Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Zdrowie (622 Wątki)

Tabletki tardyferon-fol

Data utworzenia : 2018-03-27 16:48 | Ostatni komentarz 2023-07-25 21:24

Konto usunięte

15281 Odsłony
104 Komentarze

Witajcie mamy czy miałyście przepisane leki tardyferon-fol od swojego ginekologa bo miałam dzisiaj wizyte u swojej ginekolog i stwierdziła że mam niską hemoglobine.Przez cała ciążę była dobra tlko teraz jakoś tak się zmieniła od tego momentu strasznie bolą mnie plecy no i miejsce intymne jak chodze a do porodu zostały 2 miesiace czy mam czymś się martwic i czy powiadomić o tym swoją położną.

2023-04-23 22:35

O, to u mnie przy telewizorze by się w ogóle nie sprawdziło, bardzo mało spędzamy tu czasu, jedynie w zimie jak się szybko robi ciemno to może wtedy byśmy byli na bieżąco hihi :))) 

2023-04-23 12:22

Ja mam kartkę kolo telewizora z wizytami żeby nie zapomnieć a jednak się patrzy od czasu do czasu na ten telewizor to ciężko zapomnieć 

2023-04-21 20:49

ZołzaMała u mnie anemia od samego początku w 1 i 2 ciąży. W 1 ciąży brałam tylko tardyferon, ale miałam 2 tabletki na raz pić i piłam je w porze obiadu, tzn zjadłam trochę, piłam tabletki i jadłam dalej obiad i nie było problemu wyniki utrzymywały się w minimum lub ciut poniżej minimum, ale wg lekarza ro było ok 

 

W 2 ciąży na początku tez mi dał tardyferon i takie samo zalecenie, żeby brać w trakcie posiłku, więc ja z automatu brałam w porze obiadu 2 tabletki i wyniki tak jak poprzednio, w dole lub poniżej dołu. Zmieniła mi się teraz gin i odkąd jestem u niej to powiedziała, żebym dokończyła ten tardyferon ale przepisała mi właśnie te same tabletki S... D... (nie pamiętam tej nazwy). Mówiła, żebym speobowala wypić je rano na czczo ale jak się nie uda to mam pić tak jak piłam do tej pory, podczas obiadu, mam pić 2 tabletki dziennie, powiedziała że mogę na raz jak mi tak wygodniej. Dodatkowo codziennie pije pół szklanki zakwasu z buraków, co drugi dzień jem kilka plasterków surowego buraka i wszędzie gdzie mogę jem pietruszkę. Wyniki poszły w górę, już nie jestem w dole. 

 

Może spróbuj jutro wypić to żelazo w trakcie posiłku i staraj się o tym nie myśleć, może to jakoś pomoże i Tobie? A te wymioty to masz typowo po żelazie czy ogólnie masz niestrawności ciążowe? 

2023-04-21 16:31

Ja na razie nie zapisuję, a jak mam jakąś datę badania odległą to w telefonie. Ale przy trójce to już pewnie będę musiała coś pomyśleć bo nie zapamiętam :D 

 

Dziewczyny a w temacie wątku czy miałyście przepisywane jakieś tabletki z żelazem i męczyły Was po nich wymioty? Ja w poprzednich ciążach miałam właśnie ten tardyferon i zawsze po zjedzeniu wymiotywalam kilka razy jednego dnia :/ teraz mam anemię, zgłaszałam lekarzowi by mi dał coś innego i zapisał mi sorbifer durules. Wzięłam dziś rano pierwszą tabletkę i masakra. Zwracałam na 4 razy i do południa się nie potrafiłam ogarnąć. Tak mi źle było. Synek miał drzemkę od 10 to ja też od tej 10 cały czas leżałam padnięta aż dopiero jakoś po 12 wstałam. Ale cały dzień z D... I nic nie zrobiłam. Nie będę już tych tabletek brac bo to nie ma sensu jak mam potem zwracać wszystko co zjem to chyba wcale wyników lepszych nie będę miała. Muszę chyba bardziej w dietę iść.

Tylko ciekawi mnie czy miałyście taki problem i czy dostalysciw jakieś inne żelazo np płynne?

2023-04-21 16:17

ja mam na lodówce zapiski o śmieciach o lekarzach, wszystko co najważniejsze jest na lodówce 

2023-04-21 11:12

Ja kalendarz , notatki i terminarz wywozu śmieci mam przyczepione na lodówkę;) tam jednak najczęściej zaglądamy i zawsze można spojrzec;)

2023-04-21 11:09

U nas kiedyś były kartki na lodówce magnesami przypięte, ale wymieniliśmy lodówkę na taką że szklanym frontem i musiałam znaleźć inny sposób, bo magnesów się tam nie są przypiąć (wylądowały na grzejniku haha). I tak padło na kalendarz i powiem Wam fajna sprawa, można wszystko tam zapisać, zwłaszcza jak te terminy są odległe albo jest kilka wizyt do różnych specjalistów. I tak jak Pina mówi- przechodząc mimowolnie tam patrzysz i zapamiętujesz  :)) 

Mam też taki podręczny kalendarz w torebce, i tam też wszystkie daty zapisane, ale staram się na bieżąco uzupełniać wszystkie wizyty na tym głównym kalendarzu, żeby mąż też widział  :) 

2023-04-21 10:22

Ja w sumie też tak zaczęłam robić od jakiegoś czasu dziewczyny że zapisuje ważne wizyty jakieś badania na kalendarzu na ścianie dawniej wpisywałam w takim swoim podręcznym notatniku który noszę w torebce ale jednak to co na ścianie mam non stop na oku bezpośrednio za każdym razem jak przechodzę do łazienki widzę nawet jeżeli o czymś zapomnę to za świta mi że w najbliższych dniach coś jest I to jest właśnie najlepszy sposób

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna