result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (84 Wątki)

Rozwój dziecka a słuchanie muzyki w czasie ciąży

Data utworzenia : 2017-07-17 18:11 | Ostatni komentarz 2018-06-28 21:53

martunia_7m

1218 Odsłony
44 Komentarze

Kochane mamusie, czy wiecie, że bardzo ważne dla rozwoju maleństwa jest to czego słuchamy już w czasie ciąży? Czytałam sporo artykułów, że muzyka klasyczna korzystnie wpływa na inteligencje dziecka, stwierdzono, że w przyszłości ułatwi dziecku naukę mówienia, języków obcych, matematyki i logicznego myślenia :) Czy wy też słuchacie klasyki, macie swoje ulubione utwory? Czy obecne tu mamusie słuchające Mozarta, Chopina, Vivaldiego zauważyły postępy w rozwoju swoich dzieci, np. łatwość nauki języków obcych? Przede mną dopiero możliwość obserwacji, ale chętnie sięgam po muzykę klasyczną i m.in. moje ulubione Preludium Des-dur Op.28 nr 15 Chopina :) Polecam :)

2017-07-19 21:51

Popieram izapodg, najważniejsze to mówić już do ciążowego brzuszka, śpiewać kołysanki, opowiadać bo to nasz głos będzie najbardziej kojący dla maluszka:) Muzyki klasycznej w ciąży nie słuchałam, ale jak córka urodziła się puściłam jej kilka razy. Uważam, że nie powinnyśmy się zmuszać do słuchania jakiegokolwiek rodzaju muzyki bez względu czy ma dobry wpływ na maluszka. Najważniejsze jest nasze samopoczucie, bo to od tego zależy czy dziecku jest dobrze.

2017-07-17 21:38

Ja słuchałam muzki jaką lubię i wtedy kiedy mama jest wyluzowana i odprezona a zazwyczaj przy muzyce jaką lubimy tak właśnie się czujemy to i nasz dzidzzius jest wtedy spokojny i czuje się bezpiecznie. Nie wiem czy miało to jakikolwiek wpływ na naszą malutką bo kawlaki nie były klasyczne itd raczej czyste szaleństwo a mała jest spokojna i wesoła. caaly czas się śmieje więc myślę że to aż takiego wpływu nie ma. A muzykę którą jej puszczamy jak słuchamy, również ta którą słuchałam w ciąży nie robi na niej najmniejszego wrażenia :P a za to właśnie uwielbia nas słuchać jak do niej mowyimy śpiewamy itd :)

2017-07-17 21:36

Ważne, żeby słuchać muzyki w czasie ciąży, a następnie włączać ją dziecku już po urodzeniu. Wówczas maluszek słyszy muzykę, którą już zna z życia płodowego i uspokaja się przy niej.

2017-07-17 18:37

Słyszałam o tym, ale ważne jest też to żeby taka muzyka podobała się również mamie. Jeżeli mama słuchając muzyki czuje się dobrze, relaksuje się, uspokaja to maluszek czuje to samo. Ja nie lubię muzyki klasycznej, więc nie zmuszam się do jej słuchania, bo jeżeli ja nie będę czuła się komfortowo to moje dzieciątko w brzuszku również nie. Słucham za to muzyki relaksacyjnej, spokojnej, takiej żeby się wyciszyć i dobrze poczuć :) Najlepszą muzyką dla maleństwa w brzuszku jest głos jego rodziców, dlatego oprócz słuchania muzyki polecam mówić do maluszka, czytać mu już jak jest w brzuszku :) Oglądałam nawet filmik na youtube jak takie maleństwo reaguje na głos ojca, przykłada główkę bliżej, natomiast jak mówi obca osoba, dzieciątko główkę chowa dalej :)