Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Zdrowie (622 Wątki)

Gorączka

Data utworzenia : 2017-08-19 18:06 | Ostatni komentarz 2019-05-15 18:56

Justyna94

1855 Odsłony
29 Komentarze

Witam drogie mamy ponownie wczoraj mój synek Hubert miał szczepienie no i od wczoraj po szczepieniu utrzymuje się goraczka podałam mu teraz Apap dla dzieci Forte ponoć to pomaga czy goracza powinna spaść do tego dzisiejszej nocy nie dał rady spac przez tą goraczkę.Jak wasze dzieci reagowały po szczepionkach czy mozna podawac dla dzieci takie syropki na goraczke po szczepieniach

2017-08-21 09:48

P.S. Bardzo ważne jest także, aby maluszek dużo pił, gdy ma gorączkę - trzeba uważać na odwodnienie. Ja też nigdy nie stosowałam metod \"chłodzących\" na gorączkę, typu zimne kompresy czy kąpiele, ale właśnie - nauczona przez moją mamę i babcię - raczej metody \"grzewcze\". To znaczy owijałam maluszka w kocyk czy kołderkę pozwalając mu się wypocić. Teraz, gdy synek jest starszy i zdarza mu się zagorączkować, to przygotowuję mu także kąpiel, ale w temperaturze gorączki - nigdy zimną.

2017-08-20 22:21

u nas nigdy nie pojawiła sie gorączka ( całe szczęście ) no ale róznie dzieci reaguja my na gorączke ibufen

2017-08-20 07:42

Jeśli gorączka przekroczy 38,5 to oczywiście musimy ją zabijać. Niestety po szczepieniu może być nawet kilka dni. Musisz uważnie obserwować maluszka czy nie ma jakichś innych skutków ubocznych po szczepieniu a jeśli coś jeszcze Cię zaniepokoi to od razu do lekarza. Czasami skutki uboczne szczepienia są bardzo groźne dla maluszka.

2017-08-19 21:10

Justyna moja córka po szczepieniach tylko raz lekko gorączkowała, podałam jej wtedy paracetamol dla niemowląt. Ogólnie pielęgniarka szczepiąca mówiła, że po szczepieniu takie skutki mogą być i jak najbardziej można podać lek przeciwgorączkowy. Polecała mi również czopki Vibrucol oraz okłady z wody i sody oczyszczonej na opuchliznę po szczepieniu (na pół szklanki letniej wody 2 łyżeczki sody). Ja stosowałam ten paracetamol i okłady, które szybko zmniejszały opuchliznę po szczepieniu.

2017-08-19 21:08

Justyna, generalnie gorączka może pojawić się u dzieci nawet do dwóch dni po szczepieniu (i utrzymywac się kilka dni), także nie jest to niepokojący syndrom - nie martw się! Jeśli chodzi o syropki, to nie wiem jak duży jest Twój synek, ale my podawaliśmy naszemu synkowi Nurofen Forte (podobny do Apapu, o którym piszesz) dla dzieci, który zawsze pomagał i obniżał gorączkę. Ten syropek jest jednak wskazany dopiero od 3-go miesiąca życia - wcześniej zawsze mieliśmy na podorędziu czopki dla niemowląt, ale nie musieliśmy na szczęście ich używać. Teraz dostępny jest także syropek Pedicetamol dla noworodków od pierwszych dni życia. Mój szwagier jest lekarzem i zawsze powtarza, że niepokoić się należy, gdy maluszek dostał dawkę leku / syropku, a gorączka nie spada lub nawet rośnie. Wówczas najlepiej udać się do lekarza, albo najbliższego szpitala. Dodatkową metodą polecaną przez niego, jeśli z maluszkiem jest źle, to poza jak najszybszym udaniem się do specjalisty jest stosowanie zamiennie w międzyczasie w odstępach dwugodzinnych syropu dla dzieci i czopków na zbicie gorączki - ale to w naprawdę ciężkich przypadkach. Co ważne, u dzieci gorączka do 38, 5 stopni traktowana jest jako stan podgorączkowy i wielu lekarzy zaleca nie podawać wówczas żadnych leków na jej zbicie. Przyznam jednak szczerze, że zdarzało nam się podawać lek synkowi, gdy miał miał nieco mniej niż 38,5 stopnia na termometrze i uznawaliśmy, że sytuacja tego wymaga (był spokojniejszy, mniej się męczył, usypiał) - ale chyba każdy najlepiej zna swoje dziecko i wie jak ono reaguje na lekarstwa lub ich brak. Poobserwuj synka i sprawdzaj mu temperaturę co jakiś czas. Jeśli rośnie np. 40 minut po tym, jak podałaś lekarstwo, skontaktuj się z lekarzem. Jeśli spada po leku, to myślę, że gorączka powinna niebawem przejść, ale dla własnego spokoju w poniedziałek możesz się umówić ze swoim pediatrą, aby obejrzał malca. P.S. Nie stresuj się także, jeśli gorączka spadnie, a pojawi się wysypka. Nam się tak raz zdarzyło właśnie po szczepieniu. Podobno u dzieci to całkiem normalny objaw. Ale wówczas także chyba lepiej byłoby się spotkać z pediatrą.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna