze

Drogie mamy czy karmienie piersią jest bolesne? Chciałam się również zapytam czy sposób karmienia przyszedł wam tak odruchowo czy jakoś się doszkalalyscie

2019-05-06 23:35

Niekiedy mamy nawet nie czuja żadnego bólu na początku niekiedy tak jest bo sutki muszą się przyzwyczaić do nowej funkcji jaką jest karmienie malucha

2019-05-06 13:39

Nie ma co ukrywać ze pierwsze dni jak napływa pokarm i laktacjia nie jest jeszcze uregulowana to nie jest to przyjemne uczucie, ale myśl o dziecku co przez to mu dajesz od siebie. Z czasem bol mija a Ty cieszysz się tym że dodatkowo nie musisz jeszcze wstawać w nocy przygotowywać mleka bądź za bardzo podgrzalas i musisz czekać aż ostygnie bądź przygotowywać nowe. Pierś góra!

2019-05-01 11:55

Alucha super że poradziłas sobie z problemami i wytrwalas! Ja oprócz instynktu cenie sobie też wiedzę bo jak się ja ma to można też ominąć pewne problemy więc ja zdecydowanie polecam poczytać o karmieniu piersiom z wiarygodnych źródeł np tutaj na forum bo bez wiedzy niekiedy problemów nie da się rozwiązać Samemu A nie zawsze jest ktoś kto nam pomoże

2019-05-01 11:16

Alucha doskonale Cie rozumiem i super, że wytrzymałaś te problemy. Bardzo ważne by próbować i właśnie się douczać. Ja zawsze pytałam i prosiłam o porade gdy już byłam w domu podczas wizyt patronażowych. Mialam takie szczęście, że chętnie mi pomagano i co najważniejsze te panie potrafiły pomóc. Fajne sa też poradnie laktacyjne. Ram z pewnością można uzyskać fachową pomoc.

2019-05-01 10:52

Alucha właśnie dlatego oprócz instynktu warto się doedukowac poczytać o karmieniu pooglądać obrazki jak powinno się przestawiac prawidłowo jak jest nieprawidłowo itd bo z taka wiedza na pewno dużo szybciej byś poradziła sobie z problemem jaki miałaś:)

2019-04-30 12:36

Ja podeszłam do tego w ten sposób że jestem kobietą i na pewno bede sobie umiała poradzic z ttm instynktownie. Trochę sie pomyliłam. Co prawda karmie juz 7 miesiąc ale początki były okropne i miałam zatory bo źle przystawiałam córkę, ani w szpitalu (żadnego doradcy nie widziałam na oczy) ani później w domu nikt mi nie powiedział że przystawianie do piersi powinno wyglądać dajmy na to tak i tak. Nikt nie zwrócił uwagi ze dziecko trzyma za małą część brodawki. Poczytałam doedukowalam sie... Po pół miesiąca. Sądzę że lepiej pokazać jak dziecko je, żeby osoba która się na tym zna oceniła czy wszystko jest w porządku. Bo miałam tylko nerwy i stres przez to.

2019-04-28 21:22

Kasia S dokladnie tak jak piszesz, najlepiej przed porodem poczytac o karmieniu , ja jak urodzilam pierwszego synka to nawet nie wiedzialam nic o karmieniu , ze bede potrzebowała laktatora nawet nie wiedzialam ze sa jakies rodZaje laktatora jak reczny, elektryczny dlatego kupiłam dopiero jak mialam piersi jak kamien az pod szyje i mialam najzwyklejszy laktator jak strzykawka i niestety karmilam tylko 4mc brak pokarmu..duzo z moich kolezanek przestaje karmic bo mowia ze ich to boli a niestety nie wiedza ze ro trwa rylio chwile i szybko sie poddawaja a taki bol odczuwa sie przez pierwsze tygodnie a pozniej juz jest tylko przyjemnoscia i dzieki temu ze mam wieksza wiedze bo wiecej czytalam i to moje drugie dziecko to drugiego synka karmie juz 8mc i chce jeszcze;-) tylko popełniam jeden blad czeaciej dawalam synka z prawej piersi bylo lepiej, wygodniej i lepszy sutek mniej wjlesly tez tu moj blad i niestety przez To mam jedna piers mniejsza od drugiej o jeden rozmiar.

2019-04-28 13:04

U mnie pierwsze karmienie piersią było instynktowne. Jak urodził się syn po prostu zaczęłam go karmić. Oczywiście najpierw sprawiało ból ale spowodowany tym, że nasze piersi muszą się przyzwyczaić do ssania a dziecko musi nauczyć się prawidłowo ssać( sutek i jak największą cześć otoczki). Wtedy smaruj piersi albo swoim mlekiem i ta metodę stosuje już poraz trzeci albo zwykła czysta lanolina. Po kilku dniach piersi się przyzwyczaja dziecko uczy się ssać i karmienie piersią jest na prawdę przyjemne. Jeśli miałabyś jakiekolwiek problemy to pamiętaj że najlepszą metodą będzie spotkanie się z certyfikowanym doradca laktacyjnym. CDL przyjrzy się wtedy waszej technice karmienia, oceni czy robicie to dobrze i w razie czego skoryguje i podpowie. Ale oczywiście warto przed porodem poczytać bo tej wiedzy nigdy za wiele.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna