Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (442 Wątki)

Ułożenie pośladkowe dziecka

Data utworzenia : 2018-09-06 16:15 | Ostatni komentarz 2021-10-05 21:26

Amelita

3333 Odsłony
232 Komentarze

Hej Dziewczyny! Jestem w 35 tyg ciąży i parę dni temu dowiedziałam się, że moja córka nadal ułożona jest pośladkowo. Jedyne rozwiązanie w takiej sytuacji to poród przez cc którego chciałabym uniknąć :( czy któraś z was miała taką sytuacje i szczęśliwie maluszek się odwrócił przed porodem ? Dodam, że to mój pierwszy poród więc szanse z dnia na dzień maleją ponieważ ma coraz mniej miejsca. Jak miałyście taki przypadek napiszcie co u was było tego przyczyną takie ułożenia dziecka. Czy coś poważnego czy tylko kaprys maluszka :) Pozdrawiam :)

2018-09-10 14:33

36 tydzień ciąży i nadal dzidzia pośladkowo. Robię ćwiczenia które polecałyście oraz jedna położna poleciła mi 3 razy dziennie rozsypywać pudełko zapałek na podłogę i zbieranie je na kolanach jak dotąd nie podziałało ale nie poddaję się, nadzieje mam ale już chyba muszę powoli nastawiać się na cc. Zastanawia mnie tylko dlaczego jest taka uparta :) wszystko niby ok a jednak nie chce się odwrócić :P

2018-09-07 21:22

Amelita przede wszystkim bądź dobrej nadziei, tak na prawdę maluszek może obrócić się nawet w dniu porodu. Jeżeli obawiasz się jednak, że cały czas będzie ułożony miednicowo to spróbuj ćwiczeń na zmianę ułożenia dziecka. W tej kwestii najlepiej skonsultuj się z położną lub lekarzem prowadzącym. Jest jeszcze jedna możliwość czyli obrót zewnętrzny. Tutaj musiałabyś zorientować kto ewentualnie wykonuje taki obrót w najbliższych okolicach. Oczywiście wykonuje się to bliżej terminu porodu.

2018-09-07 13:58

Evli moja babcia rodziła pośladkowo mojego ojca i jak mi opowiadała to nie było to jakieś mega przyjemne mówiła, że bardzo się męczyła. Kiedyś nie robili ale na pewno też były komplikacje i jakieś powikłania i nie dziwie się , że teraz lekarze są za cc. Amelita oby córeczka się odwróciła i abyś miała poród naturalny tak jak sobie wymarzyłaś głowa do góry:) Jak dziewczyny mówią , że jest szansa że się odwróci to musi tak być :)

2018-09-06 20:02

Moja córka obróciła się dopiero w 34tc także spokojnie jest jeszcze szansa. A co do ćwiczeń to bardzo dobry pomysł ale skonsultuj to najpierw ze swoim lekarzem. Poproś grzecznie córeczka żeby się obróciła, może posłucha. Oczywiście żartuje ;)

2018-09-06 19:22

Amelita obecnie przy pośladkowym ułożeniu dziecka zaleca się cc ze względu na spore ryzyko. Gdybyś rodziła naturalnie to główka może utknąć w kanale rodnym albo modę dojść do urazów barków albo główki gdyby odgięła się do tyłu. Niebezpieczne też jest niedotlenienie. Co do zmiany pozycji przez dziecko to jest to możliwe do ostatniej chwili choć prawdopodobieństwo spada bo dzidziuś ma coraz mniej miejsca. Jest możliwy obrót dziecka w brzuchu przez lekarza, ale tę czynność wykonuje się najwcześniej w 37 tc i to przez doświadczonego lekarza. Jednak częściej lekarze zalecają ćwiczenia tak jak wspomniała Magdalena. Możesz położyć się die na plecach, unieś biodra wysoko na poduszkach a stopy oprzyj o podłogę. Kolejne, leżysz na plecach, nogi zgięte w kolanach i raz przechylisz jedna mogę w lewo, potem prawą w prawo. Później nogi łączysz i przechylisz raz w prawo, a raz w lewo Zaleca się też kobietom pływanie na żabkę żeby pracować nad ekastycznością miednicy, ale uważam, że jesteś zbyt blisko porodu - ja bym się w tym momencie na to nie zdecydowała. Nad mięśniami miednicy możesz pracować na piłce na przykład, ale pamiętaj żeby wszystkie ćwiczenia skonsultować z lekarzem i zapytać czy nie ma żadnych przeciwwskazań do ich wykonywania. Powodzenia! :)

2018-09-06 19:09

Znam takie przypadki ze w ostatnich dniach przed porodem maluch sie jednak obrocil glowa w dol, wiec poki co spokojnie. Podobno wprawna polozna jest tez w stanie tak maluchem pokierowac zeby sie obrocil, a i dziecko ulozone posladkowo mozna urodzic naturalnie (moja znajoma mieszkajaca w UK urodzila tak sliczna i zdrowa dziewczynke.) Wiec poki co bez stresu, badz dobrej mysli i zobaczymy co bedzie :)

2018-09-06 18:18

Amelita nie trać nadziei, bo w ostatniej chwili może być zmiana. A i możesz próbować ćwiczeniami zachęcić dziecko do zmiany ułożenia.

2018-09-06 18:07

Jest jeszcze nadzieja....Na szkole rodzenia położna opowiadała, że było położenie pośladkowe i po przyjęciu na porodówkę zrobili usg i okazało się, że jest główkowe-także rodziły kobiety naturalnie!!! Kiedyś nikt się tym nie przejmował i rodzono tak dzieci, jednak teraz zalecane jest cc-także jeśli się nie obróci to lepiej mieć cc.....

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna