Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (433 Wątki)

Nisko umiejscowiony płód dziecka

Data utworzenia : 2019-03-09 09:43 | Ostatni komentarz 2021-07-22 12:30

anka_01

33845 Odsłony
24 Komentarze

Kochane moze któras z Was miała z tym problem żeby płód dziecka był nisko .. ? To moja druga ciąża i gdyby nie to nie wiedzialabym o tym . Wyzyty na nfz sa co jakiś czas a pracowałam jako fryzjerka. Dziwne że kiedy przyszłam do lekarza to nie zbadał mnie tylko pytał jak sie czuje i dopiero kiedy mu powiedziałam ,że mam nisko płód bo tak czuje to sprawdził na fotelu i potwierdził . Powiedział by brać rozkurczowo nospe a w razie gdybym naprawde źle sie czuła to luteina . Nie wiem czy mam sie martwic bo nie zmierzył mi szyjki macicy ani nie zrobił usg ... już zapisałam sie prywatnie ,ale może któraś z Was tak miała ?

2019-03-10 00:45

Anka, kontroluj to co kilka tygodni. U mnie maluszek tez był nisko ułożony i szyjka znacząco się skróciła z dnia na dzień dlatego warto mieć rękę na pulsie i monitorować stan szyjki i ułożenie płodu na bieżąco. Jeśli masz możliwość to prywatnie. Taniej wyjdzie jeśli wykupisz sobie pakiet w prywatnej klinice np luxmed- wtedy masz też pakiet badań w cenie

2019-03-09 22:40

Cyyybulska napislaam że mam u innego prywatnie wizyte juz ;)) , jestem w 19 tygodniu teraz , ciekawe co mi powie moja pani doktor prywatnie . Mam nadzieje ze mnie teoche uspokoi . Przy 2 letnim dziecku w domu ciezko sie oszczedzac . Ale kazda wolna chwile to robie ;)

2019-03-09 17:22

Ja w zasadzie to miałam jeszcze magnez brać zapomniałam o tym ale ja dodatkowo miałam twardy brzuch więc może dlatego ta nospa i magnez

2019-03-09 14:33

Myślę, że powinnaś iść do innego lekarza który wykona badanie USG i, zmierzy szyjkę macicy i dokładniej sprawdzi czy wszystko jest w porządku. Natomiast nie ma co się martwić na przyszłość.

2019-03-09 14:23

W pierwszej ciąży też tak miałam i również chodziłam do gin. na NFZ -opieka bardzo kiepska.Brałam rozkurczowo magnez ,no spe doraźnie.Brałam też przez jakiś czas duphaston.Usg to w ogóle u mojego lekarza nie było mowy (musiałam chodzić prywatnie).Tylko badanie ginekologiczne i tyle. W drugiej ciąży na szczęście takich problemów już nie miałam ale bardzo chcę zaznaczyć to że chodziłam do pani dr prywatnie i opieka całkowicie nie porównanie! Bardzo szczegółowo każda wizyta przebiegała.Usg za każdym razem miałam robione . Badania przeróżne its wszystko na bardzo wysokim poziomie.

2019-03-09 13:50

Tak ja tez tak miałam, synek był bardzo nisko umiejscowiony. Również miałam zaleconą luteinę dopochwowo. I też nie do końca zgadzały im się pomiary, bo nie było jak rzetelnie i dokładnie zmierzyć. Dziwne, że lekarz nie zrobił usg, jednak na nfz trudno znaleźć dobra opieką w ciąży. Ja chodziłam prywatnie. A ja nospy nie brałam.

2019-03-09 12:03

Anka w którym tyg jesteś? Ja też miałam nisko malucha ale szyjka była ok trzymała to że dziecko jest nisko to nie koniecznie musi być problem dla szyjki ale mi lekarz normalnie przy badaniu był w stanie określić czy szyjka się skrocila czy nie i na usg dodatkowo zmierzył ale to dopiero jak miał wątpliwość bo szyjka jakby znikła mu A się okazało że po prostu jest skrocila się trochę Ale taka miałam że nie wyczuł że jest ona długą dalej. W każdym razie mój syn częściowo głowa w kanale był i to na usg nawet byli widać nie mogli dokładnie zmierzyć. W każdym razie przez badanie ginekologiczne ginekolog też sprawdza szyjke wiadomo to nie to samo co usg ale spokojnie można wybadac czy wsztstko z nia ok. No i ja też miałam nospe i luteine brać :)

2019-03-09 11:38

anka_01 ja również mam bardzo nisko umiejscowionego Malucha. W którym tygodniu ciąży jesteś? Dziwne, że lekarz nie zrobił usg, w dzisiejszych czasach kiedy mamy taki dostęp do dobrego sprzętu. A jak czujesz że płód jest nisko? ja zauważyłam to podczas mierzenia tętna detektorem. Na początku ciąży wydawało mi się to naturalne że płód jest nisko, ale u mnie to już półmetek, a ja tętno muszę mierzyć na wysokości blizny po cc, a czasami nawet niżej. Profilaktycznie przyjmuję magnez 3x2, przy dyskomforcie, skurczach mam zalecenia aby przyjmować spasmolinę - jest na receptę. O ile na początku miejsce ułożenia dziecka nie jest to duży problem to im ciąża starsza, dziecko cięższe i może uciskać na szyjkę macicy, co może prowadzić do jej niewydolności. Ja jestem obecnie w 21tc, biorę duphaston i utrogestan. Szyjkę mam mierzoną na każdej wizycie tj co 2-3tygodnie. Dziecko waży 318g, a szyjka ma ponad 4cm, ale bardzo dużo odpoczywam, dbam o siebie i oszczędzam się. Jeżeli ciąża będzie na stałe monitorowana to nie masz się czego obawiać. Natomiast ze względu na ułożenie dziecka dr może mieć problem z podejrzeniem płci, ruchy płodu mogą być słabiej wyczuwalne, u mnie tak właśnie jest. Ważne jest również monitorowanie szyjki, jeżeli będzie niepokojąco krótka lekarz powinien przepisać progesteron - najlepiej dopochwowo.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna