Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Miesiączka przy karmieniu piersią

Data utworzenia : 2018-09-05 11:21 | Ostatni komentarz 2019-01-02 10:40

Aiisa

3065 Odsłony
61 Komentarze

Założyłam nowy wątek gdyż nic nie znalazłam na ten temat A szczerze mówiąc w zasadzie nie wiem jak mam rozumieć ostatnia miesiączke. Wiem że miesiączka w czasie karmienia piersią może się spóźniac trochę i może być różna przez to że hormony trochę inaczej działają ale ostatnio miałam regularne miesiączki cykl 32 dniowy no i spoznila mi się miesiączka całe 10 dni po czym się pojawiła i była całe 3 dni tyle że ja zwykle mam 5 lub 6 dni miesiączke do tego dziwna była ta miesiączka było dużo śluzu wraz z krwia i na początku to raczej był różowy okres tak jakby dopiero pod koniec 2 dnia zrobił się bardziej czerwony ale byl jasnoczerwony nie było żadnych szczątków jajeczka jak zwykle itd i tak się zastanawiam czy któraś z Was tak miała? Zastanawiałam się nad testem ale jak przyszła miesiączka to sobie darowalam A teraz się zastanawiam czy aby nie pójść do ginekologa. Długo nad tym myślałam i na początku sądziłam że to może faktycznie wina tego że karmię dlatego taka dziwna ale z drugiej strony karmię już długo i miesiączke też już mam od dłuższego czasu w zasadzie była regularna i już sama nie wiem co o tym myśleć mam.

2019-01-02 10:40

Kamila to nie jest tak ze podczas kaienia piersia nie ma miesiaczki. Wszystko zależy od hormonow. Ja po pierwszej ciazy nie mialam miesiaczki ponad rok cjhocuaz karmilam tylko 5 miesiecy, po drugiej dostalam po 9 miesiacach a synka karmolam 13. Teraz corka ma prawie 5 miesiecy i ja już dostalam oktes drugi raz.

2018-12-28 17:13

Dużo też zależy od organizmu mówi się że jak organizm jest gotowy udźwignąć 2 ciążę to zaczynają się cykle pomimo że karmi się piersią. Też bym radziła do ginekologa się udać bo to wina tabletek może być.

2018-12-27 10:39

Kamila nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc że bierzesz tabletki i krwawisz i plamisz a później, że myślałaś, że przy KP nie ma miesiączki. Jeśli krwawisz i plamisz większą część miesiąca to lepiej żebyś poszła do ginekologa i on powinien Ci zmienić tabletki na inne. Jeśli chodzi Ci o miesiączkę taka normalna to tak jak napisała Aisa samo karmienie piersią nie gwarantuje braku miesiączki. Na to kiedy pojawi się miesiączka po porodzie ma wpływ wiele czynników od częstotliwości karmienia aż po predyspozycje genetyczne. Tutaj na prawdę nie ma żadnej reguły.

2018-12-15 17:58

Kamila koleżanka tak miała okazało się że to wina tabletek że zły wpływ miały na organizm. Co do karmienia piersią to nie jest gwarancją że miesiączki nie będzie bo ja np karmię już ponad 1.5 roku za parę miesięcy będzie 2 lata A miesiączke dostałam jakoś 5 miesięcy po porodzie taka prawdziwa pierwsza dostałam po połogu . Są mamy które pi miesiącu czy dwóch dostają okresu i już normalnie miesiaczkuja A są mamy które dopiero jak odstawia dopiero dostają miesiączki i są też mamy które gdzieś przy karmieniu dostają nie od razu ale po paru miesiącach albo po parunastu dalej karmia ale miesiączka już jest

2018-12-14 22:24

Ja tak jak pisałam wcześniej.. dostałam pierwszy okres po porodzie dopiero po miesięcu jak odstawiłam Hanie od piersi. Jednak teraz z perspektywy czasu dopiero drugi okres mam taki \"prawdziwy\" jak przed ciążą. Do tej pory to bardziej plamiłam a teraz od dwóch miesięcy się po prostu ze mnie leje.. teraz mogę powiedzieć że mam okres. Chyba dopiero teraz mój organizm wrócił do normy po ciąży i porodzie.. po roku.

2018-12-14 22:01

Już 9 miesięcy karmie córkę piersią, biorę tabletki antykoncepcyjne i plamie i krwawię. Myślałam że jak się karmi piersią to miesiączki nie będę miała.

2018-12-09 23:03

Kasia w sumie tak A apropo dodatkowych możliwości mogą być to zaburzenia hormonalne np większą ilość prostaglandyn w okresie miesiączki przez co jest się bardziej czułym na bol dlatego występuje może też być że przysadka mózgowa nadmiernie działa i przez to różniez można odczuwać miesiączki bolesne. Mogą być Też zalegające zakrzepy i stąd bolesne miesiączki oraz oprócz miesniakow powodem boleantxh miesiączek mogą być guzy oraz może być zespół policystycznych jajnikow( PCO)

2018-12-09 22:39

Oprócz wspomnianych przez was powodów (endometriozy, tyłozgięcia macicy, problemów z tarczycą), ból może być spowodowany mięśniakami a także niedorozwojem szyjki. Aisa wyjątek potwierdza regułę.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna