Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rodzice (139 Wątki)

Jutro Dzień Ojca - garść pomysłów i inspiracji na niebanalny prezent :-)

Data utworzenia : 2017-06-22 12:16 | Ostatni komentarz 2022-10-13 07:14

BabaYaga

1369 Odsłony
16 Komentarze

Witam serdecznie! Dzisiaj wigilia Dnia Ojca - nasze pierwsze święto Taty ;-) Jestem mamą, która \"kolekcjonuje\" wspomnienia i pamiątki, dlatego postanowiłam zrobić \"własnoręcznie\" prezent dla Taty... dosłownie własnoręcznie, bo jest to odcisk maleńkiej rączki naszej Pierworodnej. Podejścia miałyśmy dwa... bo jedno podejście nasza Córka przespała :-) Na rynku dostępnych jest wiele \"gotowych\" zestawów do wykonywania odcisków lub odlewów rączek i nóżek, ale nie ukrywajmy są one bardzo czasochłonne, trudne do wykonania w pojedynkę, problematyczne lub mało bezpieczne dla najmłodszych Dzieci. Najczęstszą propozycją gotowych zestawów jest gips - jego minus to szybkie schnięcie i oklejanie rączek/nóżek pozostałościami (gips jest mało plastyczny, raczej \"papkowaty\" i trudno jest zachować w odcisku np. linie papilarne). Jeszcze trudniejszym zadaniem może okazać się zestaw do wykonywania odlewów - w pojedynkę jego wykonanie staje się niemożliwe. Postanowiłam, zatem, wykorzystać najbardziej bezpieczny i ekologiczny \"budulec\" - Córeczka ma 4 miesiące, dlatego bałam się wykorzystywać do tego celu gips. Wykorzystałyśmy masę solną, która odpowiednio \"wyrobiona\" przypomina plastelinę - wyszło FANTASTYCZNIE. Teraz czekamy, kiedy wyschnie (musimy jej dać około 12 godzin... a słoneczko dzisiaj nam sprzyja). Dla tych bardziej spóźnialskich pomocny może okazać się piekarnik :-) A Wy... jakie pomysły zrealizowałyście lub zrealizujecie? Podzielcie się, proszę, swoimi inspiracjami :-)

2022-10-13 07:14

można zrobić takie odciski dłoni i podarować bardzo fajny prezent

2019-07-26 22:36

Ja też kupiłam Kubek z napisem \"choć kocham wędkować to nie ma nic lepszego niż bycie Tatą\"

2019-07-26 15:56

Ja na dzień chłopaka mojemu mężowi kupiłam koszulkę z napisem Prosiłem Boga o anioła i zesłał mi moją żonę :) Mnie się bardzo spodobała i mężowi również.Muszę przyznać ,że jak czasem gdzieś się w niej pojawi i ktoś się przyjrzy to różnie ludzie komentują hehe

Konto usunięte

2019-07-26 15:51

Mój mąż na swój pierwszy Dzień Ojca otrzymał koszulkę z napisem ,, ojcostwo to też praca tylko szefową trzeba nosić na rękach\". Bardzo się ucieszył z tej koszulki .

2018-02-26 20:50

Ja już zaczęłam myśleć nad tegorocznym Dniem Ojca. Odciski nie wchodzą w grę, bo co by tatuś miał z tym robić. Takie rzeczy bardziej cieszą babcie. Na chwilę obecną mam pomysł na książkę Mamo Tato co ty na to. Mamy w domu pierwszą część a mąż bardzo lubi autora. Więc prawdopodobnie kupię kolejne części w prezencie.

2017-06-30 07:22

Haha :D No tak, wiem, ze znajde ale juz znalazlam kiedys jeden taki, ze masa do niczego sie nie nadawala ;) Dzieki za porady praktyczne. Machniemy taki odcisk w wolnej chwili :)

2017-06-29 15:07

Dzięki @MichuNi ;-) Ja robiłam podstawową masę - szklanka mąki, szklanka soli, pół szklanki zimnej wody ;-) Z dodatkiem mąki ziemniaczanej podejrzewam, że będzie delikatniejsza... bardziej porcelanowa ;-) Ale ja poszłam na łatwiznę i nie kombinowałam z przepisem... ale w Internecie znajdziesz całą MASĘ przepisów na MASĘ :-) Suszyłam najpierw na słońcu, a następnie w lekko rozgrzanym piekarniku na około 70 stopni dosuszałam :-) Całość robiłam na papierze pergaminowym i małych deseczkach - łatwiej było wówczas przystawić rozwałkowaną masę do małej stopki :-)

2017-06-29 13:02

Planuje zrobic niebawem - bez okazji - takie odciski, ale poszukuje sprawdzonego przepisu na mase solna. Z jakiego Wy korzystacie? Moze to glupie pytanie, ale juz mi kiedys nie wyszlo... ;) Ja znalazlam taki: - 200 g maki (około 1 1/2 szklanki) - 200 g soli (około 3/4 szklanki) - 125 ml wody (1/2 szklanki) dodajecie make ziemniaczana? Co ona daje? :) A Wasze ozdobki piekne :) I te raczki jeszcze takie malutkie :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna