RABATY DO -60% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Zdrowie (631 Wątki)

Alergia na roztocza

Data utworzenia : 2017-12-06 12:02 | Ostatni komentarz 2024-08-18 06:30

ewciaos14

2333 Odsłony
79 Komentarze

Mamusie czy u was dzieci maja alergie na roztocza,? Co robicie w tym.kierunku zeby im pomoc. U nas tylko odkurzanie, wietrzenie mieszkania, pranie poscieli i kocykow w 60° bo goraca woda zabija jaja roztoczy i roztocza oraz mroze maskotki w zamrazalce a puzniej piore zeby wyplukac juz abite roztocza.a czy znacie jeszcze jakies sposoby na zwalczanie tych roztoczy?

2017-12-17 21:01

Znalazłam dziś fajna rozpiskę od alergologa bo mój mąż jest alergikiem - co prawda na roztocza nie ma tylko na kurz i pyłki , trawy ale w notatkach była kartka o roztoczach i profilaktyce przy uczuleniu na nie : -wietrzenie mieszkania temp poniżej 22°a w sypialni 18° , wilgotność 40-45% -codzienne odkurzanie/ odkurzacz wodny/ przecieranie podłóg i sprzętów na mokro -ograniczenie w mieszkaniu firanek/zasłon,dywanów/mebli tapicerowanych/ -umieszczanie książek, zabawek w zamkniętych szafkach -brak roślin w sypialni -mrozenie /24h/ w zamrażarce zabawek pluszowych -zmiana pościeli raz w tyg i pranie jej w temp 60 ° -pranie kołder i poduszek co 4-12 tyg -stoaowanie pokrowców z tkanin barierowych np Allergocover lub z Instytutu w Łodzi -stoaowanie preparatów roztoczobójczych np preparatów Allergoff -ograniczenie kontaktu ze zwierzętami i ptakami - urlopu w górach na wysokości powyżej 1300m npm Nie wiem czy te preparaty mogą być stosowane na materacach u dzieci ale wszystko jest na stronie allergoff.pl

2017-12-13 20:42

Sylwencja jak lekarz powiedzial ze to nic takiego to na pewno ma racje,ale zawsze mozesz to skonsultowac z innym lekarzem dla pewnosci:-) moja siostra a raczej jej maz zauwazyl u siostry piepszyk,ktorego w ze w nie miala i skonsultowala to z detmatologiem ,ktory stwietdzil ze to nic takiego i tyle z ciekawosci poszla do innego tam gdzie wczesniej byl maz bonze bardzo mila i dokladna doktorka i jej ten piepszyk sie nie spodobal i usunela go i wyslala do krakowa po czym jak juz wyniki przyszly kazala jej przyjsc i odrazu dala jej skierowwnie do szpitala bo wyszlo ze ma czerniaka i wszytkie w tym miejscu i pod pachami wycieli jej węzly chlonne i puki co jest ok i dobrze ze tak szybko to zbadala bo puzniej moglo byc gorzej..teraz byla do kontroli i wycieli jej jakiegos pieprzyka bo niepokoil doktorke.

2017-12-13 00:06

Straszne :( Moja koleżanka mloda dziewczyna od dwoch lat miala guza lekarze ją odsyłali a ma nowotwór dwa lata diagnozowania Ja tez mam na brzuchu guzka Pytałam ginekologa poki co. Co to może byc bo jestem w ciąży a guzek.jest wyzej z prawej strony Lekarz twierdzi ze to nic niepokojącego.ale trochę się martwię

2017-12-12 22:29

Sylwencja nawet mnie nie strasz ale synek ten kaszel ni ma codziennie tylkl raz na jakism czas ok. 5rano przez tam np. 10min i przestaje kaszlec, czasem z chorobami tak bywa od jakies małej drobnostki powstaje cos powaznego...a lekarze jeszcze czasem laske robią dajac skierowanie na zwykle badania ja raz meza wyslalam bo robi na budowie po ok. 12-14godz. Ma szmery w sercy i jakos mual.urlop to zmusialam go by zrobil sobie podstawowe badania a jeszcze choruje na nadcisnienie. A doktorka a co panu dolega..a musi dolegac? Wogole jak dla mnie co rok powinno byc przymusowe. Moze ludzie bardziej by dbali o zdrowie...moja sąsiadka bolala ja glowa.. No ale jak kazdy z nas z bólem glowy do lekarza nie pujdzie az po paru miesiacach on on sie nasilal...az byl bol nie do wytrzymania zglosila sie do lekarza i po ok. 2tyg...bylo coraz gorzej i zmarla...cos strasznego;(

2017-12-11 22:10

Przede wszystkim wtedy trzeba zadbać odpowednio o otoxzenie w jakim się znajduje osoba uczulona na roztocza ;) nie wolno lekceważyc takich rzeczy.. alergie czasem ustają jeśli ich nie nasilamy

2017-12-09 22:54

czasami też kaszel suchy pojawia się przy problemach żołądkowych przy nadkwasowości, albo przepuklinie żołądkowej, kiedyś tego nie wiedziałam a mnie ten problem właśnie dotyczy czasami odzywa mi się kaszel od żołądka

2017-12-09 22:08

ewcia immunoterapia czyli inaczej właśnie odczulanie może być leczona szczepionką w formie podjęzykowej lub poprzez zastrzyk. W Polsce niestety ta pierwsza forma nie jest refundowana, dlatego tak rzadko lekarze o niej wspominają. Natomiast druga metoda jest mniej bezpieczna- ryzyko wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego. Sama terapia może trwać około 5 lat, ale warto bo problem może zaniknąć na 10 lat. A do jakiego lekarza chodzicie? Może masz kogoś kto Ci poleci dobrego lekarza z Twoich okolic.

2017-12-08 23:21

Silver nie slyszalam o czyms taki. Mi alergolog mowila o synku ze on tak juz bedzie mniejszy mial bo z roztoczami nietsety tak jest i dop jak bedzie troche straszy tp jedynie na odczulanie na zastrzyki. Ale az tak zlw z nim nie jest...nie ma.astmy i kaszlu dzien w dzień tylko czasem mu sie zdarzy w nocy, bardziej ma problemy skorme, pedoatra przepisala mi juz tyle masco i mala dzialaja i mowila ze jak nie pomogą to zebym poszla do alergolog i ona cos innego.przepisze, wiec poszlam a ta dala.mi.recepte na syrop ten co zawsze i bada go sluchawkami jakby chory byl albo zeny zeby pokazac ze ma specjalizacje jako pediatra i mowi ze ona jest.od alergi albo od pddychania itp..bo jest pulmonologiem alergologiem i zebym poszla do dermatologa..no ale tak.mi.doradzial pedoatra...lekarze w tych czasach to nawet nie popatrza na nic nie zjadają tyko wypisza jakas recepte albo wysla do innego lekarza i za to im placa! Szkoda gadac na ten temat. Synek od 3lat boryka się z strasznie sucha skora i nic mu nie pomoga...moze dermatolog nam pomoze.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna