Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Zdrowie (622 Wątki)

Oznaczenie poziomu witaminy D u Maluszka

Data utworzenia : 2018-10-22 11:27 | Ostatni komentarz 2018-12-14 00:05

Mama_Gratki

1005 Odsłony
19 Komentarze

Drogie Mamy, moja córa ma 6 miesięcy i mogłabym zwiększyć jej dawkę wit D z 400 j na 600 j. Pod uwagę biorę też okres jesienny i mniejszą ilość słońca. Martwią mnie niedobory tej witaminy, które powodują bardziej niż zwykle płaską główkę z tyłu, na czole mogą pojawić się wypukłe guzy, może wydłużyć się czas zrastania ciemiączka. Oprócz tego, może pojawić się krzywica oraz słabość mięśni (rozlewający się brzuszek). Najlepiej przed zmianą dziecku dawki wit D byłoby zrobić w laboratorium badanie oznaczające poziom wit D. Stąd moje pytanie: dostałyście skierowanie na oznaczenie poziomu wit D? Byłam u kilku pediatrów i jeszcze żaden mi nie zaproponował, podawałam do tej pory 400j, ale córa skończyła pół roku. Niebawem wybierzemy się do pediatry i poproszę o skierowanie, ale zastanawiam się czy lekarz może uznać, że jest ono zbędne? Znalazłam cennik tego badania gdybym musiała zdecydować się prywatnie i tak: Pyrylinks D w moczu 90 Witamina D3 metabolit 1,25(OH)2 250 Witamina D metabolit 25(OH) 60 zł Po pierwsze, te badania są dosyć drogie, po drugie aż trzy badania mają w nazwie wit D. Poszukałam o każdym z nich kilka słów żeby wybrać to odpowiednie i pierwsze bym odrzuciła bo: 1) Pyrylinks D w moczu. Oznaczenie w moczu markera resorpcji kości – dezoksypirydynoliny (DPD), przydatne w diagnostyce i monitorowaniu chorób metabolicznych kości oraz w ocenie leczenia antyresorocyjnego 2) To badanie oznacza poziom aktywnej formy wit D. 3) To badanie oznacza poziom nieaktywnej formy witaminy. Według kilku źródeł najlepiej jest wykonać badanie oznaczające poziom nieaktywnej formy wit D, czyli badanie na mojej liście numer 3 - koszt: 60. Tylko oznaczenie poziomu nieaktywnej formy wit D3 podaje informację o wypełnieniu magazynów wit D. Z wynikami udajemy się do lekarza, przyjmujemy zaleconą dawkę, a po trzech miesiącach kontrolnie wykonujemy to samo badanie. Czy Waszym maluchom robiłyście to badanie na NFZ? Kiedyś chciałam sobie oznaczyć poziom, poinformowano mnie, że nie mam objawów niedoboru i tyle. Znalazłam informację, ze to badanie jest zbyt drogie by zlecać je każdemu bez wyraźnej przyczyny, ale co z małymi dziećmi?

2018-12-14 00:05

Kasia to prawda niektórzy lekarze nie są skłonni wystawiać skierowań pomimo że mogą nawet ale fakt nie każdy lekarz może wystawić wszytskie skierowania. Lekarz pediatra ma pulę które są refundowane jak wystawi jest lista jakie może wystawić i będą na NFZ i są listy jakie mogą lekarze specjaliści wystawić na NFZ badania A jak coz czegoś nie ma na liście to trzeba prywatnie zrobić.

2018-12-13 21:24

Kasiu, w tym punkcie, w którym robiłam to pieniądze by przepadły bo w jednym pokoju dokonujesz wpłaty, pani drukuje naklejki i wysyła dane przez system, a dopiero w drugim pobiera się krew. Więc jak się nie uda to trudno. Dlatego z maluszkiem nie warto za dużo planować bo może nie udać się pobrać wystarczającej ilości krwi

2018-12-10 23:10

Mama lekarze często nie widzą podstaw. W niektórych przychodniach nawet jeśli nic się nie dzieje to nie dają skierowania na mocz czy morfologię. Ja po wizycie u neurologa miałam wykonać Córce na prawdę wiele badań i gdyby nie fakt że neurolog napisała je w zaleceniach to nie wiem czy nasza pediatra dała by nam na nie skierowanie. Dała na to co mogła ale nie na wszystkie więc i tak miałam na prawdę sporo do dopłaty. Poziom witaminy D też określałam i płaciłam bodajże 68 zł. Aisa niestety nie kazdy lekarz może i chce wypisać skierowanie. Mama u nas też było sporo badań i panie widziały ile mniej więcej udało się pobrać krwi i wiedziały czy uda się nam zrobić wszystko. Gdyby się nie udało pobrać odpowiedniej ilości krwi też nie płaciłabym za wszystkie.

2018-12-10 07:31

Aissa chodzimy i prywatnie i na nfz a skierownia nigdy nie dostalismy caly czasnrobimy prywatnie ..

2018-12-09 09:07

Oliwcia A prywatnie chodzicie z córką do lekarza bo lekarz prywatnie nie wystawi skierowania na NFZ czasem się zdarzy jak lekarz ma kontrakt z NFZ też ale raczej nie ma co liczyć. Natomiast jak chodzicie do lekarza na nfz to już powinniście dostać skierowanie na nieodpłatne badania od specjalisty.

2018-12-08 15:57

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym badaniem, ponieważ lekarze mówią, że przepisać mogą, ale jak widzą wskazania. Zwykle ich nie widzą, a te które są, są niewystarczające. Nie jest to bardzo duży koszt jeśli chodzi o NFZ - tak mi się wydaje :) Dziewczyny, robiłam kilka badań prywatnie i cieszę się, że akurat wtedy nie wykupiłam wit D bo nie wszystkie z listy zrealizowano, ponieważ nie dało się córce pobrać wystarczającej ilosci krwi. Dlatego jak chcecie zrobić kilka badań na taz to upewnijcie się czy zostanie Wam zwrócony koszt za badanie, które w rzeczywistości nie zostanie zrealizowane.

2018-11-27 23:05

My badamy poziom witaminy d3 regularnie ze wzgledu na kamoce nerkowa i inne problemy u coreczki badania robimy prywatnie a koszt u nas to 90 zł ... Bedac pod opieka poradni noworodka w szpitalu badania te mielismy robione nie odplatnie ... Co do zwiekszania dawek witami ny to Mamusie pamketajcie zawsze sprawdzic wczesniej jej poziom u nas przy najnizszej dawce 400 corcia miala juz poziom trujacy ... Czytam ze piszecie o tym iz specjalista moze dac skierowanie niestety u nas pomimo mega wahan poziomu oraz kamicy nerkowej nie mmay takiego skierowania i za wszystko placimy prywatnie (przy kamicy nerkowej wysoki poziom d3 powoduje narastanie kamieni )

2018-10-27 12:43

dzięki dziewczyny. Niby koszt nie jest duży, ale biorąc pod uwagę, że wiele badań jestem zmuszona wykonać prywatnie to dowiaduję się, może akurat jakieś jest finansowane ze środków NFZ. Tak jak pisałam w pierwszym poście, zdecyduję się na Witamina D metabolit 25(OH) choć w laboratorium spróbuję potwierdzić mój wybór. Druga sprawa: czy pora wykonania tego badania ma znaczenie?

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna