Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Zdrowie (622 Wątki)

\"wbicie\"-zabkow mlecznych do dziaselka

Data utworzenia : 2019-01-28 07:41 | Ostatni komentarz 2019-02-09 23:25

ewciaos14

3972 Odsłony
25 Komentarze

Drogie mamy czy ktos z waszych dzieci lub ktos z znajomych dzieci mial taki wypadek ze wbil sobie zabki mleczne do dziasla? Jestem strasznie zalamana w sobote synek 5lat mial maly wypadek; bylismy na zakupach z mezem synkiem starszym (5lat) i z synkiem 4,5mc po powrocie do domu ja poszlam do sklepu obok naszego bloku a maz poszedl z synkami do klatki i tam na mnie czekal bo ja nie mialam kluczy a strszy synek 5letni poszedl juz sam pod nasze.mieszkanie a mieszkamy na 3pietrze wchodze do klatki a maz mowi ze synek chyba sie przewrocil bo placze a za chwile slysze jak piszczy i placze biegne a pn caly w krwi i schody i wszystko..szybko wzielam.i przepukalam.mu buzke i na pierwszy rzut patrze a on nie ma.w przodzie zabkow ale poszlam mu to przemylam..patrze a on prucz poranionej wargi ma wbite dwie gorne jedynki w dziasle tak wieksze polowe wydzwonilam wszystkie dentysty ale niestety w soboty nikt nie przyjmuje i nikt nie odbiera;-( dop dzisiaj gdzies pojdzieny..ale boje sie..troche czytalqm i tym to czasem nie ma wyjscia i trzeba bedzie je jakos wyciagnac z dziasel i wyrwac albo ze zeby moga wrocic na swoje miejsce po jakims czasie ale watpie jak one sa tak gleboko wbite tak mi zal synka;-( ledwo skonczyl antybiotyk na zapalenie oskrzeli mimo dalej okropnie kaszle to teraz mi goraczkuje tyle ze nie narzeka na bol...nie wiem co mam robic;-(

2019-02-09 23:25

Aiisa to faktycznie mialas przeżycie..Dziekuje za rady..jednak jesli będzie taka potrzeba to wezme z znieczuleniem..przekonalas mnie Aissa;-) w tyg. Idziemy na wizyte do chirurga czy wurywac..a juz się zagubiłam bo poszłam do dentystki z aynkiem i ona mowila o tych związkach stalych ze moga wyjść k Krzywe albo zolte;-( niestety nic juz mie zrobie ale mowila ze oczywiście ze mogą one same wyjść i ze mam nic z nimi nie robic one same zejda, dlatego juz się zgubiłam..zobaczę co jeszcze powie ten chirurg w tygodniu.

2019-02-05 22:20

Ewciaos powiem Ci z własnego doswiadczenia miałam rwane mleczaki 2 razy jeden raz ze znieczuleniem i jeden raz bez ten bez znieczulenia to koszmar do dziś pamiętam ta ferarna wizytę trzymało mnie 7 osób i dentystka wyrywala nie wspominam tego dobrze A ból jakiego doświadczyłam był coz nie do zniesienia kolejne 2 doby nic nie jadłam bo bolalo jedynie pilam przez słomkę Miałam też ze znieczuleniem i szczerze to mi w dziaslo babka dała i to praktycznie nie bolało więc osobiście bez znieczulenia nie polecam. Ja miałam tak że mi odpadła połowa mleczaka A druga połowa została w dziasle

2019-02-04 23:27

Ewcia ja bym wzięła znieczulenie. Nie koniecznie będzie to zastrzyk może bedzie to znieczulenie w żelu przecież są to tylko ząbki mleczne.

2019-02-04 21:52

Ewciaos mi sie wydaje, ze lepiej ze znieczuleniem. Bo nie wyobrazam sobie zeby mi zeby na \'zywca\' wyrywali. Ciezko stwierdzic jak synek zareaguje. Trudna sytuacja

2019-02-03 21:53

Aniam wlasnie zastanawiamy sie z mezem czy nie pojsc jeszcze do 3 co powie , maz mowi zebysmy poczekali ze moze mu sam wyjdzie a jak by sie cos pogarszalo czy ropialo to pojdzimy wyrwac. Wczoraj rozmawialam z muzynka ktora mowila mi ze jej syn jak mial 7lat mial wyrwanego mleczaka i mial z znieczuleniem to opowiadala ze jej syn tak plakal i rzucal sie jak dawali mu znieczulenie ze potem byl w takim starchu ze jak mu wyrywali to mimo ze juz go nie bolalo to byl w takim starchu ze plakal strasznie i rzucal sie przy wyrywaniu..i ona mowi z drugi raz go wziela bez znieczulenia to ze szybjo szybko poszlo i tylko raz plakal ale sama nie wiem czy bez znieczulenia to dobry pomysl.wiem ze igla moze lekko bolec ale wydaje mi sie ze wyrwanie zeba jeszcze bardziej...sama nie wiem..jak ponysle ze synek ma miec wyrwanego zabka to cos mi sie dzieje;-(

2019-02-03 21:39

Ewciaos strasznie mi przykro, ze to wszystko w jednym czasie... Mam tylko nadzieję, ze u Was lepiej. I wierze, ze bedzie dobrze. A takie wypadki niestety sie zdarzaja :(

2019-02-02 23:35

Aż ciarki przechodzą jak sobie to wyobrażam. Biedny. Takie szczęście że już w wieku kiedy zbliża się do wymiany zębów więc nawet jeżeli trzeba bedzie usunąć to niedługo wyjdą stałe. Ja bym poszła do jeszcze innego lekarza i zobaczyła co powie. Z tym że znieczulenie bedzie bardziej bolało to jakaś głupota, zawsze przed wkłuciem tej igły można posmarować dziąsło żelem znieczulającym i wtedy wkłucie nie boli. A robienie dziecku takich zabiegów na żywca może spowodować uraz psychiczny i będzie miało problem z pójściem do stomatologa nawet na przegląd czy zwykłą plombę bo będzie mu się kojarzyło ze strasznym bólem.

2019-02-02 13:53

Aisa chyba tak zrobie bo jeden mowi ze wystarczy tylko lekko pociagnac drugi ze wyrwac a w internecie maz wyczytal ze czasem same od siebie wracają na swoje miejsce z takimi przypadkami i nie wiem czy czekac puki sie nic synkowi nie dzieje a dop jakby sie cos dzialo to w ostateczności go wyrwac..ciezko powiedzieć jak co lekarz to inna wersja.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna