result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (84 Wątki)

Rozwój dziecka a słuchanie muzyki w czasie ciąży

Data utworzenia : 2017-07-17 18:11 | Ostatni komentarz 2018-06-28 21:53

martunia_7m

1198 Odsłony
44 Komentarze

Kochane mamusie, czy wiecie, że bardzo ważne dla rozwoju maleństwa jest to czego słuchamy już w czasie ciąży? Czytałam sporo artykułów, że muzyka klasyczna korzystnie wpływa na inteligencje dziecka, stwierdzono, że w przyszłości ułatwi dziecku naukę mówienia, języków obcych, matematyki i logicznego myślenia :) Czy wy też słuchacie klasyki, macie swoje ulubione utwory? Czy obecne tu mamusie słuchające Mozarta, Chopina, Vivaldiego zauważyły postępy w rozwoju swoich dzieci, np. łatwość nauki języków obcych? Przede mną dopiero możliwość obserwacji, ale chętnie sięgam po muzykę klasyczną i m.in. moje ulubione Preludium Des-dur Op.28 nr 15 Chopina :) Polecam :)

2018-06-28 21:53

Madzia to u mnie tak samo Syn kołysanki a córa teraz wszelkie dziecięce przeboje. :) I faktycznie jak je słyszy to się uspokaja ale ona też ogólnie z tych bardzo spokojnych. A dzieci oczywiście pamiętają.

2018-06-27 08:27

Pewnie, że pamiętają. Moja druga córa to głównie dziecięcych piosenek słuchała za sprawą starszej, ciekawe jak będzie reagowała :) Pierwsza to głównie kołysanki miała puszczane, to potem się przy nich uspokajała szybciej.

2018-06-10 21:47

ewcia os wydaje mi się że dzieci pamiętają coś tam podświadomie choćby i uspokajają się :) ja słuchałam radia często czy swojej listy piosenek z telefonu :)

2018-06-09 19:28

W ciąży słuchałam brathankow. Lubię ich piosenki, często śpiewałam „wiła wianki” i tak kilka dni temu w przychodni śpiewałam córce na uszko :D

2018-06-09 19:08

Aiisa ja zawsze jak chodzilam z synkiem w ciazy to słuchałam różnej muzyki takiej z viva lub mtv i jak synka nieraz usypialam to zostawialam muzyke w tv i spal zawsze długo i nawet do usypiania mu wlanczalam i ladnie mi zasypial..takze mozna przyzwyczaić dziecko;-)

2018-06-02 16:24

jusen zależy które ale kiedyś zasnął na urodzinach kuzyna przy loczku blond i od tamtej pory jak nie można go uśpac to wlansie ta piosenka działa i zasypia. oczywiście nie korzystam z tego namiętnie tylko wtedy kiedy usypiam 3 razy a on się budzi jak chxe odłożyć go do łóżeczka wczoraj mi zrobił taki numer zasnął niby odkładam a ten się śmieje i tak kilka razy więc wzięłam puściłam te piosenkę i zasnął odłożyłam do łóżeczka i juz spał ładnie :)

2018-05-27 07:59

Smerfne hity no proszę a mi się wydawały zawsze wyjątkowo żywymi piosenkami nie do usypiania. U nas też tak było, że muzyka słuchana w ciąży potem uspokajająco działała, bo była znana maluszkowi. DO brzuszka jak najbardziej warto nie tylko mówić, ale i słuchać muzyki. Niektórzy nawet słuchawki przystawiają, ale według mnie to już zbędne.

2018-05-22 12:05

No pewnie :) ja osobiście lubię śpiewać karaoke puszczam i śpiewam sobie z synkiem tzn on bardziej po swojemu coś tam mówi w rytm muzyki albo piszczy ale przy okazji siedzi sobie u mnie na k9lanach i tuli się więc w taki sposób czas spędzony z mamą chyba mu odpowiada :)