Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (442 Wątki)

Prawa kobiet w ciąży

Data utworzenia : 2017-04-20 19:45 | Ostatni komentarz 2023-08-19 09:22

anka_01

17004 Odsłony
1455 Komentarze

Czy korzystałyście z swoich praw( np. Pierwszeństwo w kolejkach do kas czy na badania) jakie nam przysługują czy raczej stałyście cicho bądź ludzi nie zwracali na was uwagi. To dobry temat do poruszenia, po własnych doświadczeniach wiem że pomimo że mam prawa do pierwszeństwa to wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy a wręcz przeciwnie wykłócają się pomimo że widzą brzuszek ;)

2017-09-29 09:01

U mnie też końcówka już jest i u mnie ludzie naprawdę są pomocni i pomagają i przepuszczaja w kolejkach

2017-09-29 07:06

Dziewczyny, u mnie końcówka ciąży, ostatni tydzień i tu moje podsumowanie praw ciężarnych: jest baaaardzo słabo.. Przez 9 miesięcy mogę na palcach jednej ręki zliczyć ile razy zostałam przepuszczona w kolejce w sklepie, za to brak mi rąk na policzenie nieprzyjemnych sytuacji... Przede wszystkim w naszym społeczeństwie generalnie brak kultury. Miejsca uprzywilejowane w autobusie zajęte przez młodzież, która nawet w 9 mies ciąży nie ustepowala tych miejsc jak stałam i dyszalam ze zmęczenia.. Przy kasach zostalam nawet kilka razy przepchnieta i to celowo, a zwracanie uwagi nic nie dało.. Raz uslyszalam nawet chamski komentarz: \"mamusia\"... W przychodniach to samo, nie ma ustepowania miejsc czy przepuszczania ciężarnych, bo ciąża to nie choroba... Oczywiście, że nie choroba, ale mój 3 trymestr był dla mnie na prawdę ciężki.. Teraz zacznie się podobnie z noworodkiem - nawet nie liczę na ustepowanie miejsc przy placzacym dziecku.. Podsumowując, jest mi na prawdę przykro (może to przez hormony), że żyjemy w takiej znieczulicy.

2017-08-28 10:27

U mnie dopiero początek, ale to chyba jeszcze gorsze. Jechałam ostatnio autobusem i było mi strasznie niedobrze, dodatkowo upał i po prostu musiałam usiąść bo bym zemdlała... ale... widziałam wzrok 2 Pań stojących nade mną (wcale nie jakiś starszych, z torbami) i gdyby mogły zabić wzrokiem to już bym była martwa.. :) I fakt, myślę, że Rossman jeśli chodzi o przywileje dla ciężarnych - przoduje :)

2017-08-22 13:18

Ewelka, to mnie właśnie wkurza! To jak ten facet z Lidla - nie dość, że Cię nie przepuści (za grosz kultury), to jeszcze się przed Ciebie wepchnie! Dobrze, że nie odpuściłaś! :) Ja dziś byłam na ostatnich badaniach krwi w przychodni. Weszłam dziarsko bez kolejki i oczywiście już słyszałam fuknięcia za plecami, ale jak babeczka w rejestracji zapytała, aby zagaić rozmowę, ile mi jeszcze zostało i odpowiedziałam, że teoretycznie półtora tygodnia, to jakoś tak wszyscy nagle spuścili głowy i zaczęli się podłogą interesować ;)

2017-08-20 18:03

Ja ostatnio tez miałam nieprzyjemną sytuacje w przychodni gdzie chodze do ginekologa, wchodzę a za mną Pani w średnim wieku, podchodzimy razem do recepcji i Pani tam słucham, a ta odzywa się pierwsza to ja na to, że byłam pierwsza i ona zaczyna na mnie fukac, oczywiście nie odpuściłam :)

2017-08-20 17:49

Wczoraj znowu to samo i to właśnie w Lidlu... Małe zakupy, przede mną małżeństwo w średnim wieku z wielkim koszem, oczywiście kasjer mnie widzi i nie prosi do przodu.. Złapał mnie jeszcze skurcz przy tej kasie, oczywiście nikt nic z tego sobie nie zrobił i sterczałam tak dalej sapiąc w kolejce... * Jedynie w Rossmanie ciężarne wołane są bez kolejki. * Kas pierwszeństwa nie ma ani w Lidlu, ani w Biedronce - kasjerki również nie przepuszczają ciężarnych. * Kasy pierwszeństwa są w TESCO i Leclercu, jednak pierwszeństwo nie jest respektowane i każdy chodzi do tych kas (przynajmniej mnie nikt nie przepuścił)

2017-08-20 17:40

Niestety uważam podobnie, że Lidl to najgorszy sklep pod tym względem... Choć generalnie bardzo lubimy z mężem robić tam zakupy, to faktycznie jeszcze NIGDY nie spotkało mnie tam żadne sympatyczne zachowanie ze strony obsługi od kiedy jestem w ciąży - już pomijam akcje typu Pani z obsługi z wielkim kartonem wpada prosto na mój brzuch... Dlatego do nich napisałam, ale jak widać nie są za bardzo zainteresowani głosem Klientów.

2017-08-19 08:39

Pomimo, że brzuch mam już bardzo widoczny (34 tc), czuję się coraz gorzej, robi mi się słabo w te upały to i tak prawie nikt mnie nie przepuszcza w kolejkach. Na zakupy staram się chodzić z mężem i robimy w ten sposób, że jak przychodzi mi stać w ogromnej kolejce, to po prostu zostawiam męża z zakupami, a sama idę poczekać w samochodzie. Jeżeli zdarza mi się iść samej na zakupy to zazwyczaj po 1-2 rzeczy - wtedy też mnie nikt nie przepuszcza, pomimo że przede mną ludzie mają ogromne zakupy. Kasjerki to widzą i niestety nie reagują, a ja nie będę się upominała, bo nie znoszę tego pogardliwego ludzkiego głosu. Raz w Lidlu stałam tak długo, że zwyczajnie zrobiło mi się słabo, zaczęłam głęboko oddychać, przede mną z zakupami sami młodzi faceci, którzy mogliby mnie przepuścić, pani przy kasie również tylko na mnie popatrzyła, a ja stałam tak dalej i myślałam, że się wykończę.. Lidl wg mnie to NAJGORSZY sklep pod tym względem... Kasjerki pomimo, że widzą kobiety w ciąży nigdy nie zawołają do kasy... Jedyną \"miłą\" sytuację jaką miałam na zakupach była reakcja młodej kobiety, która w Biedronce dobitnie zwróciła uwagę pani ochroniarce, że co to ma znaczyć, żeby kobieta w ciąży z malutkimi zakupami stała na końcu kolejki, a przed nią ludzie z wielkimi koszami i nikt miejsca nie ustąpi... Że co to za kasjerki, co to za sklep... Obsłudze zrobiło się chyba głupio, otworzyli kolejną kasę i zawołali mnie do niej :) Oczywiście bardzo podziękowałam tej dziewczynie, bo ja nie miałam odwagi się odezwać

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna