result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (193 Wątki)

Operacja plastyczna na wklesle brodawki

Data utworzenia : 2019-03-16 12:37 | Ostatni komentarz 2019-03-30 07:57

Milenawojcik

573 Odsłony
26 Komentarze

Czy są tutaj mamy które są po zabiegu wyciągnięcia wkleslych brodawek za pomocą operacji plastycznej?albo któraś z Was o tym myślała?5mies temu urodziłam synka, miałam nieplanowane cc i pokarm pojawił się dopiero w 3dobie, do tego mam wklesle brodawki.Pielęgniarki zamiast pomoc mi prawidłowo przystawic synka do piersi mówiły że każda matka wie jak zrobić bo to instynkt i wolały dać mu mleko modyfikowane. Byłam załamana dopiero jak mieliśmy wychodzić do domu trafiłam na inną zmianę i młoda polozna przyszła do mnie wysłała męża po silikonowe nakładki. Cierpliwie pomogła mi odstawić małego do piersi i się udało.Bylam szczęśliwa niestety karmilam tak tylko 4mies bo pokarm zanikl.W przyszłości chcielibysmy mieć jeszcze jednego bobaska.Jednak boję się że tym razem będzie tak samo.Kiedy byłam w ciąży i miałam robione usg piersi lekarz zaproponował że niektóre panie decydują się na zabieg wyciągnięcia wkleslych brodawek, niestety tylko prywatnie i koszt zabiegu to od 1500do 3000zl.Caly czas myślę o tym jednak boję się że podczas zabiegu może dojść do przecięcia kanałikow mlecznych. Lekarz zapewniał mnie ze to bezpieczny zabieg i coraz więcej kobiet się decyduje. Co o tym myślicie?

2019-03-30 07:57

Silver fakt nie są zle i ratują nie raz laktacje w sensie początki ale trzeba używać z głową i bez powodu lepiej sobie ich nie stosować.

2019-03-29 23:38

Popieram was, jeśli używać nakładki to w ostateczności jeśli inne metody zawiodą najlepiej przy pomocy doradcy laktacyjnego. Przy nakładkach stymulacja może być niedostateczna, nie są w pełni wysyłane informacje do produkcji bo np nie ma kontaktu ze ślina dziecka. Oczywiście nakładki nie są złe, sama dzięki nim karmiłam przez jakiś czas.

2019-03-28 22:33

No i warto pamiętać że najlepiej nie próbować na własną rękę stosować tylko wlansie z doradcą i na początku po porodzie nie koniecznie od razu trzeba mieć te kapturki bo położne mówią itd tylko próbować nauczyć dziecko bez A najlepiej poprosić do cdl już wtedy w szpitalu o ile posiadają pomóc laktacyjna.

2019-03-28 21:46

Ja oczywiście zgadzam się z Michaliną i uważam, że jeśli inne sposoby zawodzą to można spróbować karmić przez nakładki. Ale trzeba pamiętać, że w nakładkach pierś nie jest dostatecznie stymulowana. Michalina już napisała a ja powtórzę, jeśli już zaczynamy stosować nakładki to najlepiej pod okiem doradcy laktacyjnej i razem z nią powinnyśmy starać się jak najszybciej z nich zrezygnować.

2019-03-28 09:52

Otóż to i one mogą też przyczyniać się do zanikania mleka w sensie zmniejszenia ilości bo trzeba pamiętać że ślina dziecka też przekazuje piersiom pewne informacje co do produkcji mleka itd niekiedy mamy mogą karmić tak nawet i 2 lata Ale niekiedy dzieje się tak że mleka mniej jest właśnie przez nakładki .

2019-03-28 08:16

Dokladnie tak, niestety, jest to warstwa ktora izoluje jednak troche brodawke przez co ona nie otrzymuje tyle impulsow jaby mialo to miejsce bez nakladek - czasami ta stymulacja moze byc niewystarczajaca.

2019-03-27 16:03

Zgadzam się z michuni bo niekiedy mogą powodować że mleko będzie zanikac gdyż nie będą przekazywane odpowiednie bodźce do piersi że trzeba produkować.

2019-03-27 13:47

Jesli inne opcje zawioda, to ok, lepiej karmic z nakladkami niz nie karmic wcale... ale one nie sa generalnie jakims szczegolnie dobrym rozwiazaniem i na dobra sprawe powinno sie je wprowadzac i schodzic z ich uzywania pod opieka doradcy laktacyjnej. Inaczej mozna sobie narobic wiecej szkody niz pozytku.