result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (84 Wątki)

Skok rozwojowy - siadanie, raczkowanie, pierwsze kroki.

Data utworzenia : 2018-05-30 18:25 | Ostatni komentarz 2018-06-28 22:13

verooniqquen

474 Odsłony
12 Komentarze

Drogie mamy. Jak to było u Was? Mój syn ma 7 miesięcy i od zawsze nie garnął sie do siedzenia, wolał leżeć i gryźć zabawki. Ma już dwa słodkie ząbki. Jednak nadal sam nie siedzi, na brzuszku też nie lubił lezec, teraz dopiero polubił jak bawi się na macie. Zauważyłam też, że zacząl nózki podkurczać do raczkowania i podnosi się na rączkach. Lubi tez stać na nózkach i \"chopsiać\" (zginać i prostowac kolanka) jak lapie go za raczki zeby sie podniosl to glowe mocno podnosi do siedzenia, ale od razu wstaje na nogi. Jego 3 miesiace starsza \"ciocia\" w wieku 3 miesiecy juz pelzala po lozku. W wieku 4 miesiecy chodzila w chodziku. W wieku 7 miesiecy zaczela chodzic sama. A w wieku 8 miesiecy siedziala i raczkowala. Troche sie martwie, ze moj maluch sie do tego az tak nie garnie. Jak to bylo u Was w jakim wieku dziecko usiadlo, raczkowalo, chodzilo czy wyszedl mu zabek? Nastepowalo to po kolei czy raczej dzieci zaczynaly od chodzenia? Pozdrawiam

2018-06-28 22:13

Moja córa ma prawie 6 miesięcy i nie mogę sobie wyobrazić jej w chodziku. Mój syn mając 7 miesięcy zaczął raczkować, miesiąc później usiadł a chodził jak miał 10 miesięcy. Teraz patrząc na córkę wydaje mi się, że ona zacznie raczkować troszeczkę później ale się tym nie przejmuje będzie chciała i będzie gotowa to zacznie raczkować wcześniej nie będę jej zmuszać.

2018-06-27 22:41

I widzisz, wystarczyło poczekać :) Każde dziecko ma swoje tempo, będę to powtarzać jak mantrę!

2018-06-27 08:38

Tak się martwiłam, mały ma 8 miesięcy sam siedzi i prawie raczkuje, oraz chce stawać na nóżki. Dziękuje Wam

2018-06-27 08:33

Po pierwsze nie przejmować się i nie słuchać innych, nie porównywać. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Na wszystko przyjdzie czas, nie ma co tego przyspieszać na siłę. A 4 miesięcznego malca w chodziku absolutnie nie mogę sobie nawet wyobrazić i uważam, że to zdecydowanie za wcześnie i moge zrobić tylko więcej szkody niż pożytku.

2018-06-19 13:23

4 miesiące i chodzik? Jestem przerażona. Ale już pomijając wszystko, to nie porównywać to najlepsza rada. Każdy maluch jest inny. A Twój zdecydowanie ma jeszcze na wszystko czas. Najwcześniej jakie znam dziecko, które zaczęło chodzić to 10 miesiąc. Jestem zdania, że na wszystko przychodzi odpowiedni moment i nie należy niczego przyspieszać czy to chodzikiem, czy podkładaniem poduszek, by dziecko siedziało. Można tym tylko narobić więcej szkody.

2018-06-02 16:14

też uważam że nie masz co się martwić bo maluch ma jeszvze dużo czasu a jakby co zawsze możesz pytać pediatre jeśli coś cię martwi o ile masz dobrą i zaufana.

2018-06-02 13:45

verooniqquen zgadzam się z poprzedniczkami, nie ma co porównywać swojego maluszka do innych dzieci, każde rozwija się w sowim tempie. To, że inne dziecko zaczęło siadać kiedy skończyło cztery miesiące o niczym nie świadczy. Tamci rodzice byli nastawieni na szybki postęp dziecka, chodzik nie jest dobrym pomysłem i na pewno nie sadzaj swojego maluszka na przymus. Moja córka zaczęła siadać sama jak miała siedem miesięcy, raczkować zaczęła miesiąc później a chodzić kiedy skończyła 10 miesięcy i w żaden sposób jej do niczego nie zmuszałam. Ząbki natomiast jej wyszły przed pierwszymi urodzinami:) Każdą wątpliwość możesz konsultować z pediatrą, ale z tego co opisujesz to nie masz na prawdę powodów do zmartwień. Cierpliwie czekaj na kolejny postęp dziecka.

2018-06-02 08:54

Nie można porównywać rozwoju dzieci, bo każde rozwija się w swoim tempie. Tym bardziej nie ma co wpadać w kompleksy i próbować przyspieszać naszego dziecka. Jeszcze jest tak że dziewczynki rozwijają się trochę szybciej. Absolutnie nie wkładaj dziecka do chodzika, powoduje nieprawidłową postawę i układanie stóp, obciąża niedojrzały kręgosłup. Nasz syn na bok przekręcił się mając 4 miesiące, z leżeniem na brzuchu miał duże problemy. Mając 7 stał na czworaka i się bujał. Jak miał 8 to się czołgał. Jak skończył 9 to usiadł i zaczął raczkować, tydzień później stawać przy meblach i chodzić przy nich