Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (435 Wątki)

Twarda szyjka macicy

Data utworzenia : 2017-07-25 14:35 | Ostatni komentarz 2021-04-08 21:10

Annaleszk

4816 Odsłony
15 Komentarze

Kochane wiem, że o skracaniu się szyjki są już dwa wątki na forum sama się w nich wypowiadałam. Ale co powiecie na odróżnienie twardej szyjki od miękkiej? Mi przez całą ciążę lekarz mówi o twardej szyjce. Teraz jestem świeżo po wizycie, maluszek ustawiony główkowo, szyjka twarda o długości 1,5 cm, żadnego rozwarcia, planowany termin za 5 tyg. Mam się oszczędzać i nie przemęczać. Do jakiego momentu podczas badań miałyście twardą szyjkę przed porodem? Może być tak, że nagle zmiana o 180 stopni i jadę na porodówkę? Albo czy taka szyjka może uniemożliwić poród sn? Pozdrawiam

2021-04-08 21:10

Jeśli wszystko jest ok to lekarz moze poprostu nie informować o twardości szyjki, ale gdy szyjka nie zrobi się miękka do dnia terminu to może być to spowodowane np.cc tak jak u mojej koleżanki 

2021-04-08 18:39

Lauraq przed porodem zaczną tak mówić :D także jeszcze usłyszysz koło terminu porodu te określenia 

2021-04-08 17:52

Mi dr ani nie mówi ile ma moja szyjka i też nie mówi czy jest twarda czy miękka. Tylko że jest w porządku. Używa słowa : zamknięta i tyle 

2021-04-08 15:57

Przed porodem robi się miękka by można było urodzić. Jeszcze robi się gładka

2021-04-08 15:45

Zaskoczylas mnie nawet nie wiedzialam ze szyjka moze byc twarda lub miekka w czasie ciąży lekarz jak mnie badal to tylko zawsze mowil ze jest ok potem ok 20 któregoś tygodnia  nie pamiętam  dokladnie zaczela sie skracac wiec tylko takiego określenia używał  nie mowil nic nigdy o tym czy twarda czy miekka

2018-03-05 20:10

Madzia to nie jest powód oni wtedy mogą zaproponować bo jest powód przez co cc może być zaproponowane ale nie trzeba się zgadzać jak widać na moim przykładzie w takim wypadku jeśli się nie zgodzi kobieta to dalej próbuja wywołać porod dopiero jeśli coś zaczyna im tam nie tak być w ktg bądź łożysko nie jest wydolne to jest wskazaniem do natychmiastowego cc w takim przypadku.

2018-03-05 15:39

Nawet nie wiedziałam, że i taki może być powód do cc. Jak widać nie da się nic przewidzieć, choćby dziecko było dobrze ustawione, a cała ciąża książkowa.

2018-03-05 09:53

wcale nie musi się skończyć cc ja miałam twarda szyjkę ale w odróżnieniu od ciebie ja na tym etapie miałam 3.5 cm. porod był wywoływany zaraz po terminie gdyż dziecko duże i tak sobie wywoływali przez dwa tygidnie zadna metoda nie dzialala szyjka co prawda skrovila sie ale dalej trzymala sie twards az w koncu 17 dni po terminie maluch sam postanowił wyjść. cały czas proponowano mi cc jako że maluch duży miał się urodzic ja się nie zgadzałam mówiłam że cc tylko jeśli jest zagrożenie życia dziecka czy mnie i tyle w innym wypadku chce porod sn i się udało urodziłam naturalnie ale 17 dni po terminie.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna