result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie butelką (79 Wątki)

Która butelka jako pierwsza?

Data utworzenia : 2018-08-10 14:20 | Ostatni komentarz 2019-12-21 10:47

mwrzesinska

3619 Odsłony
113 Komentarze

Witam, niedługo na świat przyjdzie nasze dzieciątko, co za tym idzie mam trochę czasu by poczytać, które produkty są najprzydatniejsze i najlepsze dla maleństwa. Ostatnio trafiłam na artykuł odnośnie butelek szklanych i plastikowych, jednak coś mi przerwało i nie mogę odnaleźć go jeszcze raz... Może wiecie, która będzie najodpowiedniejsza jako pierwsza? Dodam, że chce podawać swój pokarm w miarę możliwości a nie modyfikowane, ale chciałabym żeby mój partner również czerpał z tego radość no i czasem odciążył mnie w kryzysowych momentach ( których mam nadzieję nie będzie :D ) Z chęcią zasugeruję się nie tylko ogólną poradą ale także konkretnymi modelami/wskazówkami o ile takie są. :)

2018-08-11 16:05

mwrzesinska butelki antykolkowe mają w sobie specjalny zawór antykolkowy, dzięki któremu nie ma problemu z odpowietrzaniem smoczka. Zwykle po prostu na opakowaniu butelki jest napisane czy dana butelka jest antykolkowa.

2018-08-11 12:57

Wystarczy żeby była oznaczona jako antykolkowa ? Czym to się w ogóle różni ? Ja sama piłam z piersi do 3 roku życia, moja siostra miała bardzo duży problem z jelitami, a niestety nikt w otoczeniu nie ma doświadczenia w tych sprawach...

2018-08-11 11:10

Dokładnie smoczki i butelki się wymienia jak widać już osad czy przebarwienia albo ślady zużycia uszkodzenie itd ale smoczki tak czy inaczej powinno się wymienić co 2 czy 3 miesiące oczywiście warto dostosowac je do wieku dziecka również. Co do butelek jeśli się chce karmić piersią i butelka czasem to warto zaopatrzyc sie w butelkę nie zaburzajaca odruchu ssania pomimo że nie ma gwarancji 100 proc że dziecko nie odrzuci piersi to taka butelka na pewno jest dużo bardziej bezpieczna pod tym kątem. Ja osobiście polecam butelki Canpol i lovi.

2018-08-10 22:40

Smoczek jak i butelkę w pierwszej kolejności wymieniamy wtedy gdy zauważymy ich zużycie, wszelkie ślady zniszczenia. Co do samego smoczka to najlepiej sprawdzić zalecenia producenta, zwykle jest to czas dwa/ trzy miesiące. Jeśli chodzi o konkretną firmę to również mogę polecić Canpol Babies i Lovi, najważniejsze też aby była antykolkowa i niezaburzająca odruchu ssania.

2018-08-10 21:20

Kto by pomyślał, że tyle ważnych rzeczy trzeba mieć na uwadze :o. Jak często zmieniać smoczek ? Raz na miesiąc ?

2018-08-10 21:02

Ważne, żeby dostosować butelkę i smoczek do wieku dziecka i regularnie je zmieniać. Na rynku duży wybór tego typu artykułów, ale najlepiej wybrać jakąś znaną firmę i trzymać się jej (osobiście polecam Lovi i Canpol Babies).

2018-08-10 18:10

Przez pierwsze 10 dni karmilam butelka ze szpitala ktora podawano mojemu dziecku mleko (nie miałam pokarmu) . To jest bodajże dla wczesniakow https://www.medela.pl/karmienie-piersia-dla-specjalistow/produkty/kolekcjonowanie/jednorazowe-butelki taka butelka https://www.dlawczesniaka.pl/pl/p/NUTRICIA-Smoczek-Preterm-Teat-dla-wczesniakow/2454 taki smoczek Ma 3 dziurki Ale leci dużo wolniej od tych \"sklepowych \" zwykłych z jedna dziurka

2018-08-10 18:00

I ta 3 butelka z nuka miała najlepsze odpowietrzenie . Dwie pierwsze miały prawie identyczne