Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie butelką (115 Wątki)

Częstość karmienia

Data utworzenia : 2017-07-17 18:41 | Ostatni komentarz 2021-07-16 16:23

martunia_7m

5645 Odsłony
91 Komentarze

Dziewczyny mam pytanie, jak często karmicie swoje pociechy, czy stosujecie metodę \"Karmienie na żadanie\", jak często wstajecie do maluszka w nocy? Właściwie przez cały dzień jak to się odbywa? Karmienie co 2 lub 3 godziny? Czy jest różnica w czętości karmień w zależności czy karmi się piersią czy butelką? Powiedźcie jak to jest u was.

2017-07-24 16:07

Ja karmię tylko piersią i ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że z dziećmi jest tak jak z nami dorosłymi. Są dni kiedy dziecko je częściej i dłużej są takie, że śpi dłużej więc czas karmienia też się wydłuża. Z rozmów z innymi mamami wywnioskowałam, że karmienie to indywidualna sprawa każdego maluszka. W związku z czym na pewno się dogadacie i znajdziecie wspólny język z maluszkiem w tym temacie:) A z każdym dniem karmienie będzie stawać się przyjemnością:)

2017-07-20 11:48

Bakaliowa jesli maluszek dobrze rośnie i przybiera na wadze oraz dobrze sie rozwija to nie ma absolutnie zadnego powodu aby nawet miesieczne dziecko budzic w nocy na karmienie. Na żadanie to znaczy na żadanie, a nie na wybudzenia i karmienie na spiocha ;) W nocy jeśli dziecko ładnie spi, to naprawde nie trzeba go budzić, a jesli bedzie głodne to na pewno nie pominiemy tego faktu ;) Jesli jednak są problemy z rozwojem i utrzymaniem odpowiedniej wagi to wtedy jak najbardziej budzimy i karmimy

2017-07-19 20:39

W ciągu dnia również pokarm jest tresciwy. Jak zaczynamy karmić dobrze jest dawać jedna pierś dziecku aż samo skończy najmniej 8 min łykania ppwinno być bo te tresciwsze mleko jest, później wziąć do odbicia i dać druga pierś i dziecko powinno już jeść ile chce bo to jest dla niego taki \"kompocik\" jak do nas po obiedzie. Później zaczynamy karmić dziecko tą piersią którą skończyliśmy ;) radzę początkowo zwracać uwagę na to która piersią się karmi i robić to na zmianę bo jeśli dziecko będzie pilo z jednej więcej to wtedy w tej piersi będzie się robiło więcej mleka i będzie częściej pełna niż druga. ;)

2017-07-19 20:32

My również karmiliśmy synka na żądanie. Przy czym podpisuję się pod tym, co dziewczyny piszą - nie każdy płacz oznacza, że bobas jest głodny. To niby taka błahostka, ale w pierwszych dniach jako młoda i niedoświadczona mama nie zdawałam sobie z tego sprawy. Warto więc obserwować Malucha i oczywiście karmić na żadanie, ale jeśli jadł np. 30 minut czy godzinę wcześniej, a teraz troszkę marudzi, to zamiast od razu podawać mu pierś warto spróbować wykluczyć inne możliwe przyczyny dyskomfortu. I świetna jest zasada: karmienie, \"zabawa\" (czyli kilka chwil z maluszkiem), sen - tak, aby Maluch nie zasypiał na rączkach czy przy piersi. Wiem, że to łatwo powiedzieć - samej było mi mega ciężko to wprowadzić - ale się udało i pomagało nam to w zasypianiu w łóżeczku. Jeśli chodzi o karmienie w nocy, to mogę pisać tylko i wyłącznie na bazie własnego doświadczenia, więc nie twierdzę, że mam monopol na wiedzę, ale nam akurat wybudzanie w nocy tylko zaszkodziło. Spotkało nas dokładnie to samo, co @Ankę. Maluch spał ładnie w nocy, a przerwa między karmieniami trwała trochę ponad 4 godziny, po czym położna powiedziała nam, że to niebezpieczne, że dziecko powinno maksymalnie co 3 godziny być wybudzane na karmienie i tak zaczął się nasz koszmar nieprzespanych nocy. Mały budził się przez niemal rok od 19:00/20:00 do 5:00/6:00 rano z 7 razy na pierś. Bardzo ciężko nam było go tego oduczyć. Po każdym karmieniu ciężko zasypiał, więc byłam totalnie wyczerpana. A do tego po tym, jak zaczęliśmy go wybudzać zaczęły się nocne problemy z brzuszkiem i kolki. Teraz już wiem co robiliśmy nie tak i mam nadzieję, że tym razem uda mi sie tego uniknąć.

2017-07-19 20:05

Karmienie na żądanie jest najlepszym sposobem, jeśli maluszek śpi ładnie w nocy to nie warto go wybudzać ze snu. Moją córkę karmię co dwie godziny, czasem nawet częściej jak ma taką potrzebę. W nocy na samym początku maluszek może dosłownie przyssać się do piersi i u mnie tak było. Ważne też obserwować wagę maluszka, jak mało przybiera spróbować karmić częściej.

2017-07-18 19:19

Jeśli chce się karmić malucha na żądanie, co według mnie też jest najlepsze, to w nocy powinno się wybudzać dziecko, przynajmniej w pierwszym miesiącu życia. Noworodek niekoniecznie będzie się budził sam, nawet jeśli jedzenia potrzebuje. Mleko nocne jest bardziej treściwe, warto odłożyć swoją wygodę na bok i wstawać do karmienia. Mały żołądek szybko trawi, więc jeśli tak małe dziecko śpi np 6 godzin bez karmienia, to spada mu poziom glukozy, traci energię, co może (nie musi!) prowadzić nawet do śmierci łóżeczkowej. Mój Maluch upomina się o jedzenie średnio co 3 godziny, teraz gdy ma trzy miesiące w nocy mamy jedną, czasem dwie pobudki na jedzenie i zasypia dalej bez problemu:) Nocne karmienie ma jeszcze jedna zaletę - przy okazji zmieniamy dziecku pieluchę, ograniczając podrażnienia tamtej okolicy.

2017-07-18 13:16

Maluszek na piersi zawsze jest karmiony na żądanie i to jego świete prawo :) Czy to dzień czy noc :) No i karmienie piersią oczywiście różni się znacznie od karmienia butelką. Butelką nie karmimy na żądanie. najczesciej z tyłu opakowania są specjalne tabele i ich powinnismy się trzymać. Ale najlepszym rozwiązaniem dla maluszków jest dokladne obliczenie ile powinien w danym okresie jeść i tak mamy wzór 140ml x masa ciała = wynik \\ ilość karmień I tak wychodzi nam dokładnie ile nasz maluch powinien zjadać mieszanki w ciagu dnia w zaleznosci od jego wagi i ile mniej wiecej karmień ma

2017-07-18 07:04

Ja karmilam na żądanie na początku i maluszek przesypial całe noce później przyszła położna i powiedziała żeby budzić do karmienia co 2-3 godziny no i tak zrobiłam i to był błąd bo później sama zaczęła się częściej budzić i już nie spała tak fajnie w nocy. I karmienie co 2-3 nie jest raczej na pobudzenie laktacji a po to by malusze jakdl odpowiednią iliosc mleczka, chociaż laktacji też to sprzyja. Ja akurat na ppczatku to wybuchalam mlekiem więc mi tam to nawet nic nie było potrzebne. pierwszy miesiąc również mała była bez smoczka więc częściej się domagała tylko dlatego że miała pptrzebe ssania a my dowiedzieliśmy się o tym dopiero jak nam pani doktor o tym powiedziała bo przez tak częste przystawianie mała duuzo przybierała i ulewala. Teraz je jak wiemy że chce jeść. Nieraz dziecko płacze z innego powodu typu żeby się do miego przytulić coś powiedzieć coś nowego pokazać także nie każdy płacz musi oznaczać od razu ze jedt głodne. Teraz w nocy pierwsze karmienie mamy co 5 godzin już regularnie nawet zaczyna się to pomalu wydluzac, córka za dwa dni skończy dwa miesiące także sypoa po nocy super. A kolejne karmienia w nocy już są co dwie h

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna