Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Dieta (164 Wątki)

Moje zdanie o BLW

Data utworzenia : 2018-02-07 20:31 | Ostatni komentarz 2024-04-04 18:50

Kinga6663

2326 Odsłony
31 Komentarze

Hej dziewczyny Wiem, że są tu zwolenniczki jak i przeciwniczki metody BLW. Z pewnością znajdą się też mamy, które nie mają zdania o tej metodzie. Ja jednaj jestem przeciwniczką BLW z wielu przyczyn. Dziś postanowiłam o tym napisać na swoim blogu. Dlatego właśnie chciałabym zaprosić Was do posta, który tworzony był przez wiele dni z pomocą innych mam. http://rytmmojegozycia.blogspot.com/2018/02/blw-grozna-moda-naszych-czasow.html?m=1 Chętnie poznam wasze zdanie na ten temat :-)

2018-02-13 11:34

Do nauki gryzienia, bezpiecznej polecam chrupki kukurydziane Angelina (są w superpharmie, Auchan i leclercu), mają taką zaletę że się rozpuszczają w buzi. Więc jak odgryzie to się nie krztusi. Ostatnio właśnie nauczył się trochę gryźć i rozdrabniać w buzi więc spróbowałam podać kawałek baaardzo miękkiej gruszki i zrobił z nią to samo, a jako że była miękka to łatwo rozgniótł językiem. Z twardszą ma problemy więc nie podajemy

2018-02-12 23:07

Wogole dla mnie jest dziwne ze teraz nie robi sie jak dawniej z dziecmi i np. Teraz sie robi co dawniej sie nie moglo robic itp. A czym sie różnią dzieci z tamtych czasów a z tych? No ale kazdy robi jak uwaza ja ta metoda BLW nie akceptuję nie wiem moze przesadzam, ale balabym sie dac dziecku cos twardego, czy tez większego by mogl sie zaksztusic itp..ja zaczynalam rozszerzenie diety w ok. 5mc sle karmilam piersia do 4 gdybym karmila piersia dluzej to i z rozszerzeniem diety poczekalambym do ok. 6mc . ale zaczelam od 5mc i oczywiście zaczęłam od papek czasem kupionych a czasem zrobione od siebie.. I dop większe kawalki warzyw czy tez owocow wprowadzilam w ok. 8mc ale dlugo synek nie chciał jesc w kawałkach, nic na sile i dop jadl w kawałkach na ok. 9-10mc i juz później polubił jesc w kawałkach i czulam sie bezpieczna i mysle ze dobrze zrobilam. A metoda blw jak komus odpowiada, to co prawda kazdy ma swoje zdanie i robi jak myśli za słuszne.

2018-02-10 23:28

Ja podaję papki i córka jest zadowolona. Dałam jej kiedyś kawałek jabłka do polizania bo bardzo chciala. skończyło się odgryzieniem kawałka i ratowanie przed zakrztuszeniem. musiałabym bardzo długo czekać z rozszerzeniem diety aż dziecko nauczy się przeżuwać i bałabym się że nie będzie mieć wystarczająco dużo składników odżywczych

2018-02-10 23:07

dokładnie tak jak napisałaś maddziaa :)

2018-02-10 16:46

Rozszerzałam dietę podobnie jak większość, papki, grudki, gniecione widelcem i dopiero kawałki. Kawałki tak do rączki córa dostała dość późno bo i siadać zaczęła późno. O metodzie blw czytałam już dużo później. Od początku nie wydawała mi się ta metoda ani ciekawa, ani fajna ani bezpieczna. Ostatecznie myślę, że fajna sprawa ale jak dziecko ma już czym gryź, samodzielnie siedzi i radzi sobie z jedzeniem z grudkami itd. Przy drugim dziecku zamierzam stosować ten sam schemat. Nie wyobrażam sobie podawania jedzenia w kawałkach 6 miesięcznemu dziecku. Ale nie oceniam mam, które tak robią, widocznie wiedzą co robią.

2018-02-10 15:08

Nigdy nie odważyłam się zastosować tej metody przy synku. Po pierwsze widziałam, że nie jest gotowy, po drugie wymiotował jedzeniem, jak w papce był jakiś kawałeczek. Ja się boję, że dziecko może się udławić..Szczególnie jak ktoś rozszerza dietę dziecku, które jeszcze samo niestabilnie siedzi ( widziałam takie przypadki) Mówi sie, że dzięki BLW dzieci uczą się jeść wszystko i nie wybrzydzają, nie zgadzam się z tym. Jestem za tym, aby najpierw podawać papki i stopniowo z nich wychodzić na koszt jedzenia w kawałku.

2018-02-09 12:13

Moim zdaniem argumenty bardzo naciągane. Z jednej strony mówisz, że dziecko nie nauczy się jeść sztućcami jak nie będzie tego mieć od początku. Przecież to Ty podajesz mu jedzenie, sam łyżki nie używa. Dzieci na BLW i karmione przez matki papkami nabywają umiejętności samodzielnego jedzenia łyżką w tym samym czasie, czyli wtedy kiedy rodzice im pomogą to doskonalić. Tak samo z czasem nauczy się korzystać z nocnika, chociaż nie robi tego od początku. Druga rzecz to brak szacunku do jedzenia. Uważasz, że ten 10miesięczny bobas który zacznie jedzenie podane w innej konsystencji nie rzuci kawałka marchewki na podłogę dla zabawy? Rzuci i to z radością! Bo taka dziecięca natura ;) Jedyne co do mnie przemawia, to błąd z nazwaniem tego wyborem dziecka, bo tak jak mówisz dziecko sięgnie po losową rzecz. I oczywiście niebezpieczeństwo tej metody - z tym się w 100% zgadzam. Dzieci nie są gotowe zaraz po mleku mamy na gryzienie, żucie i połykanie w takiej formie. Ja też nie bawiłam się w eksperymenty, przeszliśmy z gładkich puree na potrawy z grudkami, później gniecione widelcem i siekane. Wszystko ma swój czas :)

2018-02-09 10:45

kornelka mam przed sobą ośmiomiesięczne dziecko i nie wyobrażam sobie żeby miało zjeść kawałek czegoś. Uważam, że nowe produkty i i ich konsystencja zależy od naszego rozsądku i gotowości malucha do tego. Takie dzieciaczki krztuszą się nawet kaszka bądź papką. Początkowo uczą się jeść, ich układ pokarmowy się rozwija i przystosowuje.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna