Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Dieta (166 Wątki)

Problemy z jedzeniem - w Was nadzieja!

Data utworzenia : 2017-08-05 10:20 | Ostatni komentarz 2021-05-19 09:48

Maggda

2127 Odsłony
50 Komentarze

Kobietki pomóżcie... Mam problem z córka... Mała od początku była niejadkiem, o czym pisałam w wątku o BLW. Ale zacznę od początku... Moja córka, obecnie skończyła 11 miesięcy, jest bardzo żywiołowym dzieckiem. Karmienie jej łyżką od zawsze sprawiało mi problem. Niestety córka z butli nie pije mleka już od 6 miesiąca, nie nie toleruje takiej formy karmienia. Piersią też nie karmię. W jakimś \"mądrym programie\" usłyszałam, że jedzenie dla dziecka nie może być nudne, że dziecko musi być czymś zajęte, no więc dałam jej zabawkę do rączek. O dziwo córka zaczęła jeść spokojnie, ale to był początek koszmaru który trwa do teraz :( Obecnie nasze jedzenie wygląda tak: sadzam córkę w leżaczku, przygotowuję stos zabawek z nadzieją, że mała czymś się zainteresuję i podaję jej kasze. Gdy córka nie ma w ręku zabawki, na której z ciekawością z się skupi, nie otwiera buzi i zaczyna marudzić, płakać. Bywa tak, że jedna zabawka wystarcza na jedną łyżkę kaszy, bo mała tak je sobie przebiera... Jedzenie dla mnie jest jednym wielkim stresem. O samodzielnym jedzeniu córki do sytości nie ma mowy, to dopiero wprowadzam małymi kroczkami. Moje pytanie brzmi, co teraz zrobić żeby córka jadła bez tych stosów zabawek??? Jedyną poradę jaką udało mi się uzyskać i o jakiej sama myślałam, jest przegłodzenie córki. Podejście, że jak będzie naprawdę głodna to zje i bez zabawek. Może to być dość drastyczne i trudne, ale efektowne. Miałyście podobne problemy, albo wasze koleżanki??? Czuję się bardzo odosobniona w tym przypadku:( i niestety wiem, że sama jestem winna takiej sytuacji bo dałam jej zabawkę i tak zaczął się koszmar.

2021-05-19 09:48

Myślę że to ty w  tym duecie za mocno sie stresujesz wiadomo każda mama sie martwi gdy dziecko nie chce jeść ale wydaje mi sie ze trzeba trochę wyluzowac każde maleństwo jest  inne jedno jest głodne co  3 przyjete godziny i zje ze  smakiem inne potrzebuje 5 czy 6 godzinnej przerwy i nie jest to żadne przegladzanie dziecka  postaraj sie trochę odpuscic dziecko czuje twoje nerwy może zamiast sterty zabawek to ty usiadz z nią do  wspólnego posilku

2018-09-05 22:16

A ja jakoś tego nie widzę bo mój syn różnie je raz więcej chce zjeść innym razem marudzi na jedzenie i nie je tyle ile normalnie :) mam wrażenie że zmieniają mu się smaki tzn raz lubi szynkę z chlebem i masłem innym razem sam chlebek z masłem bo szynka już nie pasuje pomimo że ta sama kiedyś wcinal ser żółty obecnie to zło ser na kanapce itd. Kiedyś bułki pycha obecnie bułka średnio smakuje albo nie chce ale za to kiedyś kielbaska była zła i kabanos też A obecnie dobre więc co jakiś czas ma inne preferencje co do jedzenia.

2018-09-05 11:34

Tak już jest, że dzieci mają większy apetyt jak same mogą coś próbować. Dlatego warto dziecko zachęcać do nauki samodzielności

2018-09-04 22:51

U nas też synek lepiej zajada jak sam może np mieć łyżkę i próbować:) oczywiście też karmię go ale sam te z potrafi się obsłużyć niekiedy nawet po prostu rączka je.

2018-09-04 15:24

U nas też był bunt jedzeniowy i wszystko było złe przez parę dni a potem spokój. Każdy ma jakieś preferencje to i dziecku różne smaki mogą nie podchodzić. Nasz syn nawet jak bardzo glodny to jak czegoś nie lubi to nie zje. Bedzie płakał i siedział głodny ale nie zje. U nas kukurydza nie pasowała w potrawach a jak ostatnio ugotowałam kolby to wziął do raczek i jadł

2018-09-04 15:21

U nas było podobnie w sensie że żeby syn zjadał to musiał mieć zabawkę, inaczej nic. Od pewnego czasu się uspokoiło w momencie gdy do rączki dostał swoją łyżeczkę i po prostu jemy dwoma sztućcami, syn ma roczek i już fajnie radzi sobie z łyżeczka i widelcem. Wiadomo że sam nie zje tak żeby się najeść ale ja go karmię a on sam próbuje i dzięki temu też nie marudzi

2018-09-04 13:40

Takie momenty się zdarzają że dziecko odmawia jedzenia niekiedy nawet to są bunty jedzeniowe że maluch odmawia jedzenia no ale to zwykle mija po prostu samo.

2018-09-04 10:06

Wiem, że zamarancza pisze o starszym dziecku, ale ja miałam podobny problem z pięciomiesięczniakiem- wypiła rano butlę, a potem jyż kilka długich godzin nic, ewentualnie po kilka łyków. W końcu dziecko samo zgłodniało

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna