result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rodzice (53 Wątki)

Chrzest bez slubu

Data utworzenia : 2019-09-17 09:06 | Ostatni komentarz 2019-11-05 21:03

adakiedrowska96

763 Odsłony
45 Komentarze

Mielsimy problem ze chrzestem pierwszego synka w naszych parafiach w końcu znalazłam trzecka gdzie bez problemu nam ksiądz go ochrzcił wczoraj pojechakismy do księdza do parafo gdzie mieszkamy a on do mnie ze datę ślubu ustala na październik tego roku myslalam ze dostanie parę nieprzyjemnych slow ale powoedzialam tylko ze nie ksiądz będzie decydował kiedy ślub weźmiemy i nie przyszlismy o ślub pytać tylko o chrzest a on ze.nie ma takiej opcji ze pierwszy ślub czy mogę zadzwonić do kurii i powiedziec ze nie chca nam ochrzcić dziecka

2019-11-05 21:03

Chrezestnym może być osoba która ma bierzmowanie i nie musi mieć męża /żony. Musi być to osoba wierząca i praktykująca ale większość księży daje zaświadczenie bez problemu, tylko niektórzy są strasznie upierdliwi. 

2019-10-01 13:08

Chrzestnym lub chętna może zostać też osoba bez partnera a nawet bez ślubu. Moja chrzestna w dniu mihei ślubu miała 19 lat

2019-09-30 16:28

Dokładnie, chrzestny nie mogą żyć z kimś bez ślubu. Muszą być \"przykład ym chrześcijanami\", aczkolwiek jest coś takiego jak świadek chrztu, to wtedy są inne wymagania.

2019-09-30 10:52

U nas już po chrzcie. W kościele było bardzo uroczyście. Co prawda synek nie spał, ale był w miarę grzeczny. Dobrze że przygotowałam odciągnięte mleko, bo mimo że zjadł tuż przed wyjściem to w kościele miał ochotę. Ale on tak reaguje w sytuacjach kiedy nie może zasnąć, więc wiedziałam że muszę być przygotowana.

2019-09-25 18:52

Ja chrzest mam już za 2 tygodnie. Syna chrzczę w rodzinnej parafii bo tam mamy większość rodziny i tak jest wygodniej. U mnie w parafii też często są chrzty z sąsiednich, czy śluby bo księża nie robią problemów. Myślę, że jak gdzieś ksiądz robi łaskę to lepiej poszukać innej, gdzie z miłą chęcią przyjmą nasze dziecko.

2019-09-25 18:37

To wszystko zależy od księdza. My nie mamy ślubu, a z Chrztem nie mieliśmy żadnego problemu, jedynie ksiądz zapytał czy mamy zamiar wziąść ślub kościelny w przyszłości. Nie poszliśmy jedynie do Komuni. Chrzestna też żyje w związku nieformalnym, ale nie było z tym też problemu. Niestety ksiądz nasz odszedł i przyszedł inny, który nie jest już tak wyrozumiały i nowoczesny. Jestem pewna że z nim byłby problem. Za Chrzest płaciliśmy 200zł.

2019-09-25 12:10

Monka u mnie było podobnie jak opisuje Magicznypazur z racji że nie mamy ślubu do komunii nie poszliśmy i spowiedzi bo rozgrzeszenia i tak byśmy nie dostali . Ale chrzestni mieli iść do komunii to był warunek . Miałam spięcie z księdzem zawsze możesz poszukać innej parafii żeby zrobić chrzest dziecku :)

2019-09-24 19:24

Monka123456 przy chrzcie, jeśli rodzice nie mają ślubu, to automatycznie nie chodzą do spowiedzii to nie jest przeszkodą do tego, by ochrzcić dziecko. W przypadku moim i męża właśnie tak jest, natomiast ksiądz mocno podkreślał, że rodzice chrzestni muszą być PORZĄDNI i ci muszą przystąpić zarówno do spowiedzi, jak i przyjąć komunię.