Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (435 Wątki)

Problemy z tarczycą, czy to jest nadczynność?

Data utworzenia : 2019-01-21 12:46 | Ostatni komentarz 2023-08-19 09:39

Konto usunięte

1170 Odsłony
11 Komentarze

Witajcie Mamusie;) Nigdy nie miałam przed ciążą problemów z tarczycą. W 24 tygodniu ciąży zrobiłam sobie badanie tsh i ft4. TSH wyniosło: 0.116. Natomiast FT4: 1,20 ng/dl. Normy laboratoryjne to 0,89-1,76 ng/dl. Słyszałam, że TSH nie jest miarodajne w ciąży, bo w ciąży ten wynik szaleje. Natomiast należy koncentrować się na FT4. Jak to u Was wygląda? Czy ten wynik TSH jest niepokojący?

2023-08-19 09:39

Najlepiej to zdiagnozować z lekarzem. Ja zaczęłam leczyć tarczycę w 20 tygodni ciąży dopiero 

2022-08-22 17:39

W ciąży są normy inne wielu badań udaj się jednak do lekarza i jeśli on stwierdził jakieś nieprawidłowości to na pewno podejmie odpowiednie leczenie :) 

2022-08-22 14:47

udaj się do lekarza on ci lepiej powie

2019-02-20 21:55

jeśli uważamy że nasze problemy zdrowotne mogą mieć coś wspólnego z tarczycą to pierwsze co to trzeba zrobić sobie badanie TSH i USG tarczycy. Dopiero jak wyniki tych badań są złe to trzeba udać się do dobrego endokrynologa. Osobom z Warszawy polecam doktor Renatę Pasławską z Enel-Med Oddział Blue City (https://cm.enel.pl/centrum-medyczne/uslugi-medyczne/konsultacje-specjalistyczne/endokrynologia-om3xNi) Jak dla mnie fantastyczny lekarz, który naprawdę zna się na tym co robi. Gdy do niej trafiłam miałam bardzo podwyższony poziom TSH. Lekarz w pierwszej kolejności zlecił mi zbadanie poziomu wszystkich hormonów. Dopiero po uzyskaniu wyników wszystkich badań opracował plan leczenia. Bardzo podoba mi się takie kompleksowe podejście.

2019-01-24 18:08

Evli2 ja też zauważyłam, że bardzo dużo osób choruje na tarczycę, w przychodni do której jeżdżę - do endokrynologa zawsze jest pełna poczekalnia pacjentów, również tych najmłodszych. To akurat dobrze świadczy o sensie wykonywania badań przesiewowych po porodzie. Można szybko wdrożyć leczenie i być może w niektórych przypadkach leki nie będą niezbędne do końca życia. Duża ilość pacjentów i przy tym kolejki wynikają też z tego, że społeczeństwo jest coraz bardziej świadome, nikt nie boi się badać i konsultować wyników badań. Niestety do badań i wizyt u specjalisty skłania nas też złe samopoczucie, przy tarczycy: senność, ciągłe zmęczenie, a także wahania masy ciała. Sieci dużych laboratoriów prześcigają się w ofertach pakietów badań tarczycowych zachęcając do badań. Uważam, że jeśli chodzi o tego typu badania to świat idzie do przodu.

2019-01-24 13:27

Ja osobiście zmagam się z niedoczynnością tarczycy i miałam już wynik dobry i teraz po zaprzestaniu karmienia znów mi skoczyło TSH bardzo wysoko. Także zwiększona dawka Euthyroxu i czekamy. Najlepiej żeby obejrzał to endokrynolg, bo obecnie plaga chorób tarczycy jest, ale i wiem, że kolejki ogromne....

2019-01-21 22:40

Monikakul, według mnie wynik nie jest niepokojący, ale powinnaś co około 3-4 tygodnie sprawdzać poziom, TSH, FT4 i być pod stałą opieką endokrynologa. Na podstawie wyników lekarz będzie dopasowywał i ewentualnie korygował dawkę np euthyroxu. Dostępny jest również Letrox - on nie ma w składzie laktozy jednowodnej - ta informacja może się przydać alergikom. Po porodzie ok 6 tygodni też powinnaś wykonać kontrolne badanie, a później znowu po 6 miesiącach.

2019-01-21 21:44

Monika miałam taką samą sytuację co ty, wynik TSH miałam bardzo niski- jeszcze niższy niż u ciebie. Moja ginekolog dała mi skierowanie do endokrynologa. Tak jak pisze Aiisa dostaniesz się niemal od razu bo kobieta w ciąży wchodzi bez kolejki do specjalistów. U mnie lekarz powiedział że mam nadczynność ale wszystko może się unormować i po porodzie nie będzie już z tym problemu. Brałam lek i później miałam zmniejszona dawkę do tej pory aż w końcu przestałam w ogóle brać. W międzyczasie miałam robione USG i tarczyca była lekko powiększona ale zero guzków. Przed porodem jeszcze wynik mi się unormował. Oczywiście po porodzie będzie konieczna wizyta kontrolna. Na twoim miejscu wybrałabym się po skierowanie albo do ginekologa lub do lekarza rodzinnego. W endokrynolog sam podejmie decyzję co w twoim przypadku zrobić.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna