Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Dieta (164 Wątki)

Rozszerzanie diety - dziecko \"mówi\" NIE

Data utworzenia : 2018-10-10 15:02 | Ostatni komentarz 2020-07-24 23:13

Mama_Gratki

6106 Odsłony
258 Komentarze

Mamusie, moja córka już prawie ma 6 miesięcy, od 5 dni rozszerzam dietę. Zaczęłam 3 dni cukinią, kolejne trzy ziemniak (dzisiaj przypada drugi dzień ziemniaka). Pierwszy dzień - zaskoczenie - było nieźle. Drugi - niezadowolenie, trzeci - rozpacz. Postanowiłam spróbować ziemniaka - również płacz. Czy niektóre dzieci mogą tak reagować? Czy może zrobiłam coś nie tak? Córka jest za każdym razem około 30-40 minut po mleczku, wyspana, wybawiona i zadowolona w czystej pieluszce. Ma swój śliniak, z łyżeczką się już oswajała. Czy miałyście podobny problem? Jak sobie z nim poradzić?

2018-10-16 23:20

Mama_Gratki moje też nie otwierała buzi na widok łyżeczki. Podobnie zrobiłam jak MichuNi poradziła, dać dziecku do rąk łyżeczkę i niech się oswaja. Możesz zacząć mówić podając jedzenie- AM- by kojarzyła to słowo z tą czynnością. Dynia i u nas była chętnie zjadana, teraz masz sezon więc jest świeża. Dynię możesz upiec w piekarniku, ja tak robiłam i nie musiałam tyle czasu gotować.

2018-10-15 09:04

Ja również zgodzę się z michuni jak dziecko ma w raczce łyżeczkę to często jest bardziej zachecone do spróbowania no i też warto próbować dawać kawałki do rączki z czasem wtedy maluch też zachwycony jest i też ładnie próbuje my dawalismy w rączkę jak był kryzys że nie chciał w zasadzie próbować z łyżeczki miał taki kaprys który trochę trwał

2018-10-14 19:55

Jak zwykle zgodze sie z Kasia_S, nie ma co sie spinac, jest jeszcze czas a rozszerzanie diety to na poczatku ma byc wlasnie stopniowe wprowadzanie nowych smakow. Do powyzszych porad ktore jak widze odnosza juz swoje efekty dodam tylko, ze moja corke bardzo zachecalo do podejmowania prob i smakowania nowosci danie jej do raczki wlasnej lyzeczki :)

2018-10-14 19:18

Zgadzam się z mama hani trzeba czasu A w końcu będzie ładnie otwierać buzię.

2018-10-14 08:13

MAMA_GRATKI z czasem nauczy się otwierać buzię. Daj jej troszkę czasu. Pozna więcej smaków to w końcu na widok łyżeczki będzie pięknie otwierać buzię. Cierpliwości

2018-10-14 06:23

Zamarancza u nas kwestia siedzenia jest większym problemem - córa ma problemy z napięciem i nie Wilno jej nam sadzać, ponieważ wtedy cofają się skutki rehabilitacji. Korzystam z bujaczka z pozycji półleżącej i taka pozycja musi nam wystarczyć. Wczoraj wprowadziłam dynię bez dodatkowej „zachęty” i nie mogę narzekać, je nawet nawet ale nie otwiera buzi. Wasze maluchy otwierały? :) konsystencja dyni jest leksza niż ziemniaka bo jest bardziej płynna. Do tej pory najbardziej smakuje mi dynia, a na drugim miejscu jest cukinia z ziemniakiem. Córa tez chyba wybrała dynie :)

2018-10-12 22:53

Mam powodów może być kilka ale najszybciej córka nie jest gotowa na rozszerzanie diety. Ja również bym odczekała jakiś tydzień i spróbowała poraz kolejny. Może też być tak i często tak jest, że dzieci muszą poznać nowy smak, nową konsystencję, nową formę podania jedzenia. Niektóre dzieci potrzebują dłuższej chwili a niektóre akceptują nowości po pierwszej łyżeczce. Pamiętaj, że początki rozszerzania diety to tylko próbowanie nowych smaków na najedzenie się przyjdzie jeszcze czas. Do roku głównym źródłem pożywienia jest mleko. Możesz też np wydłużyć przerwę po mleczku żeby nie było to 40 minut (poradniki swoją drogą ale musisz podejść indywidualnie do swojej córki i zaobserwować kiedy tak na prawdę jest głodna) ale jakoś godzina (macie jakieś stałe przerwy pomiędzy posiłkami?) jeśli tak to ja bym strzelała tak w środek :) Wtedy córka już zdąży lekko zgłodnieć ale jeszcze nie jest wygłodniała. :) Mama super że córka zjadła po dodaniu Twojego mleka. Ona zna ten smak i dlatego chętniej zjada. Może wypróbujesz metodę BLW? Dajesz małej jedzenie do rączki i niech sama je. Do jedzenia możesz ją wg fizjoterapeutów posadzić ale tylko na czas jedzenia.

2018-10-12 20:17

Mama gratki duży wpływ na to na pewno miał znajomy zapach i posmak dzieci na początku jak niechętnie jedzą to wlansie jak się doda mleka trochę to próbują często i ze smakiem bo jest coś znajomego w tym więc oby poszlo sprawnie A jak coś nie idzie to warto próbować dodać trochę mleka wlansie by maluch poczuł że to coś znajomego :) Sama robiłam tak z synkiem jak czegoś nie koniecznie chciał spróbować A jak dodało się trochę mleczka to od razu próbował bez oporu :) trzymam kciuki by dalej szło gładko z rozszerzeniem diety! Pamiętam jak sama się na początku stresowalam czy wszystko będzie ok itd czy nie ma uczulen.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna