Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (435 Wątki)

Urodziłam dziecko czy tak mogą mówić mamy po cięciu ?

Data utworzenia : 2019-01-27 22:22 | Ostatni komentarz 2021-01-11 11:40

pati1990

7632 Odsłony
488 Komentarze

Dziewczyny jestem ciekawa waszego zdania jakie macie na temat porodu . Wiadomo że jak kobieta rodzi siłami natury to się mówi urodziła itd ale jak kobieta ma cesarskie cięcie to czy też ma prawo powiedziec że urodzila?? Mówi się że to są wydobyciny moja mama miała ze mną cesarkę i ja też miałam cesarkę. Czasami boje się powiedzieć że urodziłam żeby ktoś na mnie nie naskoczyl że wcale nie rodziłam . Wiem że część osób tak uważa a dla innych nie ma to znaczenia. Z tym że to przykre że ktoś nam mówi że wcale nie urodziliśmy ale już się nie zastanowią dlaczego itd . Chętnie poznam wasze zdanie na ten temat

2019-01-28 11:18

Pati no cos ty w domu rodzila? Ja podziwiam bo pewnie bym sie bala. I z tymi nauczaniem w domu kurcze dziwnie troszke jak dla mnie. Bo w szkole dziecko uczy się nawiazywania kontaktow z rowniesnikami. Wiadomo to ich sprawa skoro tak wybrali to pewnie jakis powod maja. No ale co do szczepien ja jestem bardzo za tym zeby szczepic. Zamarancza przyznam, ze czasem tez sie czuje troszke niespelniona

2019-01-28 08:45

Ja bardzo długo borykałam się z podejściem, że przecież ja nie urodziłam, bo to lekarze urodzili za mnie, bo gdzie tutaj była moja rola... Nie mogłam sobie tego wybaczyć, że nie miałam nawet możliwości podjęcia próby naturalnego porodu, mimo, że cesarka uratowała życie nie tylko mojemu synkowi, ale także mnie... Po pewnym czasie zaczęłam zdawać sobie sprawę, ze halo... To co przeżyłaś po cesarce to wcale nie ucieczka na skróty, to wcale nie brak bólu!! Teraz fakt mam świadomość, że chciałabym próbować urodzić kolejne dziecko naturalnie i przeżyć to cudowne doświadczenie po za salą operacyjną i skalpelem, ale czy będzie mi to dane.? Nie wiem.. Niestety do dzisiaj mam przeświadczenie, ze nie jestem spełnioną kobietą przez to, ze nie urodziłam naturalnie... W moim otoczeniu nie spotkałam sie z negatywnym komentarzem na temat mojej cesarki, nigdy nie słyszałam, że moje dziecko obchodzi wydobyciny, aczkolwiek też nieraz mam taki mały lęk, aby nowej osobie odpowiedzieć, ze miałam cc... Pamiętam jak szłam 2 razy do nowego ginekologa i padało pytanie, czy urodziłam SN, czy CC i odpowiedziałam, że CC to nie było dogadywania, tylko lekarze od razu zapisywali, bo wiadomo było, ze to stan zagrażający życiu.. Jeśli kiedyś ktoś mi powie, ze nei urodziłam to śmiało odpowiem, ze urodziłam, najadłam sie bólu dłużej niz po SN z konsekwencjami do dzisiaj i żyje właśnie dzieki tej operacji i nie mają prawa mnie oceniać.

2019-01-28 01:44

Dziewczyny ja za bardzo z tym problemu nie mam ale właśnie chodzi o te kobiety , może jakby też miały CC to by miały porównanie i w ogóle . Ale dzięki Patrycji mam już teksty gotowe hahaha to z drugą żoną też mi się podoba , ale kapusta numerem jeden muszę sobie gdzieś to zapisać . W rodzinie mojego mamy taką artystkę właśnie jeżeli chodzi o porodu sama urodziła w domu na łóżku jak to było kiedys ogólnie oni dziwni są bardzo wszystko Eco ale tak mocno Eco Eco dziecka nie będą wysyłać do szkoły sami będą uczyć , no i anty szcepionkowcy . I myślałam że będzie coś tam do mnie gadać o porodzie . Ale jak się dowiedziała że jestem w szpitalu że takie komplikacje to nic nie powiedziała tylko się martwiła. Ale to też jakby taka rodzina to też inaczej .

2019-01-28 00:24

Niestety sporo kobiet uważa, ze cc to nie poród. Skoro dziecko jest na Świecie to jest to porod. Cc to rowniez ból bo kobiety czesto mówią: ona nie rodzila, nie wie co to skurcze itp. A to glupota bo cc nie wyklucza wczesniejszych skurczy, odejścia wod plodowych. No i same wiecie, ze to tez ból. Pati oczywiście, ze mow: urodzilam. Przez 9 miesiecy nosiłam pod sercem i urodzilam. Nie masz powód zeby sie stresować jak odpowiadasz. A jak ktoś Cie skrytykuje to znaczy, ze malo o zyciu wie A moje teksty dla dociekliwych: Rodziłaś: *nie jak rano się obudziłam to w łóżku juz było. A że 500+ dają to wzięłam. A co mi tam. *nie rodziłam. Mąż przywiózł od drugiej żony bo ona czasu nie ma żeby wychowywać. *nie. Samo wesz, samo wyszlo. *myślałam, ze biologie w szkole miałaś. *no i kapusta... ;) Teksty oczywiście są dla tych nadzwyczaj wscibskich, przy ktorych rece opadaja.

2019-01-28 00:12

U mnie po 7 godzinach bezskutecznej próby urodzenia, zaczęło robić się już niebezpiecznie i zostaliśmy skierownai na CC. I nie uważam się przez to gorsza

2019-01-27 23:10

Pati oczywiście że urodzilas ! Oczywiście niektórzy mają jakieś dziwne podejście ale poród to poród i to narodziny dziecka wiec i można mówić o porodzie mamy po cc nie różnią się od mam które urodziły naturalnie w sensie każda z nas nosiła dziecko tak samo się martwiła o dziecko A poród to poród różne mogą być komplikacje i nie tylko jest poród siłami natury jest poród zabiegowy tzn kleszczowy czy vaccum i jest cc i skoro cc to niby wydobyciny to jak kobieta urodzi przez vaccum to co ma mówić że proznociny bo próżnia pomogła wyciągnąć dziecko ? Bez sensu urodziny to urodziny każda kobieta rodzi dziecko nie ważne w jaki sposób czy cc czy sn czy poród sn zabiegowy i każda ma prawo powiedzieć że urodziła.

2019-01-27 23:09

Patrycja ja nie mam do siebie żalu czy pretensji że wyszło jak wyszło . Najważniejsze dla mnie było żeby był zdrowy reszta nie miała najmniejszego znaczenia . Przez poród naturalny też może coś się wydarzyć ostatnio rozmawiałam z kobietą w poczekalni u ginekologa i opowiadała jak urodziła siłami natury i dziecko miało złamany obojczyk . To był jej kolejny poród miała też cesarkę i mówiła że jakby miała wybierac to cesarką . Nie kazda kobieta jest zdolna żeby urodzić naturalnie. Hahaha rozbawilas mnie z tą kapusta jak ktoś się mnie zapyta to tak mu odpowiem hahaha zwłaszcza tym wcibskim mamuśka . Ja to mam takie obawy że jak ktoś mnie pyta albo rozmawiamy i mam powiedzieć że urodziłam to się zatykam bo nie wiem jaka będzie reakcja itd . Może dlatego że to świeża sprawa i za jakiś czas już będę normalnie mówić że urodziłam

2019-01-27 22:37

Pati ja mialam 2 razy cc i doskonale wiem co masz na mysli. Sama zle sie z tym czułam bo porod sn jest naturalny. Bardzo chcialam w ten sposob urodzić, ale syn ulozyl się posladkowo. Lekarz powiedzial, ze absolutnie nie pizwoli mi rodzic sn. Płakałam kilka tygodni, nie potrafilam tego zaakceptowac. No i w koncu zrozumialam: Moja miłość to po prostu uczucie. Nie ma znaczenia w jaki sposob urodze dziecko. Znaczenie ma to w jaki sposob bede sie maluszkiem opiekowala. Wazne jest przytulanie, danie dziecku piczucia bezpieczenstwa. Dla dziecka nie ma znaczenia w jaki sposob przyszlo ma Swiat a to ile daje mu sie miłości. Wiadomo porod sn jest korzystniejszy. Przejscie przez kanał rodny to tylko i wylacznie plusy. Pod warunkiem, ze nie ma co do tego przeciwwskazan. .często slysze: Rodzilas? No a co robilam??? Z kapusty wyciagnelam? Cc jest operacja i nie ma sie co oszukiwac. Jest alternatywa dla porodu sn. I chwala za to, ze jest taka mozliwosc bo w zyciu roznie bywa

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna