Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rodzice (138 Wątki)

Ćwiczenie mięśni Kegla

Data utworzenia : 2017-08-13 14:50 | Ostatni komentarz 2022-10-13 07:50

asia6996

5717 Odsłony
11 Komentarze

Dziewczyny, któraś z Was może ćwiczyła mięśnie Kegla? Są to ćwiczenia polegające na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięśni okolic pochwy i krocza. Gdy ma się je dobrze wyćwiczone to ułatwiają poród, dojście do formy po porodzie, zwiększają satysfakcję seksualną partnerów i zmniejszają ryzyko nietrzymania moczu. Wiec jak widać warto je ćwiczyć. Mam zamiar zacząć, ale nie wiem czy lepiej byłoby zakupic kulki Gejszy czy ćwiczyć bez nich. Próbowała któraś? Jakie wrażenia? Kiedy pojawiają się efekty?

2022-10-13 07:50

może poćwiczę :)

2021-11-24 16:02

Mięśnie Kegla, znane również pod nazwą mięśnie dna miednicy znajdują się (jak wskazuje nazwa) na dnie miednicy. Kegla przez cały czas podtrzymują całą "zawartość" miednicy. Mięśnie Kegla warto ćwiczyć zawsze, nie tylko wtedy, gdy pojawiły się jakiekolwiek dolegliwości.
Ja od nastolatki będąc w szkole sportowej oprócz ogólnych treningów rozwojowych byłam uczona że dno miednicy jest równie ważne że co mięśnie ramion czy nóg. Przez całe życie dbałam regularnie o wszystkie mięśnie. 

Ale przyszedł czas gdy praca i codzienne obowiązki zaczęły utrudniać. Po pierwszej ciąży problem nietrzymania moczu samodzielnie pokonałam ale po drugiej ciąży już nie dałam rady.

Zmagałam się z problemem słabych mięśni dna miednicy przez wiele lat. Raz było lepiej a raz gorzej. Do problemów ntm doszły jeszcze problemy natury seksualnej. Już tak super nie było. Psychicznie też to na mnie siadło. Ale do brzegu….…

W październiku tego roku usłyszałam reklamę w radio o fotelu EMSELLA. Poczytałam sobie w internecie o tej technologi i stwierdziłam co mam do stracenia. Umówiłam się na konsultacje. Po wywiadzie bardzo szczegółowym i omówieniu wszystkich problemów siadłam na fotelu i przeszłam pełny zabieg aby wiedzieć jak działa. Był bezbolesny i co najważniejsze czułam jak pracują wszystkie moje mięśnie miednicy od odcinka lędźwiowego po uda. Odczucie jest specyficzne. Nie masz wpływu jak się kurczą i rozluźniają. 

Dziś jestem po 4 zabiegach i powiem Wam czuję różnicę. Plecy w odcinku lędźwiowym mam bardziej usztywnione, problem ntm zmniejszył się do pojedynczych incydentów. A seks znowu daje mi przyjemność. Mam jeszcze 4 zabiegi i bardzo się cieszę tego fotela. Więc z całego serca polecam. 

Zatem warto szukać tych zabiegów w swojej okolicy

2021-11-08 15:47

Witam. Z mojego doświadczenia wiem, że ćwiczenia mięśni Kegla są bardzo nam potrzebne. Ale skuteczność zależy od tego czy poprawnie je wykonujemy. Wiele kobiet zaczyna z ćwiczeniem Kegla i po kilku tygodniach przestaje bo nie zauważa efektów. Najczęściej przez to że źle to robią. Dlatego uważam iż warto wybrać sie do fizjoterapeuty, ale o specjalności uroginekologicznej, aby upewnić się, że wykonujemy ćwiczenia poprawnie.

A dla osób, które nie są w stanie wykonywać ćwiczeń (brak czasu, brak predyspozycji) lub są po prostu leniwe, są treningi na urządzeniach nieinwazyjnych z polem elektromagnetycznym. Od kilku lat na świecie a w Polsce od 2019 już pojawiają się w takie urządzenia. Warto poszukać w okolicy i przetestować na sobie ich skuteczność. Mają nawet badania kliniczne i certyfikat FDA co odróżnia je od pozostałych urządzeń dopochwowych.

Mi urządzenie BTL EMSELLA pomogło i mogę polecić. Wystarczyły 3 tygodnie i osiągnęłam efekty które normalnie zajmują rok gdy ćwiczy się samodzielnie.

2021-04-26 19:01

Ooo może poćwiczę:D

2017-08-17 20:15

Ćwiczenie mięśni Kegla można robić w dowolnych czasie i miejscu, bez zbędnych akcesoriów. Najprościej napinać je seriami podczas codziennych czynności. Przy odrobinie wolnego czasu można robić ćwiczenia polegające na ruchach bioder (w przód i tył, a żeby aktywniej to podczas wypychania bioder zacisnąć mięśnie krocza dodatkowo).. Dobrze wzmacniają się podczas ćwiczeń na piłce. Mąż też mi przypominał o ćwiczeniach bo nasłuchał się w szkole rodzenia :) Po porodzie chciałam od razu zacząć je ćwiczyć. o napinaniu mięśni krocza ze szwami mogłam zapomnieć, więc próbowałam ruchów bioder - też było to bolesne. Po paru dniach już dałam radę, a z napinaniem mięśni krocza poczekałam do zdjęcia szwów, chociaż potem też było to z dyskomfortem

2017-08-14 10:05

Asiu ja zaczęłam ćwiczyć mięśnie Kegla jakieś dwa miesiące przed porodem. Codziennie ćwiczyłam różnymi seriami, kiedy tylko mi się przypomniało.Dodatkowo, z polecenia położnej, każdego wieczoru, po kąpieli, masowałam pochwę olejkiem migdałowym, co miało na celu uelastycznienie i rozluźnienie skóry. Poród zakończył się minimalnym nacięciem, więc nie wiem, czy było warto, ale przy następnej ciąży również będę tak postępowała. Jeśli chodzi o mięśnie kegla, zgadzam się z Olą, warto je ćwiczyć cały czas, nie tylko do porodu ale również po porodzenie, codziennie. To dla naszego zdrowia i komfortu:)

2017-08-13 21:02

Tak jak pisałam już w innym wątku, do początku drugiego trymestru uczęszczam na ćwiczenia dla kobiet w ciąży. Oprócz ćwiczeń wzmacniających i rozciągających wykonujemy też dużo ćwiczeń przygotowujących do porodu, w tym właśnie ćwiczenia Kegla. Wszystkim polecam tego typu ćwiczenia, zwłaszcza u odpowiednio wykwalifikowanego instruktora.

2017-08-13 20:44

Asiu ja ćwiczę mięśnie Kegla regularnie. Nie robię tego będąc w ciąży czy myśląc o porodzie (jak wiecie za mną jedna cesarka, a przede mną druga), ale właśnie z myślą o \"zdrowiu kobiecym\". Rozmawiałam kiedyś na ten temat z moim ginekologiem (kilka dobrych lat temu) i to on właśnie namówił mnie na to, aby dbać o mięśnie dna miednicy. Wtedy oczywiście nie wiedziałam jeszcze, że będę rodziła przez cc, ani nawet nie planowałam ciąży, ale sprawne mięśnie Kegla to nie tylko podtrzymywanie macicy, ale przede wszystkim sprawna kontrola pęcherza, co może nam zaoszczędzić wielu chorób i problemów w przyszłości. Jeśli chodzi o sposób ćwieczeń to w pełni zgadzam się z @Annaleszk i @Izapodg - można je ćwiczyć leżąc, siedząc, czytając książkę, oglądając serial, jadąc autem czy komunikacją miejską. Wystarczy skupić się na chwilę na zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni dna miednicy (trzeba tylko pilnować, aby nie napinać wówczas brzucha). Ja zwykle robię najpierw serię dłuższych napięć mięśni, czyli przez około 5 minut zaciskam mięśnie dna miednicy na ok. 4/5 sekund i rozluźniam, a potem przez kilka minut robię serię szybkich \"spięć\" i rozluźnień, dosłownie po 2 sekundy. Faktycznie fajnie jest także pamiętać o tych ćwiczeniach podczas zajęć z Body Ball czy np. podczas pilatesu. Jest to bardzo fajny sposób (tani i dostępny dla wszytskich), aby zadbać o własne zdrowie, więc sądzę, że warto :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna