Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Dieta (164 Wątki)

Gotowe, sprawdzone przepisy dla karmiącej

Data utworzenia : 2017-07-24 20:51 | Ostatni komentarz 2021-03-19 16:30

martunia_7m

2158 Odsłony
34 Komentarze

Dziewczyny, za kilka dni będę już w szpitalu, mąż panikuje i chce się przygotować na mój powrót, jest bardzo troskliwy i chce zająć się przygotowaniem dla mnie dań, wrzućcie tutaj kilka gotowych i sprawdzonych, lekkostrawnych przepisów na śniadanie, obiad i kolację, żeby podczas mojej nieobecności zaopatrzył się chłopina w składniki i mógł o mnie zadbać po powrocie:) Ja też się chętnie dowiem co dokładnie gotowałyście dla siebie na czas karmienia, chodzi o całe posiłki, nie tylko wymienienie co wolno a co nie, bo o tym już było :)

2017-07-25 09:13

Jedz to co lubisz, najlepiej lekkostrawne i przede wszystkim obserwuj dziecko czy nie pojawiają się jakieś reakcje pokarmowe bądź wysypki, bo może to być związane z tym co wcześniej zjadłaś.

2017-07-25 07:47

Dolaczam sie do glosu kolezanek wyzej - dieta i przepisy dla karmiacej to przezytek i pozostalosc po czasach, gdy o laktacji mielismy jeszcze dosc blade pojecie. Jako karmiaca mama mozesz jesc wszystko i skoro piszesz, zeby nie wymieniac co i jak, bo to juz bylo, to pewnie to wiesz. Jesli chcesz po porodzie - DLA SIEBIE - jesc nieco lzej, to polecam salatki, warzywka na parze; pieczone warzywa z feta - ostatnio moje ulubione danie (pieczemy pokrojona cukinie, pomidora, cebule, papryke, mozna tez dodac pieczarki i pokrojona w kostke dobra fete /dobra czyli taka ktora sie przy krojeniu lamie a nie rozmazuje/). Pamietaj jednak ze porod i karmienie to dla organizmu duzy wysilek i musisz mu dostarczyc sporo energii!

2017-07-25 06:40

Tak jak piszecie umiar jest dobry we wszystkim ale po samym porodzie przez jakis czas mimo wszystko polecam jakaś lekkostrawna dietę, która pomoże nam wrócić do formy zdecydowanie szybciej. Fajnie, że mąż o.Ciebie dba

2017-07-24 23:05

Pokarm tworzy się z krwi, a nie z żołądka przechodzi do piersi, także spokojnie :) Wiadomo jedz wartościowe rzeczy, żeby w tej krwi w mleku znalazło się wszystko co najcenniejsze dla maluszka! Każda z nas wie o tym, że należy jeść wartościowe rzeczy, a świństw typu chipsy czy słodycze unikać lub bardzo ograniczać nie tylko w ciąży, czy karmiąc, ale zawsze ;)

2017-07-24 22:19

Martunia tak jak dziewczyny wyżej napisały nie musisz się ograniczać do szpitalnego jedzenia:) możesz jeść tak jak w okresie ciąży, wiadomo wszystko z umiarem i rozsądkiem:) pamiętaj, że dziecko będzie miało zapewnione niezbędne do rozwoju witaminy bez względu na to co zjesz. Wszystko czerpie z Twoich zapasów w organizmie, obserwuj po prostu dziecko czy nic nie uczuli. Dopiero potwierdzona alergia wyklucza dany składnik. Rozumiem też Twoje obawy, bo sama jakiś czas temu przez to przechodziłam. Z początku rzeczywiście uważałam i jadłam gotowanego czy pieczonego kurczaka z marchewką:) Później jadłam to na co miałam ochotę: pizza, czekolada, bigos oczywiście nie codziennie. Grunt to jeść rozsądnie aby nie zaszkodzić sobie samej.

2017-07-24 22:03

Więcej może jutro, bo Internet się buntuje i nie chcą się załadować;) Edit: Dołączam do Izy i również polecam bloga Nicole, ewentualnie na fb ją można śledzić - mądrze gada. Plus blog hafija.pl - Agata też obala mity, jeśli chodzi o karmienie piersią, diety itd.

2017-07-24 22:01

Nic specjalnego nie musisz jeść, jedz normalnie jak przed porodem. Dieta matki karmiącej to mit sprzed 30 lat... Proponuję śledzić blog i instagram Mamy Ginekolog - pisze go matka lekarz, więc źródło pewne. Tu o diecie matki karmiącej, czyli o braku takiej diety: https://www.instagram.com/p/BWz1hJYFocB/?taken-by=mamaginekolog

2017-07-24 21:59

Wrzucam zdjęcia z książki którą dostałam od siostry. Przepisy dla kobiet w ciąży i mam karmiących, może skorzystacie wraz z mężem:)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna