Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (436 Wątki)

Poród pośladkowy

Data utworzenia : 2019-08-05 08:31 | Ostatni komentarz 2024-04-03 22:49

brunetka1232

3302 Odsłony
79 Komentarze

Witam, czy ktoras mama rodzila w ostatnim czasie posadkowo, czy lekarz odrazu zalecil cesarke? Bo moja mała nie chce sie ulozyc a to juz 40tydz wiec juz szans na przekrecenie nie ma.

2019-08-05 11:22

Moja babcia rodziła pierwsze dziecko pośladkowo i nie wspomina tego najlepiej wtedy też nie było odpowiednich urządzeń żeby sprawdzić jak ułożone jest dziecko itd . Teraz raczej zaleca się cięcie . Ja osobiście bym nie ryzykowała prowadzenie porodu naturalnego przy ułożeniu pośladkowym płodu jest niebezpieczne może spowodować niedotlenienie dziecka z powodu wypadnięcia pępowiny, jak również urazowe uszkodzenia głowy, przerwanie rdzenia kręgowego oraz inne skutki powikłanego porodu.

2019-08-05 10:53

Brunetka dużo w takim razie zależy od Ciebie i lekarza o ile to on będzie przy porodzie również bo jak trafisz do szpitala to inny lekarz jak będzie może zarządzić cc

2019-08-05 10:04

Nie jestem juz pierworodka wiec moze tez dlatego lekarz moj prowadzacy sie zdecyduje no i dzidzia nie jest za duza

2019-08-05 09:27

Dużo zależy też od lekarza który będzie odbierać poród i prowadzącego bo prowadzący może od razu cc zarządzić tak jest bezpieczniej w tej sytuacji choć są wyjątki są lekarze którzy odbierają takie porodu posladkowe choć już ich mało bo większość nie ma doświadczenia stąd zawsze w takiej sytuacji mówią że będzie cc bo na studiach tak ich uczą. Ale są lekarze którzy jeszcze takie porody odbierają u mnie w szpitalu jest taki lekarz tylko warunkiem takiego porodu przy takim ułożeniu dziecka jest to że kobieta Wczensiej już rodziła naturalnie w sensie jeśli jest pierworodka to nie przychyla się do takiego porodu No i co do odwrócenia się dziecka szansa aż do porodu jest znam kilka mam którym dzieci się odwróciły główkowo jedna mama miała tak w czasie gdy się akcja porodowa zaczęła inna na kilka dni przed porodem ( nie chodzi o termin porodu A zaczecie się faktycznie porodu.) A jeszcze inna w 40 tc tak miała zanim urodziła A urodziła po terminie. Ale co do jednego wszystkie są zgodne że to czuć jak dziecko się odwraca i nie jest to przyjemne. Istnieje też coś takiego jak obracanie mechaniczne dziecka które jest wewnątrz brzucha też takie coś się stosuje lekarz odpowiednio naciska i w taki sposób dziecko jest zmuszone zrobić obrót ale to zwykle się wykonuje wlansie jak kobieta jest już w bezpiecznym tygodniu na poród

2019-08-05 09:18

Teraz zlecają cesarkę jeśli dzidzia jest nie ułożona główkowo. Męża kuzynka miała taką sytuację i od razu dostała skierowanie na cesarskie cięcie i jak rozpoczęła się akcja to zabrali ją od razu an salę operacyjną.

2019-08-05 09:11

U mnie tez zalecaja odrazu cesarke. Chociaz moj lekarz powiedzial ze odbierze taki porod. Dzis ide na wizyte wiec zobaczymy co tam powie

2019-08-05 08:59

Moja koleżanka 2 miesiące temu urodziła, mała była ułożona posladkowo i od razu zlecili cesarke.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna