Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Zabawa (212 Wątki)

Niebezpieczne zabawki dla dzieci

Data utworzenia : 2017-07-27 10:49 | Ostatni komentarz 2022-01-10 08:39

ana134

2215 Odsłony
33 Komentarze

Ostatnio kupiłam dla swojego syna \"misia przytulaka\" na kiermaszu rzeczy ręcznie robionych. Dopiero kiedy wróciliśmy do domu zauważyłam, że miś oczy zrobione ma z guzików, które przyklejone są klejem na ciepło. Nie musiałam bardzo się trudzić żeby pozbawić misia oczek. Mój syn ma 5 miesięcy - jak wszystkie dzieci w tym wieku mocny chwyt i odruch wkładania rzeczy do buzi. Wole sobie nie wyobrażać jak mogła by skończyć się ta historia gdybym nie zwróciła na to uwagi. W związku z tym pomyślałam, że może warto podzielić się taką uwagą. Czy Wy drogie mamy macie informację na temat tego jakie zabawki mogą być niebezpieczne dla naszych maluszków i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Może miałyście podobna sytuację do mojej?

2022-01-10 08:39

Bardzo przydatny wątek mój syn również kiedyś dostał od kogoś z rodziny takiego pieska na baterie który chodzi szczeka piesek Kupiony był na pobliskim odpuście co prawda miał oznaczenia że jest on dla dzieci od 3 lat ale nie oszukujmy się że nie wszyscy patrzą na tego typu wskazania zabawki po prostu kupują Takie jakie im  się podobają piesek został u nas na jakiś czas natomiast od samego początku syn bawił się nim tylko i wyłącznie pod moim naprawdę ścisłym nadzorem zaczynając od tego że oczy po prostu mu latały bo były słabo zamocowane nos koniec końców mój mały kiedyś psu oderwał i dobrze że w sumie przy tym byłam bo równie dobrze mógłby wziąć go do buzi i połknąć dodatkowo w dole na brzuszku znajdowały się bateria na których to Pokrywka w ogóle nie miała śrubki mąż wkręcił mu tam swoją śrubkę Natomiast ta klapka i tak nie przylegała idealnie nigdy by dziecko dobrze się postarała to mogło by ją wygiąć i wyjąć baterię co również mogłoby skończyć się tragedię mimo tego że na piesku pisało że jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia to wydaje mi się że ta zabawka wykonana była tak źle że nawet i dlatego 3-letniego dziecka się nie nadaje syn  kilka razy pobawił się pieskiem powyglupial i w sumie momentem gdy udało mu się oderwać nos piesek powędrował automatycznie do kosza

2020-02-28 18:49

Tak warto na to uważać. Sama dostrzegłam że jedna z zabawek na macie Fisher Price jest też nie odpowiednia dla Maluszków. Jest tam taka zebra, która ma polarkowe zielone tło z tyło. I jak się okazuje te tło można ,,skubać". To znaczy, kiedy Maluch weźmie je do buzi to kawałeczki odpadają. 

2018-04-23 09:14

Madzia nawet te z atestem warto sprawdzac my kupujemy i dostajemy zabawki z a testami które są przeznaczone dla danego wieku dziecka ale i w nich czasem są rzeczy dość groźne np w takiej kostce były klocki za małe moim zdaniem dla roczniaka bo mógł całego włożyć do buzi z powodzeniem.

2018-04-23 08:42

Na szczęście u nas przeważnie córka dostaje zabawki z atestami i że tak powiem \"porządne\", ale mamy też znajomych, od których wiecznie są jakieś chińskie badziewie, jak była mała dostała gryzak taki do lodówki. Dobrze, że mnie coś tknęło, bo się z niego lekko sączyła zawartość.... Już wolałabym żeby dostała po prostu kolorowankę czy kredki, byłaby bardziej zachwycona, niż z większej zabawki a mizernej jakości.

2018-04-21 11:22

Dokładnie, teraz uważam ze lepiej takich zabawek dziecku nie dawać. Zbyt dużo ryzykujemy

2018-04-20 22:46

ja też zawsze oglądam i sprawdzam czy się trzyma jeśli są to jakieś drzwiczki np w autku itd.

2018-04-20 21:08

Mama_Gratki znam to z własnego doświadczenia. Dostaliśmy w prezencie taki zestaw do kąpieli, widziałam już na pierwszy rzut oka że nie jest specjalnie dobrej jakości były w nim plastikowe piłki i kaczki do pływania. Córka bawiąc się piłką uszkodziła ją i na dodatek utknął jej palec. Dużo najadałam się strachu, wszystko wyrzuciłam później. Teraz uważnie przeglądam co jej kupuję lub co dostaje od innych.

2018-04-20 16:04

Zwracam uwagę na zabawki plastikowe do wanny - takie co pływają. Bratanek w ciągu kilku sekund urwał nogę żabie i próbował włożyć do buzi. Uważam, że dla bezpieczeństwa warto sprawdzać atesty i trzymać się zaleceń co do wieku dziecka

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna