Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (432 Wątki)

Opieka położnicza w szpitalu

Data utworzenia : 2017-09-12 20:53 | Ostatni komentarz 2019-12-19 12:10

Mama_Ola

2848 Odsłony
116 Komentarze

Dziewczyny, jestem na świeżo po porodzie i muszę Wam powiedzieć, że poziom opieki położniczej w szpitalu oceniam bardzo słabo. Na oddziale mnóstwo mam, które nie wiedzą jak karmić, jak postępować z maleństwem, jak radzić sobie z dzieckiem po bolesnym porodzie lub CC. Każda położna mówi zupełnie coś innego - jeśli w ogóle coś mówi. Mamy nie pytają. Koleżanka z pokoju przez niemal dwie doby nie karmiła maleństwa (niczym!), bo nie wiedziała jak a nikogo nie zapytała (dawała smoczek, gdy mały płakał). Dopiero ode mnie dowiedziała się o cudnej Pani Reginie od laktacji. A jakie są Wasze doświadczenia z \"porodówki\" i pobytu w szpitalu?

2017-09-13 09:29

Ja też mam fajną położną ze szkoły rodzenia i naprawdę na nią liczę po porodzie.

2017-09-13 07:30

Dziewczyny właśnie wszystko zależy od personelu na dyżurze. Mam najświeższy przykład z soboty - koleżanka ze szkoły rodzenia, z która bardzo sie zżyłam, miała problemy od połowy ciąży i poród zakończył się przez cc w 36 tc. Na szczęście wszystko jest w porządku, urodziła pięknego synka 3180 g :) Na szkole rodzenia prowadziły nas 2 polozne z tego samego szpitala, doradzajac i mówiąc że w razie problemów mamy dzwonić i się nie krepowac. I chwała im za to! Koleżanka mówiła, że kiedy one były na dyżurze wszystkiego uczyły i pokazywały, nawet małego przystawily jej do piersi, żeby pokazać jak. A inne położne zero opieki, kompletnie nic nie pomagały nawet jak dziewczyny prosily o pomoc.. I oczywiście sprzeczne informacje - nasze położne mówiły ze w szpitalu jest wszystko dla dziecka łącznie z pieluchami, natomiast na \"gorszej\" zmianie trzeba było mieć swoje pieluchy, a nawet kosmetyki do kąpieli niemowlaka. Powiem Wam, że jak się tego wszystkiego nasluchalam i napatrzylam, mialam takiego doła w weekend.. To moje pierwsze dziecko i przeżywam mocno to, że mogę sobie w danej sytuacji nie poradzić. Na szczęście położne ze szkoły są chętne do pomocy, więc będę dzwonić i o taką pomoc prosić w razie potrzeby.

2017-09-12 22:10

O szpitalu, w którym ja mam rodzić słyszałam dobre opinie. Koleżanka rodziła w grudniu i bardzo sobie chwaliła położną, ale i tak muszę sama się o tym przekonać, bo nigdy nie wiadomo jak się trafi.

2017-09-12 22:01

U mnie na porodówce była wspaniała położna, przypilnowała kangurowania i pierwszego przystawienia Maluszka do piersi. Za to opieka na oddziale w szpitalu to już inna sprawa. Pierwsza położna z którą miałam tam do czynienia to niesympatyczna pani ze \"starej szkoły\". Miała pretensje o każde zadane pytanie czy prośbę, powiedziała że mam nie przystawiać dziecka do piersi bo i tak nie mam pokarmu. Dopiero następna zmiana złożona z młodych kobiet sensownie podeszła do pacjentek, więc było o niebo lepiej. Pokazały jak przystawiać dziecko, co i jak robić, troszczyły się o matki i dzieci.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna