Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (442 Wątki)

Zachcianki w ciąży

Data utworzenia : 2017-08-14 15:21 | Ostatni komentarz 2024-02-28 11:33

Konto usunięte

16226 Odsłony
1277 Komentarze

Jeśli jesteś w ciąży to na pewno je znasz – zachcianki ciążowe. Czym są spowodowane i czy warto im ulegać? Odpowiadamy. Więcej: https://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/15/6753-zachcianki-w-ciazy

2018-08-29 22:31

Ewcia w rozsądnych ilościach możesz jeść makrelę w ciąży, tak całkiem nie jest ona zakazana w ciąży- chodzi po prostu o ilość ze względu na rtęć. Majonez sama jadłam, ale tu bardzo fajnie wyjaśniła MichuNi. Ogólnie tak nie zamartwiaj się i na pewno nie miej do siebie pretensji że coś zjadłaś i zaszkodziłaś dziecku. Jakby coś miało się stać to już byś wiedziała. Trzeba po prostu we wszystkim zachować zdrowy rozsądek:)

2018-08-29 15:19

Mama_Gratki - masz jak widze zdrowe podejscie, to lubie :)

2018-08-29 13:13

Z majonezem spokojnie bo jak napisałam to zagrożenie salmonellą. Jeśli nie miałaś to spokojnie, nic się nie stało. Jedynie martw się tym, że jest tłusty, ma mnóstwo kalorii i negatywnie wpływa na cholesterol, ale ja się tym nie przejmuję więc i Ty nie musisz :) Również kilka miesięcy nie jadam sałatek, a kiedyś dostałam \"pewne\" jajka od baaaardzo szczęśliwych kur i zjadłam. I co? I byłam przeszczęśliwa i nic mi nie było. A sałatka była pyszna :) ale majonezu z niesprawdzonych i niepewnych jajek nie tykałam, dlatego warto wiedzieć i być świadomym. A co do kupnego majonezu? Nie wiem, lata go nie jem. Ale jeśli jemy potrawy przygotowane przez kogoś to warto dopytać o ich skład. Od czasu do czasu jest głośno na temat panującej salmonelli. Wątróbka i makrela - można w bardzo rozsądnych ilościach i trzeba uważać na to aby nie przekroczyć poziomu witaminy A. Ale jeśli zjesz raz na jakiś czas - nie martw się bo byś zwariowała.

2018-08-29 08:27

Zaraz zaraz... mamy sprzeczne informacje. Z tego co ja wiem to wyglada tak: Majonez, jesli go robimy w domu same, zawiera faktycznie surowe jajko. Ale przeciez w kupnym majonezie sa jajka w proszku, czyli byly juz na 100proc poddane obrobce termicznej. Wiec raczej sa bezpieczne. W tych wielkich fabrykach przeciez nikt nie wybija do miseczek i nie oddziela zoltek od bialek :P Nie slyszalam w kazdym razie nigdy o zakazie jedzenia majonezu w ciazy... Co do camemberta to pieczony jest o ile mi wiadomo jak najbardziej bezpieczny - nawet gdyby ten camembert byl z niepasteryzowanego mleka (co w naszym kraju na 90 proc. nie ma miejsca), to po upieczeniu/zgrillowaniu =czyli obrobce termicznej= spokojnie mozemy go w ciazy zjesc. Co do makreli to ja to widze tak, ze jest faktycznie niezalecana, ale to tak jak z watrobka - w malych ilosciach raz na jakos czas nie zaszkodzi od razu. Ta rtec musi sie w organizmoe odlozyc, by stanowic niebezpieczenstwo. Co do salmonelli w przypadku jaj na miekko i jajecznicy tez mam inne informacje, cytat: \"Salmonella ginie w temperaturze 60 st. w ciągu minuty, a więc zwykłe gotowanie jajka, czyli jedzenie jajka na miękko, czy w postaci jajecznicy, jest bezpieczne. Natomiast do wielu potraw używamy jaj surowych i to jest największe niebezpieczeństwo\" stad: https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/jajka-z-polski-z-salmonella-o-konsekwencjach-dr-pawel-grzesiowski,686075.html Ewcia, jesli martwisz sie przez ten majonez to nawet gdyby mial byc niebezpieczny, wiedzialabys, ze mialas salmonelle, poza tym: \" Salmonelloza w ciąży zazwyczaj nie stanowi poważnego zagrożenia dla dziecka. Niebezpieczne może być poważne odwodnienie, prowadzące do niedostatecznego zaopatrzenia dziecka w ważne składniki mineralne. Ciężki, trwający kilka dni przebieg salmonellozy może doprowadzić do poważniejszych konsekwencji: poronienia, przedwczesnego porodu, posocznicy czy zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych.\" Jesli chodzi o makrele i rtec, to tak jak juz wyzej pisalam, musialabys podobne rzeczy jesc czesto i w sporych ilosciach by jakos faktycznie zaszkodzic maluchowi. Najlepiej bedzie jak sie uspokoisz i zaufasz ze wszystko jest ok, bo stres teraz i tak do niczego dobrego nie doprowadzi :)

2018-08-28 22:56

Mama gratki..a ja jadłam w ciazy majonez;-( tak samo jadlam ok. 3mc, i ok. 5Mc sałatkę z makreli a niedawno dowiedziałam sie ze w ciazy nie mozna jesc makreli bo ma rtęć o tak.samo jadłam oscypki a czytalam ze nie wolno;( a jestem juz w 9mc i tak sie boje czy nie zaszkodzilam tym synkowi i nie moge przestac o tym myslec;( mam nadzieję z bedzie wszystko dobrze...szkoda ze wczesniej tego nie poczytałam i jestem taka zla na siebie;(

2018-08-28 21:41

Dziewczyny, jest jeszcze jedna ważna rzecz: majonez. Uwielbiam sałatki jarzynowe i wszystkie z majonezem, jednak w czasie ciąży i karmienia piersią musiałam z nich zrezygnować, ponieważ majonez jest z surowego jajka, a surowych jajek nie powinno się jeść ze względu na ryzyko zakażenia salmonellą. Oprócz majonezu musimy zrezygnować z nie do końca ściętej jajecznicy. Kogel-mogel również odpada. Salmonella ginie w 70 stopniach, w tylu ścina się jajko dlatego jajka na miękko i sadzone z rozlewającym się żółtkiem tez nie są wskazane

2018-08-28 20:51

Michu ja miałam podobnie w ciąży. Sushi kocham, ubustwiam i mogę jeść codziennie i ciąży wybierałam np takie z krewetką w tempurze, łososia wędzonego, albo opję wegetariańską. Dobrze, że nie musimy całkiem rezygnować z takich pyszności. Jedyne co kocham, a z czego musiałam zrezygnować to tatar i camembert z grilla :)

2018-08-28 08:18

No tak mi sie wlasnie wydawalo, dzieki za utwierdzenie mnie w moich przypuszczeniach. Znam zagrozenia zwiazane z surowa ryba i surowym miesem, ale wolalam sie upewnic ze czegos nie pominelam :P Dzieki Silver, moze sie wreszcie skusze :D

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna