Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Zdrowie (624 Wątki)

Refluks - jak wygląda z nim życie ?

Data utworzenia : 2017-11-15 20:12 | Ostatni komentarz 2017-11-24 15:26

Amelia88

1199 Odsłony
17 Komentarze

Witam Drogie Mamy. U córki zdiagnozowano refluks, ma nieco ponad 4 miesiące. Jak narazie niezbyt utrydnia jej to życie, jednak wiem, że schody zacznął się przy rozszerzaniu diety. Nie zamierzam robić nic bez konsultacji z lekarzem jednak chciałabym dowiedzieć się jak wygląda Wasza dieta i leczenie tej przypadłości ? Czy to prawda, że można z tego wyrosnąć ?

2017-11-24 15:26

Dokladnie rub jak opisala Kasia S u mnie pediatra rozpoznawala i synka bo ciagle mial problemy z brzuszkiem a juz nie mowiac jak synek bardzo ulewal i pedoayra podejrzewała refluls i na poczatku mowila ze to razem z dojrzewaniem ukladu pokarmowego synkowi tez bedzie przechodzilo ale potem okazalo sie ze az taki refluls to bie byl..doktorka mowila ze dzieci bardzo czesto ulewaja tez przez to ze dziecko szybko przyzwyczaja sie do piersi, bo my matki czasem mamy tak ze jak dziecko bardzo placze. To odrazu myślimy zw dziecko jest glodne i podajemy piers na zawolanie i dziecko tez czasem sie najada a potem ulewa doktorka mowila zebym robila przerwy od jedzenia i zebym karmiła po ok. Min. 2godzinach nie wczesniej i ze z wiekiem dziecko przestanie ulewac i podobnie jest z refluksem. Chociaż slyszalam ze jak jest jakis gorszy refluls to sie operuje ale dokladnie nie wiem jak to jest...ale na penwo jetses pod stało opielkale lekarzy i będzie wszystko dobrze.

2017-11-23 12:27

Dokładnie refluks a ulewanie to dwie inne rzeczy. Jeśli Maluch ulewa to najprawdopodobniej za dużo zjadł a poza tym pomiędzy przełykiem a żołądkiem ma nie wykształcona do końca taka zapadkę ktora się nie domyka i powoduje ulanie. Układ pokarmowy dojrzewa i dziecko przestaje ulewać. Jeśli u was jest zdiagnozowany refluks to karm maluszka mniej a częściej, główkę niech ma zawsze troszeczkę wyżej, pod nogi łóżeczka podłoż książki żeby główką była wyżej, po jedzeniu odbijaj malucha, kładz w łóżeczku na boczku. A jeśli chodzi o rozszerzanie diety to spokojnie. Zalecenia są żeby zacząć rozszerzać po 6 miesiącu więc masz jeszcze na to chwilę czasu. A istnieje szansa że refluks minie.

2017-11-22 10:27

Mój synek przykładowo bardzo ulewał... Karmiony piersią... Aż wątpiłam czy coś w ogóle trawi czy będzie przybierał bo ci zjadł do ulewał aż pieluszki i wszystko było mokre, ale przetrwaliśmy ten trudny okres, synek mimo wszystko przybierał na wadze i sytuacja się unormowała bez dokarmiania, bez wizyty u pediatry... Daliśmy radę, ale nie było podejrzenia refluksu

2017-11-22 08:39

Dokładnie, ulewanie a refluks to dwie różne sprawy. Aczkolwiek właśnie obfite ulewanie skłoniło do takich własnie podejrzeń. U nas na szczęście skończyło się tylko na podejrzeniach. A z ulewanie po prostu minęło. Mam nadzieję, że u Was maluch z tego wyrośnie, bo to nic przyjemnego.

2017-11-19 04:47

Iza ulewanie to nie refluks to dwie różne rzeczy ;) refluks to bardziej jak choroba. A ulewanie masz jeśli dziecko np za dużo zje. Dzieci mają malutki żołądek i nie raz są jeszcze pełne, Płaczą z innego powodu a np dostaną znowu mleczka i mają za dużo. Różnie są powody ulewania, jednak refluks różni się od tego. Przez refluks mogą być problemy z ulewaniem ale są to dwie inne rzeczy. ;) także z ulewaniem spokojnie powinno Ci się unormowac. Moja malutka też dużo ulewala a teraz je jak lakomczuszek i już rzadko kiedy uleje. A zaś jak refluks to nie wiadomo czy ustanie, trzeba pilnować dziecka i uważać i najlepiej leczyć w jakiś sposób by problemy znikły bo nie raz męczy dziecko długi czas. U dorosłego też jest problem bo sama miałam i to dosyć długo chodziłam po lekarzach i nikt nie potrafił mi pomóc. Jeden wspomniał o specjalnej diecie ale nie stać mnie na to. Więc sama się ogarnelam ograniczalam produkty tłuste brałam tabletki na nadkwasowosc żołądka i z czasem ustalo chodź bywa tak że wraca. ;)

2017-11-17 13:28

Przez refluks dzieci mają problem z ulewaniem. Niestety coraz wiekszej ilosci dzieci to dotyczy. W 1 miesiacach refluks u maluszków jest fizjologiczny, natomiast pozniej, zaczynaja sie schody. Po 1 lepiej jest dawać mniej pokarmu ale czesciej, aby bruszek nie był przepelniony. Po 2 zawsze nos dziecko do odbicia po jedzeniu po 3 staraj sie aby zawsze miało głowkę wyżej, najlepiej sprawdza sie klin pod materac badz grube ksiazki polozone pod nogi lózeczka. po 4 staraj sie opgraniczyc ruch od razu po jedzeniu, najlepiej aby dziecko po jedzeniu odpoczelo 10-15 min. Co do rozszerzania diety, nie martw sie na zapas ;) Oczywiscie najlepiej w tym przypadku rozpoczac diete minimum po 6 miesiacu zycia, wszystko po konsultacji z lekarzem. Ale nie martw sie tak jak pisalam na zapas, dzieci z tego czesto wyrastają ;)

2017-11-17 10:57

U nas najgorsze nie było ulewanie tylko czkawka, która często napadała Zuzkę i było widać, że mocno się przy niej męczy więc wolałam to zgłosić. Teraz muszę przyznać, że całkowicie zniknęła po podawaniu leków, w nocy również już nie ulewa tylko oodczas intensywnej zabawy ( mam bardzo ruchliwe dziecko :D ) jej się zdarzy ulać. Zniknęły też problemy z kolką i biegunką także myślę, że dobrze zrobiłam. Długotrwałe podawanie tego syropu nie odciśnie na niej żadnych konsekwencji według pediatry więc nie żałuje.

2017-11-17 07:39

Mój syn również strasznie ulewa, ale myślę że to samo minie i na razie nie zglaszam tego pediatrze. Zawsze pilnuje, żeby po jedzeniu mu się odbiło. Główkę ma też podczas jedenia nieco wyżej. Po jedzeniu kładę go zawsze na bok i pilnuje go.. Niestety też się przekreca, wiec wolę troche przy nim posiedzieć i go obracać. Pod główką ma też pieluszke tetrowa, gdy mu sie uleje tetra to wchłonie a ja ją wymienię na świeżą tak żeby nie spał w mleku :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna