Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (440 Wątki)

Brązowe plamienie w ciąży - czy mam się martwić?

Data utworzenia : 2018-08-02 19:05 | Ostatni komentarz 2022-08-24 20:03

Konto usunięte

18490 Odsłony
889 Komentarze

Hej... trochę się martwię. Może któraś z Was ma takie doświadczenie i powie co robić. Dziś 14+0, brązowe plamienie. W majtkach i na papierze toaletowym brunatne ślady, jak wkładam palec to też wyciągam lekko ubrudzony. Co robić? Czekać do jutra na wizytę u mojego gina (pójdę, usiądę w poczekalni i może doczekam), czy podejmować jakieś drastyczniejsze kroki? W sobotę też miałam lekkie plamienie ale była to jedna mała plamka w majtkach i tyle, dziś jakoś to poważniej wygląda. W internecie poczytałam niby kilka wpisów ale jak to zwykle bywa wujek Google tylko mnie zdezorientował. Pomocy.

2018-08-03 11:31

Agata, to czy pojde do ginekologa w sumie nie ulegalo watpliwosci, napisalam to zreszta w poscie - pytanie bylo raczej czy jechac na cito, czy moge poczekac do nastepnego dnia. ;) Emmka, dokladnie tak, w pierwszej ciazy wysypialam sie jak nigdy, czytalam mnostwo ksiazek. Teraz nawet nie mam za bardzo czasu posiedziec na toalecie bez towarzystwa :) ale jestesmy w trakcie adaptacji w przedszkolu, wiec moze troche sie to niebawem zmieni. Wracam wlasnie od ginekologa, mojego nie bylo ale przyjela mnie inna lekarka - wszystko jest ok, szyjka zamknieta, maluch zdrow i caly, rusza sie, serduszko bije, zadnych sladow po krwawieniu w macicy. Pani doktor mowi ze to najprawdopodobniej mocno ukrwiona szyjka macicy popuscila kilka kropelek krwi ktore sie wymieszaly z obfitym sluzem i powoli wyplywaja. Wskazuje na to kolor i normalna ilosc sluzu. Takze mam byc spokojna, niczym sie nie martwic i dalej cieszyc sie ciaza. Gdyby kolor zmienil sie na bardziej krwisty, jasniejszy, wtedy trzeba sie znowu zglosic. :) Ufff!

2018-08-03 08:59

Jasne MichuNi, czekamy na wieści co powiedział lekarz. Tak to jest, jak już ma się jedno czy więcej dzieci w domu to w kolejnej ciąży ciężko o oszczędzanie się, wypoczywanie i wysypianie się. Oczywiście dużo zależy od wieku dziecka, starsze może trochę pomóc mamie, młodszym trzeba się zając i bawić z nim najlepiej na macie. Na odpoczynek i spanie jest czas tylko jak mąż wraca z pracy i przejmuje opiekę nad starszakiem.

2018-08-03 06:47

Przy takich niepokojacych sytuacjach zawsze najlepiej zglosic sie do prowadzacego lekarza.

2018-08-03 06:06

Wczoraj nie bardzo mialam jak gdziekolwiek jechac, bo musialabym zostawic w domu spiaca dwulatke i jechac nie wiadomo jak daleko do najblizszego szpitala ktory przyjmuje doroslych (u nas w miescie maja tylko ip dla dzieci.... :/ ) Postanowilam ze ide dzis do ginekologa. Nie mam dzis wizyty, ale powiem w rejestracji o co chodzi i na pewno mnie przyjmie. Rozmawialam z moja kolezanka ktora skonczyla poloznictwo i mowi ze generalnie bez paniki bo wiele kobiet to ma, ale dla spokoju sumienia warto sprawdzic. No o faktycznie postaram sie troche oszczedzac choc to prawie niewykonalne z moja corka... :D Dzieki dziewczyny, jesli chcecie to moge Wam dac znac czego sie dowiedzialam.

2018-08-02 23:27

Też bym pojechała sprawdzić dzisiaj. Niby to niedługo ale gdyby ciąża była zagrożona to kilka godzin ma znaczenie. Niby powód do zmartwienia jest wtedy kiedy plamienie ma kolor jasnoczerwony. Jednak w takim wypadku warto skonsultować się jak najszybciej

2018-08-02 23:18

MichuNi, skoro masz wizytę już jutro to niby już niedługo, ale może warto to sprawdzić od razu, tym bardziej że w sobotę też już coś się działo. Na pewno odpoczywaj, nie przemęczaj się, nie stresuj się i staraj się myśleć pozytywnie.

2018-08-02 22:08

Ja co prawda nie plamilam w ciąży ale mój ginekolog powtarzał mi że każde płomienie w ciąży należy jak najszybciej skonsultować. Ja bym nie czekała.. pojechałabym na ip żeby sprawdzili czy wszystko jest ok. Po co potem pluć sobie w brodę gdyby coś się stało. Lepiej dmuchać na zimne

2018-08-02 21:27

Miałam brązowe plamienie w okolicach 10 tygodnia i poszłam do lekarza, ale on wtedy kazał tylko obserwować - nie był to mój lekarz, ale u mojego czekałam na wizytę a bałam się czy coś się nie dzieję - bardzo dobrze Cię rozumiem. Po dwóch tygodniach miałam już krwawienie i to wtedy wylądowałam w szpitalu, nie wiem czy to nie była wtedy już zapowiedz. Ja na Twoim miejscu poszłabym jak najszybciej to sprawdzić, będziesz spokojniejsza. Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna