result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (193 Wątki)

Karmienie piersią a odbijanie

Data utworzenia : 2017-09-12 19:02 | Ostatni komentarz 2019-09-19 08:02

Mama_Ola

1996 Odsłony
105 Komentarze

Mamusie, już w jednym wątku pisałam, że karmię maluszka piersią i pozwalam mu spać wtulonemu we mnie, gdy przy piersi zaśnie. Mam tylko jeszcze jedną zagadkę: Co z odbijaniem? Jeśli maluszek je podczas kangurowania i potem zasypia na moim brzuszku, to się nie martwię, bo wiem że wszystkie niepotrzebne bąbelki powietrza same się w takiej pozycji usuną. Ale co zrobić, gdy karmię na siedząco? Budzić synka, aby mu się odbiło? Przyznam szczerze, że w tej chwili tego nie robię, ale zaczynam martwić się o kolki (troszkę na zapas). Ostatnio czytałam, że dzieci karmione butelką zawsze muszą być \"odbite\" po jedzeniu, a te karmione piersią niekoniecznie. Jakie Wy macie doświadczenia w tym temacie - budziłyście swoje Maluszki, aby im się odbiło?

2017-09-12 19:36

Moja córka wgl nie ma kolek a jak ma to nawet nie wiemy też na początku jej nie brałam do odbicia ale m.in dlatego że nie orientowalam się w tym do końca i dopiero położna środowiskowa mi pokazala jak i wgl. Dla mnie to nie kłopot wziąć dziecko na sekunde na rece aż się odbije bo raczej następuje to szybko. Dzieko ma wtedy lepszy sen bo nic nie meczy i może dłużej spać także według mnie lepiej dać dziecko do odbicia. Będzie spokojniejsze i kołki też może mieć mniejsze albo wcale. A tym że spi i nie chcesz budzić nie przejmuj się jak ma spać to będzie spało dalej ;), albo odbije się przez sen, tak też się zdarzyło mojej córeczce. Powinno się ok 5 min trzymać dziecko i czekać aż się odbije a jak nie odbije to można odłożyć spokojnie :p