Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rodzice (134 Wątki)

Pierwsza mesiączka po porodzie - jak wygląda?

Data utworzenia : 2017-08-02 23:17 | Ostatni komentarz 2022-09-01 14:17

asia6996

9800 Odsłony
40 Komentarze

Drogie Panie, jestem 9 tygodni po porodzie. Zastanawia mnie temat miesiączki. Przed porodem miałam regularne miesiączki trwające 3-4 dni. Po porodzie teraz od 12 dni juz mam plamienie, nie jest to normalny okres tylko takie delikatne plamienie, spokojnie mogę założyć tylko wkładkę. Nie było żadnego bólu brzucha, nic takiego. Nagle z dnia na dzień kilka plamek krwi i tak się to już ciągnie 12 dzień. Nie wiem czy wszystko jest ok czy może powinnam się zgłosić do lekarza. Jak to u Was wyglądało? Wszystko wróciło od razu do normy czy też tak miałyście?

2017-08-04 08:12

Asiu jesteś dopiero 9 tygodni po porodzie. Twój organizm potrzebuje czasu na dojście do siebie, na uregulowanie wszystkiego. Jeśli karmisz piersią, \"prawdziwa\" miesiączka może się jeszcze długo u Ciebie nie pojawić i to może być normalne. Ja skończyłam karmić piersią w styczniu, w lutym już miałam okres. Pocieszające jest to, że po porodzie okres się zmienia. Ból jest mniejszy, okres jest łagodniejszy:) przynajmniej ja i wszystkie moje znajome tak mamy. Ale wiadomo, u każdego to jest indywidualna sprawa. Jeśli się martwisz, warto skonsultować Twoje plamienia z lekarzem, wtedy będziesz spokojniejsza.

2017-08-03 12:26

BabaYaga zamiescila wartosciowy wpis z hafiji, po ktory tez juz mialam siegac. Napisze moze jeszcze jak bylo u mnie. Urodzilam w styczniu 2016, polog trwal u mnie okolo 4 tygodni, na poczatku mocno krwawilam, potem stopniowo coraz mniej, mialam nawet dzien przerwy, po czym dalej lekko plamilam. Pierwsza miesiaczke dostalam w kwietniu. Byla srednio obfita i bezbolesna, inna niz przed ciaza. Pozniej, w pazdzierniku, trzydniowe plamienie. Nastepnie 1 stycznia 2017 dostalam miesiaczke - tym razem taka \"prawdziwa\", 6 dni, obfite krwawienie, lekki bol. Od tego czasu miesiaczkuje stosunkowo regularnie, cykle sie wydluzyly do ok 35-37, czasem 40 dni, przed porodem bylo to ok 30, jednak oprocz tego miesiaczki sa prawie takie, jak przed ciaza - moze nieco obfitsze. Nadal karmie piersia. A wiec sadzac po tym, co piszesz, choc nie wiemy, czy karmisz piersia, moze to byc pierwsza Twoja miesiaczka ( co byloby bardziej prawdopodobne, gdybys karmila butelka), hormony w organizmie sa jeszcze na tyle nieunormowane, ze nie musi to byc od razu taka \"pelnoprawna\" miesiaczka, natomiast jesli trwa ona juz 12 dni, to ja dla spokoju sumienia poszlabym lub chociaz zadzwonila do Twojego ginekologa i zapytala go o zdanie. 12 dni plamienia to dosc dlugo, zwlaszcza gdy przed porodem to byly 3-4 dni :)

2017-08-03 10:47

Zawsze musi minąć trochę czasu, zanim po porodzie wszystko ustatkuje się i wróci do normy. To wszystko to bardzo indywidualne kwestie, u każdej z nas przebiega to trochę inaczej, tak samo jak każda ciążą i każdy poród jest inny. Spokojnie obserwuj swój organizm, możesz także notować kiedy pojawiło się jakieś plamienie/krwawienie żeby mieć jakiś obraz wszystkiego podczas wizyty kontrolnej u lekarza. Ale wygląda na to, że wszystko jest w porządku, tylko musisz być cierpliwa, aż wszystko ustatkuje się po ciąży i porodzie.

2017-08-03 09:57

Ok, dzięki dziewczyny. W takim razie poczekam do następnej miesiączki skoro mówicie, że z pierwszą bywa różnie, jak nie wróci do normy to wtedy się udam do lekarza. Miłego dnia drogie Panie:)

2017-08-03 09:33

A ja prawie 6 miesięcy po porodzie i... miesiączki brak... I jest to CAŁKOWICIE NORMALNE przy karmieniu piersią :-) W sytuacji kiedy karmimy piersią na żądanie, miesiączka może się nie pojawiać nawet przez 2 lata :-) Więcej teorii poniżej :-D https://www.hafija.pl/2012/07/wrocil.html

2017-08-03 09:08

Asiu, także sądzę, że wszystko u Ciebie ok, ale jeśli nadal będziesz miała wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem - lepiej zapytać, niż się martwić ;) Ja niestety nie opowiem Ci o moich doświadczeniach, bo synka urodziłam przez cesarskie cięcie i po rozmowie z moim lekarzem na temat form antykoncepcji, przepisał mi on tabletki antykoncepcyjne, po których nie miesiączkowałam wcale przez ponad rok (jak wiadomo po cc nie można zachodzić zbyt szybko w kolejną ciążę). Gdy przestałam zażywać te tabletki, miesiączka wróciła - regularna, pięciodniowa, jak przed ciążą.

2017-08-03 06:55

To wszystko to indywidualna sprawa, więc proponuję skonsultować się z lekarzem. Na pewno okaże się, że wszystko jest ok, ale będziesz spokojniejsza.

2017-08-03 06:18

Raczej wszystko jest wporzadku, jeśli masz wątpliwości skonsultuj się z lekarzem. Ja dostałam miesiąc po zakończeniu połogu i jak od razu tak jak zawsze 6-7 dni. Zobaczymy jak będzie z kolejnay bo była to pierwsza ale lekarz po porodzie uprzedzal mnie że może z tym być różnie. Jedni dostają od razu i mają regularne inni dostają później i może to być dłużej niż zwykle albo krócej. Także u każdego ta pierwsza miesiączka po porodzie wygląda inaczej. ja byłam wczoraj na wizycie u ginekologa i się dziwił że dostałam tak szybko miesiączkę przy karmieniu piersią także nie ma na to reguły. Według mnie to raczej będzie normalne a jak masz wątpliwości to skonsultuj się z lekarzem albo jak będzie tak nieustannie. Organizm po porodzie jest \"rozregulowany\" i stopniowo będzie wracać do normalności

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna