Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Zabawa (212 Wątki)

Higiena zabawek dla niemowlaka

Data utworzenia : 2017-07-31 08:17 | Ostatni komentarz 2022-01-29 18:09

anka_01

4292 Odsłony
111 Komentarze

Dbacie o higienę zabawek? Czy raczej wyciagacie z pudełka i dajecie dziecku od razu? Wiecie że higiena zabawek jest bardzo ważna, dziecko próbuje smakuje poznaje i często wkłada do buzi co tylko mu się napatoczy. My jesteśmy przed tym etapem, ale raczej aż tak tego nie stosuję. Wypralam wszystkie materiałowe rzeczy, szmtaki sensoryczne itd ale do reszty zobaczymy jak będzie. pewnie przegotuje wodę i postaram się chociaż trochę wyparzyc z tych nowości co tylko będzie się dało a wy jak podeszlyscie do tego etapu?

2017-07-31 15:46

U nas zamrażarka jest bardzo popularna ;) Miki ma alergię na roztocza, a przecież kilka ulubionych pluszaczków po prostu MUSIAŁAM mu zostawić, więc raz na jakiś czas pranie, a potem woreczek i do zamrażarki na noc. Mam już nawet jedną szufladę zawsze wolną tylko do takich celów ;)

2017-07-31 15:14

Pewnie, w zamrażarce mozna odkazac szczególnie pluszaki :)

2017-07-31 13:43

Sprawdza się również sposób z chowaniem niektórych zabawek do zamrażarki która niektóre potencjalnie niewidoczne zagrożenia potrafi usunąć

2017-07-31 11:48

My juz kupiliśmy troche pozytywek, grzechotek i zabawek edukacyjnych, bonie moglismy sie z mezem oprzeć :) kilka rzeczy dostalismy takze używanych. Ja robie podobnie jak Mama Ola - mam ekologiczne mydlo z mlodego jęczmienia (nie kupowałam specjalnie, dostajemy z pracy od szefowej prezenty ekologiczne) + gabeczka i porządnie umylam wszystko. Ja dodatkowo czyszcze plastikowe zabawki spirytusem, mozna tez woda utleniona - takie spaczenie z pracy, bo tam musimy miec wszystko sterylne :) jak malutki sie urodzi wszystko wyczyszcze znowu spirytusem i co jakis czas bede tak je odkazala. Oczywiście zalanie wrzątkiem tez eliminuje bakterie, wiec tak bede robila z gryzakami, ale ich jeszcze nie mamy :)

2017-07-31 10:29

U mnie wszystkie gryzaki i grzechotki przeszły kąpiel we wrzątku przed użyciem;) mam też specjalny płyn do mycia akcesoriów dziecięcych, więc korzystam i myje te zabawki. Mamy w domu kota, więc zawsze syn dostaje wyparzoną zabawkę do ręki, bo przy takim zwierzu nigdy nie wiem czy łapką czegoś nie szturchał. Pluszaków jeszcze nie dostaje, ale są wyprane w jego proszku.

2017-07-31 10:17

Czyszczenie zabawek....:) Zdarzyło mi się kilka razy, że ktoś będąc u mnie zdziwił się, że wyparzam gryzaki i grzechotki. Nie wiem czy to dobre czy złe, ale tak już jakoś mam, że co jakiś czas wyparzam w gorącej wodzie wszystkie grzechotki, a gryzaczki bardzo często. Kupiłam też sobie takie ściereczki jednorazowe nienawilżane i niemi przecieram co jakiś czas zabawki z plastiku. Jeśli chodzi o maskotki też wszystkie przeprałam jak Mama_Ola delikatny program żeby niczego nie uszkodzić w dziecięcym proszku.

2017-07-31 10:10

Anka, tu jest mega fajna porada Mam z Canpolu dotycząca czyszczenia zabawek: https://canpolbabies.com/pl/porady/porada/all/0/3923 :) My generalnie zawsze przy niemowlaku i małym dziecku staraliśmy się zadbać o odpowiednie i częste mycie zabawek. Jeśli to zabaweczki plastikowe (nowe), to stosowałam gąbeczkę i mydełko / płyn do kąpieli malucha. Raczej rzadko wyparzałam tak od razu nowe rzeczy, bo bałam się, że się zniszczą. Jeśli zabaweczka zawierała element elektroniczny, to również gąbka z mydełkiem i w pogotowiu sucha ściereczka, aby od razu wszystko do sucha wytrzeć (uważałam, aby nie zamoczyć elementów elektronicznych). Pluszaczaki, szmatki, inne materiałowe zabawki zawsze najpierw prałam - delikatny program, niewysoka temperatura i oczywiście dziecięcy proszek i płyn do płukania. Jeśli były to pluszaczki np. z pozytywką i mechanizmu nie dało się wyjąć, to znowu gąbka w ruch ;) Natomiast zawsze wyparzałam zabawki tzw. \"z odzysku\" :), czyli takie, które dostałam od rodziny czy przyjaciół po ich dzieciaczkach. Teraz także wyparzyłam grzechotki, gryzaczki i inne zabaweczki dla niemowlaków po moim starszym synku dla młodszego. Oczywiście kilka z nich tego nie przeżyło, ale do tych, które zostały przynajmniej mam zaufanie, że są czyściutkie. I obowiązkowo co jakiś czas przegląd zabawek (czy nie są nadłamane, naderwane, popsute) i czyszczenie z tzw. bieżącego użytkowania :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna