Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Dieta (164 Wątki)

Gotowe, sprawdzone przepisy dla karmiącej

Data utworzenia : 2017-07-24 20:51 | Ostatni komentarz 2021-03-19 16:30

martunia_7m

2157 Odsłony
34 Komentarze

Dziewczyny, za kilka dni będę już w szpitalu, mąż panikuje i chce się przygotować na mój powrót, jest bardzo troskliwy i chce zająć się przygotowaniem dla mnie dań, wrzućcie tutaj kilka gotowych i sprawdzonych, lekkostrawnych przepisów na śniadanie, obiad i kolację, żeby podczas mojej nieobecności zaopatrzył się chłopina w składniki i mógł o mnie zadbać po powrocie:) Ja też się chętnie dowiem co dokładnie gotowałyście dla siebie na czas karmienia, chodzi o całe posiłki, nie tylko wymienienie co wolno a co nie, bo o tym już było :)

2017-07-26 16:32

http://dziecko.siostraania.pl/karmienie-piersia-a-alkohol-mozna Michuni tu jest artykuł, który popiera moją wiedzę nabytą w szkole​ rodzenia i u pielęgniarki neonatologicznej( mojej osobistej zresztą siostry, po wszystkich szkoleniach więc zaufanej) Mianowicie pierwsze mleko po alkoholu najlepiej jest odciągnąć i wylać. Jeśli nie jest się pewnym swojego stanu po wypiciu przysłowiowej lampki wina nawet po odczekaniu ok.3h(jest to tylko czas umowny, gdyż każdy organizm działa inaczej) nie należy karmić dziecka. W takiej sytuacji warto odciągnąć pokarm wcześniej, aby w razie potrzeby był gotowy dla maluszka gdy zażąda on jedzenia szybciej niżby się spodziewało. A tak jak piszecie mleko matki powstaje z krwi i niestety alkohol jest przez tę krew do mleka dostarczany, a tym sposobem do dziecka. Nie warto więc ryzykować, że po tych kilku godzinach nie narazimy dziecka na kontakt z trucizną,a można się zabezpieczyć odciągniętym pokarmem, żeby dla pewności odczekać więcej godzin.

2017-07-26 13:05

Jedz wszystko na co masz tylko ochote (tylko oczywiscie z głową)! Nawet fast food raz na miesiac nie zaszkodzi (tak ja tez mialam takie zachcianki jak kazdy czlowiek) czy usmazony kotlet. Oczywiscie wiadomo, ze dieta nie tylko matki karmiacej ma byc zdrowa, ale kazdego czlowieka! Duzo warzyw, owoców, pieczywo, makarony z pełnego przemiału, duzo kasz które są mega zdrowe, troszke nabialu jesli maluch nie bedzie uczulony....no i czasem spelnij zachciankę! Ale nie naduzywaj tego ;)

2017-07-26 12:26

Tak jak juz napisaly dziewczyny wyzej, odsylajac tez do hafiji, nie ma potrzeby \"na wszelki wypadek\" eliminowac z diety potencjalnych alergenow. Co wiecej wczesna ekspozycja na tego typu pokarmy moze byc dobroczynna i wlasnie uchronic przed alergiami w przyszlosci ( pamietamy o jeszcze niedawno zalecanej ekspozycji na gluten?). Ja jeszcze sie odniose do tego, co napisala Annaleszk o piciu alkoholu - nie ma potrzeby odciagania i wylewania pierwszego mleka - alkohol trawi sie i usuwa z krwi, a gdy nie ma go w krwi to nie ma go tez w mleku. Wiecej na ten temat w artykule - a jakze - Hafiji: https://www.hafija.pl/2013/08/karmienie-piersia-i-alkohol.html

2017-07-25 22:07

Martunia możesz jeść smażone tylko wiadomo nie cały czas chociażby ze względu na Twoje zdrowie. Możesz spróbować smażyć na zdrowszych tłuszczach np oliwie z oliwek czy oleju kokosowym. Nie rezygnuj z warzyw wzdymających bo tak na prawdę nie zaszkodzą Twojemu dziecku, ewentualne rewolucje będziesz miała tylko Ty:) owoce cytrusowe możesz również jeść. Obserwuj tylko dziecko, dopiero potwierdzona alergia może wykluczyć z Twojej diety dany produkt.

2017-07-25 21:46

Tak, zgadzam się z poprzedniczkami, że Twoja dieta wcale nie musi być inna niż ta sprzed ciąży i porodu pod warunkiem, że była zdrowa i zbilansowana... Możesz jeść praktycznie wszystko, na co przyjdzie Ci ochota - tylko z umiarem i racjonalnie :-) Dla mnie jest tylko jeden składnik diety karmiącej mamy, którego unikam jak ognia - PESTYCYDY... Do tego dodam jeszcze żywność wysoko przetworzoną, ale jeśli raz na jakiś czas zjem fastfooda to też nic się nie stanie. Dieta mamy karmiącej to mit obalany przez Hafiję... oczywiście tylko pod warunkiem, że Dziecko nie jest alergikiem :-) I tak na blogu Hafiji znalazłam garść ciekawych przepisów: https://www.hafija.pl/przepisy-kulinarne Ja osobiście dla własnej wygody przyrządzam zupy w szybkowarze - zachowują fantastyczny smak i aromat.

2017-07-25 21:05

Ja jeszcze dodam że trzeba też obserwować dziecko stopiowo wprowadzać nowe owoce itd później widać po skórze dziecka jeśli nic się nie dzieje spokojnie można jeść ;)

2017-07-25 16:56

Nie ograniczaj sobie diety \"na dzień dobry\". Każde warzywo lub owoc moze być uczulające, dlatego nie powinno się niczego wykluczać dla zasady. Dopiero jak zauważysz negatywną reakcję dziecka to szukasz przyczyny, eliminując dany produkt. Polecam poczytać: https://www.hafija.pl/2014/08/jak-powinna-sie-zywic-mama-karmiaca-i-nie-tylko-kilka-wskazowek.html https://www.hafija.pl/2013/08/dieta-mamy-karmiacej-piersiajedz-co-chcesz-obalamy-mity.html Jeśli chodzi o mnie - jem smażone (uwielbiam schabowe!), wszystkie owoce, orzechy, kapustę, grzyby, czekoladę i oboje z dzieckiem mamy się dobrze;)

2017-07-25 16:47

Jeśli raz na dwa tygodnie zjesz potrawę smażoną to na pewno nic się tobie nie stanie ale jeśli będziesz jeść bo to co drugi dzień No to skutki tego mogło być niezbyt ciekawe przede wszystkim dla ciebie

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna