Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Dieta (166 Wątki)

Przepisy dla niemowlaków

Data utworzenia : 2017-08-14 15:29 | Ostatni komentarz 2021-06-28 12:08

Maggda

2026 Odsłony
44 Komentarze

Kobietki wpadłam na pomysł, żeby utworzyć wątek, w którym będziemy wrzucać jakieś fajne przepisy dań dla naszych niemowlaków. Co Wy na to? Możemy stworzyć niezły zbiór. Niejednej z nas zapewne czasami brakuje pomysłu, co by tu ugotować dla dziecka, czy dla wszystkich domowników. Może macie ochotę podzielić się przepisami na pyszności, którymi zajadają się Wasze dzieci??? Mam na myśli te młodsze pociechy, bo starsze zazwyczaj jedzą już większość dań, które gotujemy dla siebie.

2017-08-14 18:24

A ja mam przepis na zupkę dla Maluszka od 6 miesiąca (robiliśmy ją mojej chrześnicy): - pół ziemniaka, - pół jajka ugotowanego na twardo, - pół marchewki, - ugotowane na parze mięso z piersi indyka (ok. 10 g) - łyżeczka masła Obrane i pokrojone warzywa gotujemy aż będą miękkie. Do ugotowanych warzyw dodajemy mięso, jajko oraz masło i to wszystko blendujemy.

2017-08-14 15:57

Ola bardzo się cieszę, że wątek się spodobał. Mam nadzieję, że więcej mam dołączy do tematu i stworzymy ciekawy zbiór pysznych przepisów. Tak, żeby każda z nas znalazła coś dla siebie. Domowy kisiel, rewelacja. Nigdy nie jadłam, na pewno spróbuję. Pominę tylko cukier, bo ograniczam, a dla niemowlaka niewskazany.

2017-08-14 15:51

Maggda, czytasz mi w myślach :) Bardzo fajny wątek! Choć wprowadzanie pokarmów stałych do diety maluszka jeszcze daleko, daleko przede mną, już teraz chętnie czytam książki i artykuły na ten temat i przeglądam przepisy. Z czasów jednak kiedy mój pierwszy synek był dużo mniejszy na pewno odnajdę kilka \"złotych\" przepisów na ulubione potrawy. Pierwsze co przyszło mi do głowy, to kisiel, więc wklejam przepis na DOMOWY KISIEL Z GOTOWANYCH JABŁEK: 1 jabłko 1 łyżeczka cukru 1 lyżeczka mąki ziemniaczanej pół szklanki wody Jabłko umyć, obrać, pokroić (można także użyć jabłka bez obierania, jeśli mamy np. jabłka z własnego sadu), zalać wodą, zagotować pod przykryciem. Następnie przetrzeć przez sitko, dodać cukru. Mąkę ziemniaczaną rozprowadzić w małej ilości przegotowanej zimnej wody. Zawiesinę połączyć z rozgotowanym przecierem jabłkowym i dokładnie mieszając zagotować, a następnie przelać do salaterki, ostudzić i gotowe :) Poza kisielem z jabłek, synek lubi też kisiel z malin lub truskawek. Sposób przygotowania identyczny, tylko proporcja składników nieco inna: pół szklanki malin lub truskawek 1 łyżeczka cukru 1 czubata łyżeczka mąki ziemniaczanej trzy czwarte szklanki wody Wieczorem poszukam innym moich przepisów ;)

2017-08-14 15:32

Na początek podam przepis na spaghetti dla niemowlaka, którym zajadała się moja początkująca w samodzielnym jedzeniu córka (11 miesięcy). Składniki: 25 g mielonej wołowiny/indyka/ kurczaka 1 marchewka 1 korzeń pietruszki kawałek selera kawałek cebulki albo 5 cm białej części pora 1 pomidor 1 łyżka oliwy z oliwek 1 łyżeczka jogurtu greckiego /opcjonalnie 1/2 szklanki wody mineralnej suszona bazylia pieprz ziołowy Przygotowanie: Marchewkę, pietruszkę, seler i cebulkę ucieramy na tarce o grubych oczkach albo wrzucamy do siekacza. Kawałek mięsa mielimy albo bardzo drobno siekamy. Na rozgrzaną oliwę z oliwek wrzucamy starte warzywa i podsmażamy przez minutę. Następnie dodajemy zmielone mięso, zalewamy wodą i dusimy pod przykryciem 10 minut. Pomidora miksujemy (z jogurtem naturalnym) i dodajemy do gotującego się sosu. Doprawiamy bazylią i pieprzem ziołowym. Tak powstały sos mieszamy z wcześniej ugotowanym makaronem spaghetti.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna