Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Pielęgnacja (267 Wątki)

Jak prawidłowo trzymać maluszka

Data utworzenia : 2019-10-22 09:29 | Ostatni komentarz

Konto usunięte

6791 Odsłony
996 Komentarze

Noworodka staraj się trzymać w pozycji poziomej. Możesz czasami spróbować innych pozycji, ale pamiętaj, że to maluch sam o tym decyduje. Wszelkie odstępstwa od pozycji poziomej możesz stosować tylko wtedy, gdy dziecko czuje się pewnie i bezpiecznie, nie protestuje. Kiedy dziecko jest już trochę starsze, możesz zmieniać ułożenie na rękach na bardziej pionowe.

2019-10-22 09:56

ja noszę na rękach, kładę teraz w leżaczku , jeżdzę z córką często samochodem.miałam zamiar wybróbować chustę , ale troxhę się bałam że źle zawioże i mi wypadnie.Dlatego kupiłam nosidełko na szelkach i dzięki temu gotuje razem z córcią obiadki,chodzę po całym domu.Ona czuje się bezpieczna a mi odpoczywają ręce:)Lubi zwiedzać dom i się rozglądać.A co do noszenia na odbijanie trzymalam ją tak ,aby główka była na ramieniu,jak miała katarek to brzuszkiem w dól w formie takiej kołyski.Jak bolał brzuszek w pionie,a jak usypiałam to tak jakbym przystawiała do piersi w formie rogala.Uwielbiam ją nosić

2019-10-22 09:53

może jakaś inna jestem, ale nie umiem/nie pasuje mi noszenie dziecka w nosidełku czy w chuście, ciągle mam ręce i tak zajęte podtrzymywaniem czy aby się nie "wywinie" pewnie też kwestia chusty i wiązania

2019-10-22 09:52

grace te dzieci umierają z całkiem innych powodów. Rozumiem, że nie jesteś do tego przekonana. Twoja sprawa, ale mam wrażenia, ze jeśli która kolwiek mama pisze coś co nie jest po Twojej myśli to nie umiesz oprzeć się krytyce tak żeby wyszło na Twoje.Ja nikogo na siłe nie przekonuję do tego, ale Ty również tego nie rób!Wystarczy, ze wyrazisz swoje zdanie i nie musisz przy tym nikogo obrażać. Wybacz, ale wszystkich rozumów nie pozjadałaś!

2019-10-22 09:51

Tez kiedys probowalam mala nosic w nosidelku,ale nie chetnie chciala tam siedziec ,byl to zbedny wydatek.

2019-10-22 09:46

Cytuję mamutek:Pod wieloma wzglądami myślę, że te baby z afryki w pewnych sprawach są od nas mądrzejsze! " I dlatego ich dzieci szybko umierają a nasze dożywają późnej starości. Nie widzę żadnej mądrości.

2019-10-22 09:45

A co do chust: jest mnóstwo rodzajów- kółkowe, wiązane, chusty-kieszonki. A wsród wiązanych są dwa głowne typy- chusty elestyczne i chusty tkane.[Ja mam chustę wiązaną tkaną] Elastyczne sa najlepsze dla noworodków i mniejszych niemowląt-łatwiej je załozyć, sa delikatniejsze, lepiej przylegają do ciała dziecka....Gdyby się jednak chciało w nim nosić starsze dziecko to juz jest mniej wygodnie bo dziecko "sprężynuje". Chusta wiązana tkana nadaje się zaś do noszenia i maluszków i starszaków-starcza na dłużej. Może trudniej jest w nią zawinąć noworodka, bo jest bardziej "sztywna", ale to kwestia wprawy. Ja takiej chusty uzywałam od początku i to w domu- kiedy maluszek chciałbyć blisko mnie , a ja z kolei chciałam mieć wolne rece aby np. gotować. Układłam więć malucha na półleżąco blisko piersi, żeby w razie czego mógł sobie possać i robiłam swoje. Jest mnóstwo stron o Kangurowaniu dzieci (np chustomania.pl) i wiele filmików na youtube pokazujących spoóbwiązania. W niektórych miastach odbywają się też specjalne warsztaty wiązania chust. Obszerny temat...Mogłabym długo pisać ;)

2019-10-22 09:45

Teresa12m spokojnie, zapięcia nie puszczają ot tak...Jesli masz jakieś dobre nosidełko i zepniesz tak jak wskazuje producent to noszenie nie jest niebezpieczne. Ja chodze z nosidełkiem (takim miękkim noszonym z przodu) po górach, jeżdzę autobusami miejskimi, chodze na zakupy...Dziecko dobrze się czuje będąc blisko mamy lub taty> Myślę, że najtrudniejsze z tego wszytkiego to jest wkładanie i wyciaganie z nosidełk. Zwłaszcza teraz kiedy mamy tyle warst ubrań na sobie.

2019-10-22 09:44

A ja właśnie zastanawiam się nad zamówieniem przez internet takiej chusty; słyszałam nawet od położnej wiele dobrego na temat noszenia niemowlęcia w chuście... tylko zastanawiam się nad praktyczną (i w pewnym sensie ekonomiczną) stroną tego zakupu - Canpolowe mamy, jeśli któraś z was nosiła dziecko w chuście, napiszcie do którego miesiąca ją wykorzystywałyście - opłaca się taki wydatek na tak krótki okres czasu?

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna