Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (157 Wątki)

Długa podróż samochodem

Data utworzenia : 2018-06-28 15:24 | Ostatni komentarz 2024-03-22 12:28

Mama_Ola

1113 Odsłony
12 Komentarze

Mamusie, wybieramy się z naszym dziewięciomiesięcznym synkiem w pięciogodzinną podróż. Może macie jakieś super złote rady jak najlepiej byłoby to zorganizować? Chodzi konkretnie o samą podróż w aucie :) Widziałam super porady w serwisie, ale może macie jeszcze coś do dodania od siebie.

2018-06-28 21:43

Według mnie fajnie jest długą podróż w miarę możliwości rozdzielić na dwa dni i przy okazji zwiedzić jakieś miasto po drodze (oczywiście \"zwiedzanie\" po niemowlęcemu). A na czas drogi świetnie nadaje się nowa zabawka :).

2018-06-28 21:37

Mama_Ola my pierwszy raz podróżowaliśmy z naszą pociechą jak miała osiem miesięcy. Źle to wspominam- postanowiliśmy wyruszyć w nocy bo myśleliśmy że mała będzie na ten czas ładnie spała. Jednak było zupełnie inaczej, na autostradzie lampy świeciły jej w oczy i nie mogła spokojnie spać. Polecam zatem podróż za dnia w czasie drzemki, dziecko trochę się prześpi a później możecie zrobić przystanek na zjedzenie i przebranie. Ogólnie dobrze jest robić przerwy od fotelika co dwie godziny, aby maluch w tym czasie rozruszył się trochę. Pomyśl właśnie nad jakąś osłoną na szybę w samochodzie, mogą być nawet jakieś pieluszki. Bakaliowa wspomniała o tych wkładkach termicznych, o których teraz głośno. Najważniejsze też, aby maluchowi jakoś uatrakcyjnić podróż. Nie zapomnij o ulubionych zabawkach.

2018-06-28 18:44

Bakaliowa, wielkie dzięki za rady! :) Nasz Maluch w aucie bez płaczu wytrzymuje tylko krótkie dystanse (do 30 minut), więc jestem trochę \"przerażona\" podróżą, która ma trwać 5 godzin... Planujemy wyjechać właśnie na pierwszą drzemkę, aby zacząć drogę od spanka. Ja pojadę z Alkiem z tyłu, pewnie jak się przebudzi, to zapakujemy do nas także starszego brata, żeby go troszkę rozbawił i porozśmieszał :) Początkowo też myśleliśmy o podróży na noc, ale obawiam się, że malutki się rozbudzi i co ja wtedy z nim zrobię? W dzień jednak zawsze można się zatrzymać, pospacerować, pobawić na świeżym powietrzu albo w jakiejś restauracji... No nic to, zamierzam dobrze zaplanować trasę (a jest malownicza, bo to Mazury), zabawy, przekąski i zabawki i może jakoś to będzie :) Najgorsze, że sama mam chorobę lokomocyjną i zwykle z dzieciakami latamy raczej samolotem ;) Ja zastanawiam się nad wkładką chłodzącą od SkipHop https://allegro.pl/skip-hop-wkladka-do-fotelika-grey-feather-promocja-i6926735840.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_DCK_pla_sm_dziecko&ev_adgr=SM+Dziecko&ev_ln=PRODUCT+GROUP&ds_rl=1256626&gclid=Cj0KCQjwjtLZBRDLARIsAKT6fXxfnV-UxoaXlwFz9nf22YfpsTjWZL81Nq54kl61VFdgWgd2VUAPgmQaAullEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CPf03PDm9tsCFQyKsgodq-sOSQ#thumb/5

2018-06-28 17:55

Ja pierwszy raz zabrałam swoje dziecko w daleką podróż jak miało nieco ponad miesiąc i potem już jeździliśmy regularnie - trasa Warszawa-Beskidy, prawie 400km :) Jeśli macie już stałe pory drzemek w ciągu dnia, to na pewno celuj w te godziny. Najlepiej jak dziecię przespi cześć podróży. U nas w grę nie wchodziło jeżdżenie nocą, bo mały był wtedy baardzo niespokojny i tak mu zostało do teraz, nie jeździmy po zmierzchu:P jak jedziecie pierwszy raz daną trasą, to prześledz ją sobie z mapą w Google czy gpsem. Poszukaj czy są miejsca trochę lepsze do rozprostowania nóg niż tylko stacja benzynowa. Wiadomo, z takim maluchem to trzeba mieć postoje na jedzenie czy przebranie, a nawet zwykle wyprostowanie pleców, bo dziecko nie jest zachwycone pozycją w foteliku. Polecam osłony na szyby, jak masz specjalne rolety to super, jak nie to weź na taką okazję pieluszki którymi zasłonisz wpadające do auta słońce. Ja zainwestowałam sobie w organizer który wiesza się na tylne siedzenie auta, idealne na butelkę z wodą czy mokre chusteczki, nie trzeba grzebać w torbie tylko wszystko masz pod ręką:) a jaki macie plan na podróż? Dziecko z Tobą z tyłu, czy ze starszym bratem? Są fajne lusterka żeby widzieć dzieciaki, jeśli oboje z rodziców są z przodu. I na lato rewelacja wkładka termiczna, bo dziecko nie ma jak odchylić się nawet na moment żeby odkleić plecy podczas jazdy, a takie wynalazki regulują temperaturę ciała. Sama jestem w trakcie szukania, bo mój fotelik nie miał czegoś takiego niestety. Plus dla wygody poduszka-motylek, głowa nie lata na boki i można spokojnie się zdrzemnąć. To oczywiście nie tylko dla Malucha, każdemu się przyda:) ja używam swojego rogala do karmienia :D idealnie się sprawdza jako taka poducha

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna