Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (432 Wątki)

Poród zabiegowy - kleszcze/ próżnociąg

Data utworzenia : 2019-05-07 13:34 | Ostatni komentarz 2021-01-23 13:59

gatkens

4484 Odsłony
37 Komentarze

Cześć, chciałabym zapytać wszystkie mamy po porodzie zabiegowym, jak to na Was wpłynęło? 7 miesięcy temu mój poród skończył się zabiegiem z użyciem kleszczy. Z początku poród przebiegał książkowo, szybkie rozwarcie itd. Po 2h niestety nie udało mi się urodzić córeczki, lekarz użył kleszczy twierdząc, że na CC jest już za późno (poinformował mnie, że CC może mi uszkodzić macice i mogę przez to nie mieć więcej dzieci). W planie porodu zaznaczyłam, że nie zgadzam się na kleszcze i próżnociąg, jedynie cesarka wchodziła w grę. Jednak konieczne było wykonanie zabiegu. Jestem bardzo drobna i mój pierwszy lekarz stwierdził lata temu, że mogę mieć problem z urodzeniem SN. Lekarz na oddziale po badaniu USG stwierdził, że spokojnie urodze, dziecko wg niego miało ważyć ok. 3300. Mała urodziła się z waga 3605, położna powiedziała, że gdyby była mniejsza to faktycznie urodziłabym ją normalnie i bez problemu (przed porodem ćwiczyłam z balonikiem, położna stwierdziła, że byłam bardzo dobrze przygotowana do porodu, tylko ta waga maleństwa zaważyła o kiepskiej końcówce). Z dzieckiem wszystko jest w porządku mimo użycia kleszczy, jednak ja mam traumatyczne wspomnienia z tego porodu. Chciałabym mieć więcej dzieci, ale to na pewno będzie już CC. Zastanawiam się, czy są tu mamy z podobnymi doświadczeniami? Jesteście drobne i dlatego użyto kleszczy lub próżnociągu? Czy były inne powody? Dodam tylko, że przed porodem nie mierzono mi miednicy, a podejrzewam że w moim przypadku można mówić o niewspółmierności porodowej. Mam trochę żal do lekarzy, ale szpital w którym rodziłam kładzie duży (przesadzony) nacisk na porody SN. Czy są lekarze, którzy zdroworozsądkowo podchodzą do rodzenia, tak aby mama i dziecko mogły czuć się bezpiecznie? Jakie są Wasze odczucia?

2019-05-07 14:07

Gatkens A powiedz mi czy lekarz który prowadził ci ciążę pracował w szpitalu w którym rodziłas ? Warto wybrać lekarza wlansie który pracuje w danym szpitalu w którym rodzic będziemy też inaczej traktują mamę itd przynajmniej wg mnie :) Coz zgadzam się z Justynamamajasia że lekarz błąd zrobil nastawienie szpitala nie powinno mieć tu znaczenia powinni wymierzyć ci miednice i przy ewentualnym wskazaniu do cc zrobić cc

2019-05-07 14:04

Też tak uważam, dlatego nie będę ryzykować przy kolejnym porodzie i mam nadzieję, że tym razem trafię na normalnego lekarza..

2019-05-07 14:01

Skoro miałaś wskazania to powinni ci zrobić cesarke. Albo za miast męczyć tyle czasu, a po czasie stwierdzić, że jest za późno na cesarke to wina lekarza. To on powinien wcześniej podjąć decyzję o cesarce a nie zwlekać ile się da. Przecież mogło się to skończyć tragicznie. Ale teraz na dobrego lekarza trzeba trafić. Na pierwszym miejscu powinno być zdrowie i życie dziecka i mamy, a nie zależeć od tego że szpital jest nastawiony na poród naturalny.

2019-05-07 13:54

Tak, to moje pierwsze dziecko i podobno druga faza porodu nie może trwać dłużej niż 2h. Z dzieckiem nic się nie działo, a pozycje miałam różne. Po tych 2h to już nawet nie miałam zabardzo skurczy i chyba dlatego podjęto taką decyzję.

2019-05-07 13:39

Dobrze rozumiem że po 2 godzinach lekarz zdecydował się przyspieszyć poród ? Szczerze mówiąc znam mamę która rodziła sn była drobna A dziecko miało 3985 g więc się da urodzić ale dużo zależy od skurczy od dziecka czy współpracuje i wychodzi pozycji rodzącej itd ale dla mnie to trochę nie do pojęcia że po 2 h chyba że coś się zaczynało dziać z dzieckiem ale jak widać główkę to niestety na cc jest za późno już bo trzeba by było wyciągać dziecka głowę z kanału rodnego i mogłoby to się źle skończyć dlatego też używa się proznociagu czy kleszczy w takich przypadkach.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna