Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (440 Wątki)

Ciążowe \"hity\" i \"kity\"

Data utworzenia : 2017-07-18 10:14 | Ostatni komentarz 2023-08-18 09:36

Konto usunięte

16485 Odsłony
1642 Komentarze

Hej Dziewczyny! Ogarnął mnie dziś szał porządków i przeglądając ostatnio zakupione rzeczy zaczęłam się zastanawiać, czy i Wy kupiłyście sobie w ciąży, cos co miało Wam \"pomóc\", uprzyjemnić ten czas i się totalnie nie sprawdziło? A może macie takie ciążowe hity, bez których nie wyobrażacie sobie tych dziewięciu miesięcy? Moim hitem jest na pewno poduszka do spania dla kobiet w ciąży (kupiłam tę z firmy Motherhood). Na początku uważałam ją za zbędny zakup, ale po kilku nieprzespanych nocach w pierwszym trymestrze zdesperowana pojechałam do SMYKA i kupiłam pierwszą, która wpadła mi w ręce :) A jak to jest / było u Was? Czy jakieś produkty możecie polecić?

2017-07-22 09:45

Potwierdzam że szkoła rodzenia to bardzo dobry pomysł nawet dla kobiety która rodziła raz dwa A nawet trzy razy. Bardzo dobre w takiej szkole rodzenia jest to że zostały godziny i jesteśmy troszkę zgłoszony do uczestnictwa w takich zajęciach a to pomaga się zorganizować. Gimnastyka w szkołach rodzenia jest rewelacyjna i pomaga w powrocie do formy po urodzeniu dziecka. Ja akurat wybrałam szkołę rodzenia w szpitalu i uważam że to był wyśmienity pomysł Ponieważ ta szkoła pozwoliła mi poznać szpital w którym miały się urodzić moje dzieci. Wiedziałam co zrobić gdzie iść co mnie czeka więc nic nie było dla mnie niespodzianka.

2017-07-22 09:36

Dziewczyny, zainspirowałyście mnie i zapisałam się na szkołę rodzenia, która jak się okazało prowadzi zajęcia w prywatnym przedszkolu tuż pod moim domem! :) Będę chyba uczestniczką w najbardziej zaawansowanej ciąży, ale co tam ;) Ominęły mnie dwa pierwsze zajęcia, ale mogę ja odrobić z inną grupą na początku sierpnia (pomyślę jeszcze czy to zrobię, bo dotyczyły faz porodu naturalnego, a u mnie na 99% będzie cesarka). Spotkania dwa razy w tygodniu: we wtorki gimnastyka, a w czwartki teoria. No zobaczymy czy mi się spodoba :)

2017-07-19 22:11

U mnie hitem okazały się wkładki laktacyjne bez nich nie wyobrażałam sobie wyjścia z domu, osobiście preferuje z canpola, poza tym hitem jest też emolium płyn do kąpieli który nie podraznia oczu. Natomiast nie byłam zadowolona z chusteczek clinic synek dostał mocnego uczulenie po ich użyciu.

2017-07-19 21:00

No właśnie tej szkoły rodzenia troszkę Wam zazdroszczę. Co prawda nie jestem pierworódką, więc troszkę już wiem, ale mam wrażenie, że to jest taki fajny moment w tygodniu, gdy można trochę bardziej się skupić na ciąży i nawiązać właśnie nowe kontakty. Ja niestety jeszcze do niedawna bardzo aktywnie pracowałam i już nie starczyło czasu na szkołę rodzenia, ale może jeszcze teraz na te niecałe dwa miesiące gdzieś się zapiszę. Gdy urodziłam pierwszego synka na moim osiedlu poza mną było jeszcze 5 innych mam, których dzieci urodziły się mniej więcej w tym samym czasie i to było świetne, bo codziennie razem spacerowałyśmy z wózkami, spotykałyśmy się z dzieciaczkami w naszych domach, a potem na placach zabaw. My mogłyśmy sobie zwyczajnie poplotkować i wymienić doświadczenia, doradzić sobie wzajemnie, a dzieci razem się bawiły.

2017-07-19 19:53

Z tą szkołą rodzenia to rzeczywiście super sprawa, nawet dla mam które już rodziły, ponieważ często w takiej szkole odbywają się darmowe zajęcia fitness, darmowe warsztaty np. z pierwszej pomocy, masażu Shantala, warsztaty chustowania, profilaktyka kolki, profilaktyka depresji, rodzina po narodzinach czy jak wspierać kobietę podczas porodu. Można też za darmo wykonać podstawowe badania laboratoryjne, są darmowe konsultacje z dietetykiem, psychologiem i fizjoterapeutą, a po porodzie można przychodzić na ćwiczenia, które pozwalają wrócić do formy. Tak jest przynajmniej w mojej szkole :) Poza tym jest masę położnych, więc można zaczerpnąć wiele fachowych informacji z różnych źródeł oraz nawiązać nowe, ciekawe znajomości czy wymieniać się doświadczeniami :) Także szkoła rodzenia to rzeczywiście HIT ciążowy :)

2017-07-19 19:07

1. Numer jeden rogal do spania, który nie tylko jest bardzo pomocny w okresie ciąży, ale również przydaje się później przy karmieniu dziecka. Bardzo pomaga kobietom przy cesarce, można w nim tak się opleść, że nie czujemy bólu po cięciu. 2. Kolejnym must have to spodnie ciążowe. Sama kupiłam kilka par jeansów, w tym jedne Next w ciuchu:) inne zamówiłam na allegro np H&M używane, bo nie oszukujmy się nowe są drogie. Fajne są też dresowe z podwyższonym stanem, bardzo wygodne i nie uciskające. Po porodzie sama jeszcze w takich chodziłam:) bluzek nie kupowałam, nosiłam swój rozmiar i dało radę:) 3. Jak jest się pierworódką to warto zapisać się do szkoły rodzenia albo na szkolenie dla kobiet w ciąży. Bardzo wiele przydatnych informacji od samych położnych, można nawiązać nowe znajomości z mamusiami:) 4. Aplikacja na telefonie dotycząca rozwoju dziecka w brzuszku. Codziennie zerkałam jak rozwija się mój maluszek, jakich jest już rozmiarów i ile mniej więcej może ważyć. Można tam zapisywać swoje wizyty u ginekologa, dostępna też jest wyprawka do szpitala. 5. Jedyny kosmetyk oprócz tych do makijażu czy samej higieny ciała to oczywiście olejek przeciw rozstępom. Korzystałam z Bio oil i byłam zadowolona. 6. Adapter do pasów przydaje się kiedy mamy większy brzuszek:) nie tylko dla samego bezpieczeństwa ale też własnej wygody siadania warto go kupić. Bez niego nie usiedziałabym dłużej niż pół godziny:)

2017-07-19 15:52

Ja z poduszki nie korzystałam, bo mały brzuszek przy spaniu nie wymagał podparcia. Kupiłam sobie spodnie dresowe dla ciężarnych z C&A i są świetne, dosyć przewiewne i się ładnie układają. Tak to legginsy i elastyczne spodnie z szerokim pasem gumowym, na szczęście u mamy w szafie były w większym rozmiarze więc cały czas kiedy było chłodno chodziłam w nich. Moim hitem było zwolnienie lekarskie, jak odpuściłam obowiązki służbowe poczułam się dużo lepiej. A drugim zajęcia fitness dla ciężarnych. Lubię ćwiczyć, a wiedziałam że są to ćwiczenia dostosowane dla kobiet w ciąży i bezpieczne. Kupiłam też książkę \"Zdrowa ciąża\" na targu taniej książki gdzie kompaktowo został omówiony każdy miesiąc ciąży, jak się zmienia ciało kobiety i maluszka, co w tym czasie może doskwierać i nie trzeba iść do lekarza i objawy niepożądane które powinno się skonsultować z lekarzem.

2017-07-19 09:55

Na okres ciąży, zwłaszcza jeśli ktoś wcześniej aktywny zawodowo ma nagle zwolnienie lekarskie proponuje różne zajęcia i kontakty z ludźmi, głównie z innymi ciężarnymi. Od ok. trzeciego miesiąca, jak tylko lekarz pozwoli proponuję zajęcia typy \"Aktywne 9 miesięcy\". Można na nich świetnie poćwiczyć, poruszać się, dotlenić siebie i dziecko, nawiązać nowe znajomości. Warto też rozglądać się za różnym zajęciami i warsztatami dla kobiet w ciąży i przyszłych rodziców - bardzo dużo można na nich dowiedzieć się i nauczyć się. I oczywiście szkoła rodzenia - nieocenione źródło wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna