Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (436 Wątki)

Sery pleśniowe

Data utworzenia : 2019-05-02 14:30 | Ostatni komentarz 2021-06-28 16:34

fryciulekmaroko

1772 Odsłony
40 Komentarze

Dzisiaj usłyszałam od ginekologa, że w ciąży nie mogę jeść serów plesniowych. Wiadomo jak u lekarza szybko wszystko. I teraz dopiero się zastanawiam dlaczego? Nie można bo to pleśń? Wiem, że moja siostra jadła bo je lubi

2019-05-02 18:41

Kadrowa współczuje stresu, podejrzewam że jak się dowiedziałaś to miałaś ogromne wyrzuty sumienia. Niestety my ciężarne musimy zwracać uwagę na wiele rzeczy żeby nie zaszkodzić dziecku.

2019-05-02 17:57

Przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego dla bezpieczeństwa sobie takich serkow odmawiam w ogóle, a tu proszę mogłam zaszkodzic swoją niewiedzą jeszcze bardziej :/ przestroga na przyszłość.

2019-05-02 17:12

Wydaje mi się, że będzie ok jeśli minelo juz pare dni. Trzeba być dobrej myśli. Wierze, że jest ok. A z tymi serami pleśniowym to właśnie nie tak do końca, że nie można. Ser firmy Turek jest produkowany przy pomocy obróbki termicznej. Ddzięki temu bakterie Listeria monocytogenes są wyeliminowane. A do tego właśnie oni badają swoje sery pleśniowe na obecność Listeria monocytogenes. Więc ich sery pleśniowe mogą jeść nawet ciężarne. Oni sami w ten sposób reklamują swoje produkty i z pewnością nie dopuszcza do tego by było inaczej. Te info. przekazała mi pielęgniarka środowiskowa, która jest moją sąsiadka.

2019-05-02 16:32

Patrycja18 dziękuję, już tez się o tym naczytalam, na szczęście minęło juz parę dni i żadne z tych objawów nie wystąpiły. Ale nauczka na przyszłość, żeby jednak doczytać przed zjedzeniem czegoś czy można to spożyć,a nie zamartwiać się po fakcie, miałam zakodowane,ze sery pleśniowe, które uwielbiam omijam z daleka,ale o oscypkach jakoś niestety juz nie... A taki udany byl weekend w górach :-(

2019-05-02 16:27

Kadrowa to faktycznie kiepsko, ponieważ prawdziwe oscypki są wykonane w taki sposób, że ewentualne bakterie Listeria monocytogenes nie są wyeliminowane przez obróbkę termiczną. Objawy tej choroby występują przeważnie po kilku godzinach. A najdłużej po kilku dniach. Objawy mogą przypominać grype, dochodzi do złego samopoczucia , pojawić się może gorączka, wymioty, biegunka czy bóle mięśniowe. W takiej sytuacji koniecznie udaj się do lekarza by sprawdzić czy to listerioza. Można też sprawdzić czy nie doszło do zarażenia wykonując badanie krwi

2019-05-02 15:12

Zarówno sery pleśniowe, oscypki i ogółem niepasteryzowany nabiał mogą zawierać bakterie sprzyjające rozwojowi listeriozy, na którą ciężarne są narażone bardziej, podobnie jak z surowym mięsem czy rybami, powinnyśmy jako kobiety w ciąży tego unikać. Listerioza może wywołać przedwczesny poród lub poronienie, wiec lepiej się tego wystrzegać. Ale nie zawsze potrafimy sobie odmówić tego co dobre, ostatnio tez nieświadomie najadłam sie oscypków i teraz mam tylko nadzieje,że nie zaszkodzilam maluszkowi..

2019-05-02 14:58

Nie chodzi o to by nie jeść serów plesniowych. Są takie, które można określić jako bezpieczne dla płodu. Trzeba pamiętać, że na niektóre trzeba uważać, a nawet ich unikać. W tym wszystkim chodzi o to, że ser musi być poddany obróbce termicznej. W takim procesie giną bakterie Listeria monocytogenes. To właśnie one zagrażają naszemu maluszkowi, który jest w brzuszku. Z tego surowego, niepasteryzowanego mleka powstaje większość serów pleśniowych. Pociesze Cię, że są dostępne sery pleśniowe zrobione z mleka pasteryzowanego. Mało tego-po jego produkcji robi się testy na obecność bakterii Listeria monocytogenes. Takie sery są więc bezpieczne i mozesz sobie na nie pozwolić. Wydaje mi się, że ten cały zakaz jedzenia takich serów wziął się z jego nazwy. Gdy ktoś słyszy \'pleśniowy\' to od razu jest przerażony. W końcu pleśń jest oznaką zepsucia produktu. Jednak jak widać nie do końca tak jest. Pamiętaj, że chodzi o to by w produkcie, który chcesz zjeść nie było bakterii Listeria monocytogenes. Tyczy się to także jajek, surowego mleka, mięsa, wędlin. Taka informacja powinna być na każdym produkcie. A jeśli nie ma takiej informacji , to żaden problem. Śmiało mozesz pisać do producenta, jak przebiega proces powstawania produktu, który Cię interesuje.

2019-05-02 14:36

Ja kiedyś słyszałam, że to mit i można je jeść

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna