Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Dieta karmiącej - jak to z nią naprawdę jest i jakich produktów unikać?

Data utworzenia : 2017-10-12 14:55 | Ostatni komentarz 2021-05-01 09:17

Mama_Ola

8041 Odsłony
265 Komentarze

Dziewczyny, wiem że jest już podobny wątek na forum (sama się na nim wypowiadałam, gdy czekałam jeszcze na malucha i nie miałam żadanych wątpliwości w temacie), ale chciałabym go poruszyć z nieco innej perspektywy. Otóż mój synek ma małe problemy z brzuszkiem - ciężko mu zrobić kupkę i oddawać gazy. W związku z tym zaczęłam się zastanawiać czy to przypadkiem nie od produktów, które spożywam. I wiem, naprawdę wiem, że dieta mamy karmiącej, to nie ma być dieta eliminacyjna itp. i też uwielbiam Hafiję oraz wszystko, co ona pisze na ten temat. Ale jednak problemy z brzuszkiem u synka raz się pojawiają, a raz nie. Położna mówi: jeść wszystko i obserwować, ale nie jeść: i tu pada taka długa lista czego nie jeść, że nie mam pomysłu czym w takim razie jest to \"wszystko\", co mogłabym jeść. No suchym chlebem chyba i gotowaną kurą - czyli jak za czasów mojej babci... Chciałabym Was zapytać czy obserwowałyście że Wasze dzieci reagowały źle na jakieś produkty, a jeśli tak, to na jakie? Może latwiej będzie innym mamom dzięki temu zdiagnozować co ewentualnie maluchowi \"szkodzi\". P.S. Jeśli źle myślę, to wyprowadźcie mnie z błędu, przywołajcie do porządku i zdrowo ochrzańcie. Na swoją obronę mam tylko tyle, że widzę jak mój synek się męczy i chciałabym mu jakoś pomóc.

2017-10-13 16:54

Nie wykonywałam żadnych badań. Moja położna z kolei mówiła, że to jest dość częste ale i chwilowe. To taka \"niby nietolerancja\" która mija w przeciągu kilku miesięcy. Widziałam po córce, że jak rano zjadłam na śniadanie twaróg, czy cokolwiek innego z nabiału, wieczorem zaczynały się problemy. Gdy odstawiłam nabiał, problemy z brzuszkiem zniknęły. Po kilku dniach spróbowałam ponownie i od początku było to samo. Zaczęłam kupować produkty bez laktozy i problem się skończył. Wśród moich znajomych dwie koleżanki również miały ten chwilowy problem z laktozą.

2017-10-13 12:01

Maggda, laktoza była moim pierwszym \"podejrzanym\", którego rozważałam, ale pediatra powiedziała mi, że jej nietolerancja jest bardzo rzadka wśród niemowląt, a jej potwierdzenie wymaga szeregu badań i testów i że jej zdaniem nie jest nietolerancja laktozy, podobnie jak nie jest to skaza białkowa... Sama nie wiem już. A Ty wykonywałaś jakieś badania w związku z tą laktozą?

2017-10-13 10:56

Ola kilka dni możesz spróbować, jak zobaczysz że synek jeszcze bardziej się męczy, to będziesz musiała zacząć eliminować jakieś produkty, póki mały nie zacznie ich tolerować. Ja początkowo jadła wszystko gotowane na parze lub w wodzie, warzyw sobie nie ograniczałam. Może nie jadłam dużo tych wzdymających, ale tylko dlatego, że nie przepadam za grochem, czy fasolą. Tak jak pisałam, u mnie problemem była laktoza. Piszesz, że ograniczasz sobie nabiał. Może spróbuj produktów bez laktozy, w większości sklepów kupisz je bez problemu. Bardzo duży wybór jest w Biedronce.

2017-10-13 08:46

Mój synek ewidentnie jakiś \"problem\" z brzuszkiem ma. Pytanie tylko czy to faktycznie od zjadanego przeze mnie pakarmu, czy też może zwyczajnie przez niedojrzały układ pokarmowy. Ja naprawdę jem bardzo racjonalnie: unikam wszystkiego, czego należy unikać (już abstrahując od tego, czy słusznie należy unikać tego, czy też nie, bo zdania są podzielone i np. Hafija uważa, że groch czy fasola dziecku krzywdy nie zrobią). Jem bardzo, bardzo ograniczoną ilość słodyczy (np. kawałek domowego ciasta z galaretką lub dżemu z jeżyn), nic przetworzonego, nic smażonego itp. Już nawet nabiału zaczęłam unikać podświadomie ;) A maluszek ma wciąż ten sam problem. Taki sam, jak wówczas, gdy jadłam i czekoladę (oczywiście nie za dużo), pomidory i dżem truskawkowy, kurczaka w przyprawach, zupę jerzynową z kalafiorem i jogurty... Więc albo problemem nie jest to, co jem ja, albo jem wciąż coś takiego, co mu szkodzi, ale nie potrafię wydedukować co... Bo na przykład ostatnio położna zwróciła mi uwagę, abym nie jadłam jabłka, bo jabłko może zaszkodzić. Jak tu nie dać się zwariować? ;) @Maggda, zastanawiam się czy nie zastosować Twojej metody - jeść wszystko na co mam ochotę (moja dieta generalnie jest dość zdrowa, więc nie ma obaw, że zjem kebaba i popiję colą) i tak się przekonać, ale troszkę szkoda mi synka, bo jak się okaże, że mu to szkodzi, to będzie się bardzo męczył...

2017-10-13 08:17

No każde dziecko reaguje inaczej i osobiście uważam że nie powinno być czegoś takiego jak dieta mamy karmiącej. każdy sam powinien wiedzieć jak jego dziecko reaguje na mleczko kiedy np jadlysmy rosół itd. Wiemy że jedne dzieci reagują na coś lepiej inne gorzej więc ja od poaczatku jadlam wszystko raczej po czasie dopiero gdy zaczęłam obserwować dziecko zauważyłam że po czekoladzie jeśli jadlam to mała miała większe problemy z brzuszkiem czy wyproznianiem, do tego kiedy piłam gazowane oraz przy jedzeniu kurczaka. To chyba tylko te rzeczy wyeliminowałam a poza tym jem wszystko i nic się więcej nie dzieje ;)

2017-10-12 20:59

Moze masaze brzuszka pomogą, tylkovtrzeba wiedziec jak odpowiednicwykonac by był skuteczny,wiec mozna poszukac filmikow i poogladac.,albo od czasu do czasu ukladac na brzuszku by troszke ulzyc maluszkowi

2017-10-12 19:58

Z tego co mi wiadomo to nie ma czegoś takiego jak dieta karmiącej mamy i jeśli z dzieckiem jest wszystko ok to można jeść wszystko. Oczywiście trzeba unikać używek i napojów z kofeina ale cała reszta to oczywiście z umiarem jak najbardziej jest wskazana. Jeśli z maluszkiem mamy jakieś problemy z brzuszkiem to wtedy trzeba się przyjrzeć swojej diecie.

2017-10-12 19:55

U nas położna na szkole rodzenia też wymieniała listę rzeczy, których nie powinnam jeść, ale tez prosiła żeby obserwować Maluszka jak reaguje na konkretne rzeczy i jeśli wszytko jest ok to jak najbardziej je jeść (czyli to co u Ciebie). Trzymam kciuki żeby wszystko się szybko ułożyło i Malutki już się nie męczył z brzuszkiem.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna