result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (292 Wątki)

Czas na poród, jak to wygląda?

Data utworzenia : 2018-09-06 21:44 | Ostatni komentarz 2020-09-17 16:53

Mikasu

2293 Odsłony
162 Komentarze

Mam do was nietypowe pytanie, które od dawna mnie zastanawia. Skąd wiadomo kiedy \" to już\" pora na rodzenie? Jakie jest odczucie kiedy odchodzą wody, i czy da się tego nie odczuć? Oraz skąd wiadomo kiedy się zaczynają skurcze i początki porodu? Przeraża mnie to:(

2018-09-06 22:36

Znam to.. miałam te same obawy, bałam się że nie rozpoznam że to już.. U mnie wyglądało to tak: przed dzień porodu rano zaczął odchodzić mi czop, przez cały dzień bolał mnie kręgosłup. Wieczorem o 20 zaczęłam odczuwać pierwsze skurcze, były równo co 10 minut. Ale nie były jeszcze bolesne, na spokojnie obejrzałam sobie ulubiony serial, oznajmiłam narzeczonemu że chyba już czas. O 22 byłam już na porodowce ale rozwarcie miałam tylko 1cm a skurcze na ktg były słabe. Chcieli mnie odesłać na patologie ciąży ale ok 24 wszystko się rozkrecilo. O 2 odeszły mi wody a o 8:30 tuliłam już moją kruszynke. Moja położna powiedziała że jako pierworodka mogłam spokojnie przyjechać do szpitala dopiero o 2-3. Zapewniam Cię kochana że po prostu będziesz wiedziała. Ciężko to wytłumaczyć ale my kobiety chyba po prostu to czujemy.

2018-09-06 22:14

Niczego się po pierwsze nie obawiaj. Uważaj na ciepłe kąpiele, mogą przyspieszyc poród. Czasami po paznokciach można poznac że, to może byc kwestia czasu w każdej chwili urodzic, ale ważne by mieć kogoś z rodziny czy męża w pobliżu, żeby w razie czego zareagować w momencie odejścia wód płodowych wydaje mi się, że częsta wizyta w toalecie nie zaszkodzi by sprawdzić czy nic się nie dzieje.. trzymam kciuki i życzę spokojnego porodu :-)