Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (442 Wątki)

Prawa kobiet w ciąży

Data utworzenia : 2017-04-20 19:45 | Ostatni komentarz 2023-08-19 09:22

anka_01

17006 Odsłony
1455 Komentarze

Czy korzystałyście z swoich praw( np. Pierwszeństwo w kolejkach do kas czy na badania) jakie nam przysługują czy raczej stałyście cicho bądź ludzi nie zwracali na was uwagi. To dobry temat do poruszenia, po własnych doświadczeniach wiem że pomimo że mam prawa do pierwszeństwa to wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy a wręcz przeciwnie wykłócają się pomimo że widzą brzuszek ;)

2017-08-18 19:32

Dobrze, że jeszcze są tacy ludzie którzy to rozumieją. Ja zawsze staram się zrozumieć dwie strony i jeśli czułam się dobrze to nigdy nie wykorzystywałam faktu, że jestem w ciąży aby gdzieś wejść bez kolejki. Niestety bardzo często obserwuję ludzi także kobiety w ciąży i często jest to wykorzystywane i niestety inni ludzie też to widzą. W każdym środowisku znajdą się takie czarne owce ale ja również uważam, że wszystko wraca. Jeśli ja będę dla kogoś miła prędzej czy później to wróci : )

2017-08-18 16:04

Moim zdaniem we wszystkich sklepach powinny być kasy pierwszeństwa dla kobiet w ciąży, osób z małymi dziećmi i osób niepełnosprawnych. Niestety żaden sklep poza Rossmannem tego nie respektuje. Ani kasjerski nie proszą do kas, ani ludzie nie przepuszczą.... Choćbym stała w wielkiej kolejce z jednym produktem, to ludzie omijają wzrokiem. Czasami zapytam czy mogę z chlebem przejść przed Panią/ Pana to wielka łaska. Ale ja jestem​ taka, że jak widzę za mną np.starszą babuleńkę albo dziadzia, czy rodzica z płaczącym dzieckiem, albo kogoś z jednym/dwoma produktami zwyczajnie ustępuję miejsca.... Nawet w 9 mcu kiedy mi samej bywa ciężko. Zazwyczaj ludzie są bardzo zdziwieni, ale po cichu liczę na to, że dobra karma wraca. I tak niestety będę sobie liczyć... kilka dni temu poprosiłam panią na stoisku mięsnym w kauflandzie czy może mnie obsłużyć bez kolejki bo kiepsko się czuję( kto robi tam zakupy wie co się dzieje jak jest promocja).... Pani oczywiście podała mi produkty, za to zbulwersowana młoda kobieta w tej kolejce bardzo głośno skomentowała, że ciąża to nie choroba. W tym momencie Pani sprzedawczyni powiedziała jej, że być może mam powód żeby poprosić o obsługę​ poza kolejką. Ja spojrzałam na tę kobietę jak na idiotkę i pobiegłam do kasy, a potem szybko do wc... akurat Maluch tamtego dnia mnie nie oszczędzał:)

2017-08-18 14:23

Zgadzam się z Wami dziewczyny, z tymi prawami kobiet w ciąży to ciężko. Mi zdarzyło się kilka razy, że zostałam przepuszczona w kolejce w sklepie, najczęściej właśnie tak jak piszecie przepuszczają młode mamy z dziećmi. Ale zazwyczaj jest tak, że wszyscy udają, że nie widzą brzuszka - nawet teraz kiedy jestem w 9 miesiącu, dobra może i mój brzuch do największych nie należ ale bądź co bądź widać go i nie ma wątpliwości, że tak mieszka drugi człowiek... Zdarzyło się natomiast, że kasjerki przepraszały, że nie zawołały poza kolejką, że nie zauważyły, ale to było wcześniej, kiedy brzuszek jeszcze się tak nie \"rzucał w oczy\" i mówiły, żeby następnym razem podchodzić bez kolejki zwyczajnie.

2017-08-18 10:15

Mama_Ola podziwiam odwagę w Lidlu! Ale Pan zachował się bardzo niekulturalnie. Niestety sama wiele razy doświadczyłam takich sytuacji, gdy kobiety i mężczyźni widzący mnie idącą do kasy nagle przyspieszali, żeby tylko zdążyć przede mną i szybciej zapłacić za zakupy. W szoku byłam, zwłaszcza że takie zachowanie najczęściej zdarzało się u starszych osób, często mających już swoje dzieci. Ku zdziwieniu, najczęściej ustępowali mi miejsca, czy przepuszczali w kolejce do kasy, młodzi ludzie! Albo młode matki z dziećmi. Warto być świadomym, że będąc w ciąży mamy swoje prawa. Nie przywileje, tylko właśnie prawa. Ale cóż, wykłócać się nie lubię, więc jeśli ktoś mi ustąpił miejsca, to z tego korzystałam, jak nie to stałam i czekałam swoje i tyle. Zgodzę się z Wami, że personel powinien sam prosić kobiety w ciąży na początek kolejki. Z takim zachowaniem spotkałam się kilka razy w Biedronce i zawsze w Rossmannie, tam kobiety już z daleka wołają do siebie do kasy:)

2017-08-18 09:27

Ojć, biedna Pani... To jest właśnie to ryzyko, że często ciężko ocenić czy ktoś jest w ciąży... No chyba, że to końcówka ciąży i widoczny brzuszek (ja mam taki), ale przecież nie wszystkie mamusie taki mają.

2017-08-18 09:02

Też jestem za tym, żeby personel zwracał na to uwagę. Tak jest przynajmniej w Rossmanie, ale raz byłam świadkiem jak Pani w kasie wołała Panią bez kolejki, bo jest w ciąży, ale się okazało, ze ta Pani nie jest w ciąży.

2017-08-17 19:20

Ewelka, ja też mam wrażenie, że jestem w ciąży bardziej asertywna i bardziej \"dbam o swoje\". A ten facet w Lidlu i brak reakcji ze strony obsługi (tylko ludzie w kolejce zareagowali) tak strasznie mnie wkurzył, że wróciłam do domu i pełna emocji napisałam zamaszystego maila do Lidla i wiadomość na priv na Facebooku. Oczywiście do tej pory mi nie odpowiedzieli, ale poczułam się lepiej z tym, że zwróciłam im uwagę. Jestem zdania, że personel w takich sklepach powinien zauważać ciężarne w zaawansowanej ciąży i przepuszczać je bez kolejki, czy to się innym kolejkowiczom podoba, czy nie.

2017-08-14 10:03

Mama_Ola brawo za akcję w lidlu :) Też miałam tam kilka przygód, najlepsi są Ci którzy niby udają że Cie nie widza, a nie mogą oderwać wzroku od Twojego brzucha :/ W tej kwestii wydaje mi się, że zrobiłam się w ciąży bardziej waleczna :) Niedawno jechałam pociągiem i w te największe upały trafił mi się przedział bez klimatyzacji, byłam pewno, że zemdleję i zaczęłam rozmawiać z konduktorem i okazało się, że jest dużo wolnych miejsc w innym, nowszym przedziale - przed ciążą nie wiem czy bym w ogóle sie w tej kwestii odzywała.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna