Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (433 Wątki)

Bardzo ważne odpowiednie nastawienie

Data utworzenia : 2017-09-27 13:39 | Ostatni komentarz 2021-01-11 17:15

kiniaczek19

4968 Odsłony
287 Komentarze

W czasie ciąży wiele czytałam na temat porodu i jego przebiegu, a także uczęszczałam na zajęcia do szkoły rodzenia. Przed ciążą i na samym jej początku wielkim strachem napawała mnie myśl, że przyjdzie czas, kiedy będę musiała urodzić dziecko. Szukałam więc jak najwięcej informacji o tym, co będzie mnie czekało na sali porodowej. Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkiego, co uznałam za słuszne, uznałam, że poród jest jak najbardziej naturalnym procesem, który nie może być niczym strasznym i traumatycznym jak również, że na pewno sobie poradzę z urodzeniem wyczekiwanego maleństwa. Nie wynajmowałam własnej położnej i nie prosiłam o znieczulenie w czasie trwania porodu. Przez cały czas powtarzałam sobie, że nie dzieje się nic złego, że dam radę i że wszystko się za chwilę skończy. Było ciężko. Momentami nawet bardzo, ale pomagało mi to, co miałam w głowie i moje nastawienie, że to co się dzieje to praca mięśni i całego mojego organizmu, aby dziecko, na które tak czekam, pojawiło się na świecie. Wiedziałam, że muszę dać z siebie wszystko, i że im mocniej odczuwam skurcze tym bliżej do trzymania córki w ramionach. Uważam, że praca nad swoim pozytywnym nastawieniem i właściwym ukierunkowaniu myśli daje siły do zniesienia trudu porodu. Poród odbywa się również w naszej psychice i to nasze myśli dają nam siły fizyczne potrzebne do urodzenia dziecka. Byłam spokojna, że mój organizm sam najlepiej wie, co ma robić. Odpowiednie myślenie jest niezastąpione i niezbędne. Bez niego poród byłby dużo trudniejszy. Warto zatem jak najwięcej czytać i szukać informacji, aby wiedzieć co się w trakcie porodu dzieje. Wszak człowiek boi się tego, co nieznane.

2021-01-11 17:15

Wszystko zależy od nastawienia. 

Teraz jest inaczej bo osoba Ci bliska nie może z Tobą być, gdyż nikt nie wchodzi do szpitala oprócz Ciebie to też jest trochę inaczej niż było kiedyś 

2021-01-11 14:14

Kiniaczek19 mialam identyczne nastawienie do porodu jak ty .Tym bardziej ze miał być to mój 1 poród.na początku był strach i duza niewiedza. Ten strach teraz z perspektywy czasu widze ze był spowodowany wlasnie tym iż nie do konca będę wiedziała co i jak w jakiej kolejności przebiega w moim organizmie w czasie porodu.  Z czasem zaczęłam duzo na ten temat czytać dowiadywać się od znajomych które mają to już za sobą  rzeczy które mnie nurtowaly  zapisałam sie do szkoły rodzenia co prawda online bo w obecnych czasach nie było innego wyjścia ale naprawdę dużo mi to dało zaczelam rozumieć to czego wczesniej nie rozumiałam uspokoilo mnie to bardzo i mimo tego iż wiedziałam że poród nie będzie należał do najpiękniejszych spraw w moim życiu podeszłam do niego na spokojnie 

2020-08-13 11:31

Tez myślałam ze strach mnie zeżre, ale jak już zaczęła się cała akcja to byłam tak mocno nastawiona zadaniowo, ze na spokojnie i z uśmiechem na twarzy turlałam się w skurczach po całej porodówce, choć nie powiem ze po wszystkim strachu w sobie nie mam, bo jednak teraz większa świadomość 

2020-07-21 21:48

Ja się nie bałam porodu, a tego, że męża nie będzie obok jak sie zacznie. Jak trafiłąm na porodówkę to już byłam bardzo pozytywnie nastawiona.

2020-07-11 22:31

Ja przed porodem jakieś obawy miałam kiedy dowiedziałam się że będę miała.CC.. ale.pozniej się z tym pogodziłam.i w dzień porodu już się nie bałam. Byłam pozytywnie nastawiona ze to już że niedługo zobaczę córeczkę 

2020-07-11 18:02

A ja też nie wiem dlaczego bałam się panicznie urodzić naturalnie ale myślam tak jak Aga że dam radę muszę dać bo jestem kobietom no ale wyszło inaczej musiałam mieć cc którego jak się okazało bałam się jeszcze bardziej. Przy drugim porodzie wiadomo jest już inaczej bo wiemy czego można się spodziewać ale jednak to prawda nastawienie jest bardzo ważne i nie ma co też od początku nastawiać się negatywnie 

2020-07-11 17:34

Ja panicznie balam się porodu i nie wiem czy urodzilabym naturalnie. Nie wiem skąd moje nastawienie, ale od zawsze wypierałam myśl że mogłabym urodzić w ten sposób. Jestem po dwóch cc ze wskazaniami.

2020-07-11 17:10

Czyli lepiej się stresować że będzie boleć i się pozytywnie zdziwić? Czy jak proponujesz? 

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna